Съревнование в семейството

  • 5 897
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 186
Защо да не иска да се оплаче?! Нали се сещаш, че няма да хукне да си променя живота ей сега след малко, след като е прочела съветите на 5 бг мами?! Особено пък от тези, които никога не са имали вземане даване с манипулатор... Представи си, че сега тепърва осъзнава, че нещата в нейното семейство не са наред и такива отношения не са нормални.

# 61
  • София
  • Мнения: 12 006
Ми да е мислила като се е събирала с този. Сама си е виновна, сега да си сърба попарата.
Ако може да си го позволи да го напусне.
Ама явно не може и само мрънка тук на периоди.
Така е, затова и питах защо изобщо се е омъжила и размножила от това пиянде с мания за величие, след като от едно време си е бил такъв, ама тя си е самоизмисляла глупави оправдания за поведението му, сега вече й тежи, а е само на 30г. След още 20г. не я виждам.

# 62
  • Мнения: 32 405
Защо да не иска да се оплаче?! Нали се сещаш, че няма да хукне да си променя живота ей сега след малко, след като е прочела съветите на 5 бг мами?! Особено пък от тези, които никога не са имали вземане даване с манипулатор... Представи си, че сега тепърва осъзнава, че нещата в нейното семейство не са наред и такива отношения не са нормални.

А не, няма проблем, нека си помрънка. И сто теми да пусне за 10 години, то си е за нейна сметка.
Само че ние си знаем такава хора. Помрънкат, па  си седят с "милото", после пак пуснат темичка и така завинаги.

Така е, затова и питах защо изобщо се е омъжила и размножила от това пиянде с мания за величие, след като от едно време си е бил такъв, ама тя си е самоизмисляла глупави оправдания за поведението му, сега вече й тежи, а е само на 30г. След още 20г. не я виждам.
Абе има си професионални измамници, ама никой не  толкоз добър.
Винаги има издайническо поводение, действие, дума.
Знаела е, правила се е на три и половина. Може и сметка да си е правила някакви.
Ама явно без кръчмаря.

# 63
  • Сф
  • Мнения: 10 767
Ми да е мислила като се е събирала с този. Сама си е виновна, сега да си сърба попарата.
Ако може да си го позволи да го напусне.
Ама явно не може и само мрънка тук на периоди.
Така е, затова и питах защо изобщо се е омъжила и размножила от това пиянде с мания за величие, след като от едно време си е бил такъв, ама тя си е самоизмисляла глупави оправдания за поведението му, сега вече й тежи, а е само на 30г. След още 20г. не я виждам.
Ми защо. Може баща и да е пиел и да си мисли че е нормално , може ниска самооценка, лоша среда, какво ли не. А пък ако е в малко населено, това си е национален спорт направо! И характера като е калпав и безценна комбинация става Simple Smile

# 64
  • Мнения: 50
Мрънкам си периодично, защото понякога няма на кого, не използвам социални мрежи... Нямам много време да стоя във форума (би ми се искало), чета от време на време.
С предишната тема нещата са по-добре, но сега това се появи. Явно за мен няма спокойствие. Детето вече е на градина, аз се върнах на работа и малко след това започна това съревнование. Преди изобщо не е ставало на въпрос.

# 65
  • Мнения: 6 856
Вместо да мрънкаш тук, върви говори с мъжа ти и се разберете кое как ще става ако иска да сте заедно и семейство.
 И пак не каза защо той се съревновава с теб? Какво иска да постигне с това?

# 66
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 337
Никой ли не учи младите момичета да стоят далече от хора злоупотребяващи с алкохол ?И въобще хора със зависимости-наркотици,хазарт...Защото такива не стават ни за връзка,ни за семейство..

# 67
  • Мнения: 1 869
Добре де,пет страници се изписаха,още ли авторката не е говорила с този нейния ненагледен?Интересно ми е ,какво би отговорил на конкретно поставените въпроси?
Иначе,аз бих пробвала с ирония.Като твърди ,че печели повече,
...да мило ,добре ,че си ти ,като печелиш добре ,вече ти ще плащаш сметките за ток,вода,бензин... Ама не само да го кажа,ами няма да платя никаква сметка ако ще да спрът тока .
И така с другите му претенции.

# 68
  • Мнения: 6 856
И кво.. той ако плаща всичко какво ще промени това? Тогава ще ли му са резонни исканията за домакинстване и гледане на дете от авторката, щото той е великия с парите? Ама мислете малко преди да пишете..

# 69
  • Мнения: 1 869
Обичайно мисля преди да пиша.Не прочетохте думата "ирония"
Само дадох пример,авторката ще си прецени какво да използва в нейния случай.

# 70
  • Мнения: 1 136
Виж, авторке, съжалявам, ако не ти хареса как ще прозвучи, но според мен тази цялата работа с брака си няма да я бъде. Щом се съревновавате, сякаш имате нещо да делите. Това усещане, влезе ли веднъж в отношенията, връщане назад няма, значи нещо безвъзвратно се е пречупило в тях. От моя опит до такава ситуация се стига, когато има някакви финансови проблеми в семейството - не съм чела всички отговори, така че ако е опровергано, моля да ме извините. Така де, ако имате по-високи разходи, кредити, лизинги и парите не достигат, стига се до положение, в което единият или другият в двойката започва с "аз това правя", "аз колко работя", "този месец съм направил 3к, а ти само 2к" и т.н.

# 71
  • Мнения: 79
Аз ако бях на твое място щях да си дам малко повече зор за известно време да правя повече неща от него, дори и в къщи бих сготвил, прането оправил, изгладил и т.н. и като се върне на един лист предварително ще съм си записал какво съм направил Grinning тогава да го видиш как ще обърне палачинката. Дори и да носи повече пари от теб и ти да нямаш как да донесеш повече ще има само 1 нещо в което те е "победил"
Аз така бих постъпил и после като седнем на салатка и ракия (която пак ти ще си я направила преди него) му сложи картите на масата дали му е било приятно постоянно да се съревновава и как ти си се чувствала преди !
УСПЕХ
 
Как ще реагирате, ако съпругът ви се съревновава с вас? Сравнява ви заплатите, работните часове, кой какво е свършил вкъщи и т.н.
Не приемам за нормално това поведение и не ми е приятно, смятам, че сме заедно, за да вървим заедно напред и нагоре, а не да се сравняваме кой, колко е направил. Разбира се, че като мъж е нормално да работи повече, да изкарва повече и няма място за сравнение, а напротив - да се радваме, че има работа и добри доходи, но при нас става някаква мания.
Каква може да бъде причината? Вие как ще постъпите в подобна ситуация?

# 72
  • Мнения: 32 405
Аз ако бях на твое място щях да си дам малко повече зор за известно време да правя повече неща от него, дори и в къщи бих сготвил, прането оправил, изгладил и т.н. и като се върне на един лист предварително ще съм си записал какво съм направил Grinning тогава да го видиш как ще обърне палачинката. Дори и да носи повече пари от теб и ти да нямаш как да донесеш повече ще има само 1 нещо в което те е "победил"
Аз така бих постъпил и после като седнем на салатка и ракия (която пак ти ще си я направила преди него) му сложи картите на масата дали му е било приятно постоянно да се съревновава и как ти си се чувствала преди !
УСПЕХ
 


Олелеее, ужас. Ти правиш ли тези неща? Съмнявам се.
Викаш само тя да чисти, готви, пере, глади, че и на работа да ходи. От къв зор?
А той какво ще прави? Освен, че изглежда живее като на хотел.
Че тя прави тия неща.
Точно обратното трябва да направи. Щото нали сме равни. Значи всичко трябва да е по-равно.
Да спре. И съревнованието ще спре. И ако нещо се възпротиви да му каже, че пет пари не дава какво ще яде, какво не му е изгладено и не и пука.
Може би тогава ако не е много тъп, ще разбере някои неща. Току виж я оценил и стоплил с пилешкия си мозък, че в семейство трябва да има сплотеност, а не състезание.
Ако не разбере - не и трябва този комплексар.

# 73
  • Мнения: 46 615
Otvorco, при така описаното, мъжът ѝ ще каже - еее, най-накрая започна да правиш нещо. И всеки ден ще ѝ трупа все повече и повече задължения, докато накрая сама прави всичко. Голяма грешка ще е от нейна страна.

По-скоро трябва за няколко дни да не пипа нищо, като свърши работата той, ще види, че онова, което нарича нищо, всъщност е доста Simple Smile

# 74
  • Мнения: 32 405
Ами да, човек често оценява нещо като го загуби.
Също така може да му каже, че аз нали нищо не правя, защо да готвя Grinning И ти скъпи мой като правиш толкова неща, вземи ти изпери, почисти и сготви след работа, щото аз не мога да те надмина. И даже не виждам смисъл да се опитвам, не ми се бори с вятърни мелници.

Общи условия

Активация на акаунт