Съревнование в семейството

  • 5 875
  • 78
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 918
Има различни модели семейства и съответно хората имат различни представи за ролята си и тази на другия.
В патриархалния мъжът е този, който взима всички решения и осигурява благата. В съпружеския - двамата допринасят по равно и са партньори във взимането на решения, а в матриархалния жената е тази, която поема организацията на семейството.
Много често хората влизат в отношения с различна настройка и очаквания към модела и не го обсъждат помежду си. Карат по инерция, че това, което е нормално за тях е нормално и за другия. И настъпват драмите. Та, наред с пеперудите, хубаво е, ако се започва връзка и тези неща да се обсъдят в даден момент, да няма после ама аз искам да работя по няколко часа на ден, а той очаква, че си делим разходите или аз искам да работя, а той да си остана вкъщи.

# 46
  • Мнения: 654

Ако не беше така,нямаше да се чувства добре и щеше да търси начини да изкарва повече...Такъв му е характера,такова му е възпитанието...


Това го намирам за ок и здравословно. Проблемите почват, когато той не иска да промени нещо в своето положение, а да накара жената да мръдне надолу. Също и да стане зависима от него, за да може да я работи както си иска. Не съм сигурна, че напълно разбирам какво има предвид авторката, да не би това да е положението при нея? С такива хора се берат големи ядове и няма много надежди за промяна.

# 47
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Има един тип Мунчовци,които искат жената да работи,да изкарва пари ,колкото тях,но и да върши всичката домакинска работа и да се оправя с децата.А той като се върне от работа пърди на дивана и чака да му сервират.
Защото Мунчо е мъжът в къщата.
Дано авторката не е попаднала на такъв.

# 48
  • Мнения: 6 705
Тя не е попаднала, едва ли не го е видяла това преди детето, ама си е затворила широко очите. Проблемът си е нейн. Ако иска да си го търпи и да угажда, ако не иска - да го праща да пътува. Ние решение вместо нея не можем да вземем.

# 49
  • Мнения: 18 333
Преди детето домакинската работа и задачите са по-малко, лесно се извършват и от един (или с малко участие на другия) и проблемът не се набива на очи. С новите задължения и малкото свободно време става весело. Grinning

# 50
  • Мнения: X
В някакви други теми ли е писала, че мъжът й е пияница? Не съм чела, тук явно съм изпуснала ако е споменала. Не разбрах деца има ли?

Съревнованието е излишно в семейството. Но не знам какъв ви е случая. Има мъже, които много държат те да изкарват повече, ама не помагат в домашната работа. Други не обръщат толкова внимание. Но наистина зависи от много нагласи. Аз виждам и жени, които много обичат да бъдат издържани, почти не работят и чакат на готово. За мен това не е ок също.

Ние вкъщи не се съревноваваме, а се подкрепяме. И двамата сме много далеч от “пускам се по течението”, винаги гоним високи резултати, по -добра работа, заплащане и тн. Не го правим за да се мерим един с друг, а защото искаме развитие и не ни удовлетворява 10 г да кюфкаме на скучното и еднообразното.

Запознахме се млади, аз не работех, бях студентка и той много ме е подкрепял вкл и финансово. Но той е по-голям, работеше вече, имаше някакъв опит. Аз като започнах работа взимах по-малко, разбира се,     не бях завършила още университета, но работех. С времето се поизравниха нещата и понеже работим в един сектор имаме сходен доход. Но не е продукт на състезание, а взаимна подкрепа.

Все пак смятам, че никоя крайност не е хубава. Майка ми години наред не работеше и беше домакиня, баща ми работеше много и изкарваше добри пари. Майка ми въртеше цялата къща, той- бизнес. Тя беше ок с това, но после се появиха много проблеми, единия недоволен, другия недоволен..

# 51
  • Мнения: 5 825
Откъде намирате такива индивиди, та чак сключвате брак с тях? Нямам думи. То бива любов, но има две неща, с които човек се съобразява - чест и достойнство.

# 52
  • Мнения: 5 709
.

Последна редакция: чт, 03 мар 2022, 15:04 от NOVA NADEJDA

# 53
  • Сф
  • Мнения: 10 691
Върнах и се сетих коя си. Виж сега, първо оправдаваш пиенето и оливането. Това е проблем! Въпреки,че по нашите ширини се смята за мъжкарство. Е, да ама на масата е ок, но да живееш с такъв е ад. Естествено,че ще те мачка по всякакъв начин. Много голяма част от тези пиещи мъже са комплексари. И ще става по- зле! Моят съвет е да се събереш и да може в един момент да си тръгнеш с най- малко негативни последици за теб и детето. С такъв , който се  мери с жена си не се живее. Всъщност, живее се, но на голяма цена и компромис за твоя сметка!

# 54
  • София
  • Мнения: 12 006
Значи до колкото разбрах си го е взела явно пиянде, ама си мислела, че понеже били студенти и било нормално да пие като смок Satisfied, после пича си започнал собствен бизнес, тя пък му родила дете - тука сега не разбрах кой е по-по-най - тоз дето е започнал бизнеса или тя дето е родила - как е измерването? Живеят на село и той като се напиел, тя не можела да си тръгне когато поиска, а като се насмучел се скарвали и спяли отделно. Свекърва й пък отива у тях на гости с препарат за пране и омекотител, забележете - за внучето, т.е. на авторката детето - помня я от темата за свекървите. Смятайте за какво вмешателство иде реч. Тя обаче се е оженила за този елемент и дете му е родила? Rolling Eyes Сега й е криво, че я обвинява как "изостава" в семейната надпревара.

# 55
  • Мнения: 12 857
Прочетох и аз другите постове на авторката. Значи, този мъж работи за себе си и откакто го прави, е станал много доволен от себе си и това избива, когато се напие. Тогава започва да демонстрира колко е велик и се карат грозно пред другите във веселата компания, с която са излезли. В картинката има и 2-годишно детенце, за него не разбрах нещо особено, според мен има баба, която да помага.

Ами, авторке, трябва да го издебнеш, когато е на трезва глава и да се разберете. Явно той ходи из облаците, ти си някаква там бубулечка на земята и той не уважава нещата, които правиш. Не знам, аз бих се разправяла до дупка, защото такава ситуация ще ми е абсолютно непоносима. Просто няма да изтърпя такова отношение.

# 56
  • Мнения: 32 009
Да кажа на авторката - не се съревновавате.
Подтиква те да поемеш повече задължения, защото той иска повече почивка.
Явление, което съм виждала в достатъчно семейства. Достига до големи размери и голямо недоволство/ отчуждаване.

Аз ако съм нали съм говедо точно обратното ще направя.
Още по-малко ще правя. Свят ще му се завие.

# 57
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз ако съм нали съм говедо точно обратното ще направя.
Още по-малко ще правя. Свят ще му се завие.
То и аз, ама ако има дете в картинката, както е в случея - авторката много добре трябва да се замисли може ли да си го позволи вече, т.е. с дете на 2г. Щото след като се фръцне и си замине с детето - трябва някъде да живее и някак да се издържат, а и борба на родителски права може да има и т.н.

# 58
  • Мнения: 6 705
Както и в повечето такива теми, авторката иска само да се оплаче, да й кажат, че имало по-зле и да си трайка или да й дадат магическо заклинание да превърне мъжа си в мил и грижовен.

# 59
  • Мнения: 32 009
Аз ако съм нали съм говедо точно обратното ще направя.
Още по-малко ще правя. Свят ще му се завие.
То и аз, ама ако има дете в картинката, както е в случея - авторката много добре трябва да се замисли може ли да си го позволи вече, т.е. с дете на 2г. Щото след като се фръцне и си замине с детето - трябва някъде да живее и някак да се издържат, а и борба на родителски права може да има и т.н.

Ми да е мислила като се е събирала с този. Сама си е виновна, сега да си сърба попарата.
Ако може да си го позволи да го напусне.
Ама явно не може и само мрънка тук на периоди.

Общи условия

Активация на акаунт