Инвитро - втълпяване на вина и изоставяне

  • 4 790
  • 89
  •   1
Отговори
# 60
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 338
Ами ако той не може да има деца,а ти забременееш?
Защото на 43г.има шанс все още.Моя близка роди на 45г от втория си мъж.,след като беше зарязана от първия си,защото не може да има деца.
Освен това има и други начини да имаш деца.
Не е задължително ти да ги раждаш.
Майка е тази,която е отгледала едно дете.

# 61
  • София
  • Мнения: 4 370



Истината е, че е пропиляла младостта си с неподходящия човек. Въпросът е дали ще пропилеее и живота си.
Мои познати дълги години нямаха деца. Без дума лоша да са си казали или нещо такова, просто се разделиха, видяха, че няма да се да се получат нещата им като семейство. Месец-два след като всеки си намери нов партньор жената забременя, съпругата на Д. - също. Е...
Щом няма и доказан стерилитет, като нищо можеш да се окажеш бременна естествено, стига да се успокоиш психически. Да не говорим,че и сама може да забременееш от ин витро. А искаш ли наистина, осиновяването е опция, аз си го мисля, въпреки, че имам мое биологично дете и съм сам родител, пък, ако нямаш ще си много по-напред в списъка.
Просто трябва да теглиш чертата, да се успокоиш, да се усмихнеш и да се радваш на живота и ще дойде от само себе си. Сега, с тази психика и 5 инвитро процедури да правиш е много вероятно да не успееш.
Късмет и смело напред!



Последна редакция: пн, 14 мар 2022, 09:41 от Светулчица

# 62
  • Мнения: 58
Аз мисля, че няма, какво повече да му мислиш. Подобно поведение е крайно недопустимо, особено между партньори. Дори да имате дете, като започнат трудностите по отглеждането, пак няма да имаш подкрепа. Има много случаи, в които след смяна на партньора жени забременяват почти веднага след като години наред не се е получавало с друг. Не казвам да хукнеш още сега да си търсиш някого, просто споделям.

# 63
  • Мнения: 15 226
Този мъж според мен иска да се раздели с авторката, но не смее да го заяви, за да не изглежда жесток в очите на обкръжението си и в собствените си очи. Вместо това упорито подтиква жена си да го разкара, за да може да си тръгне с чиста (по неговите стандарти) съвест и да се жалва пред приятелите им, че е бил изгонен.
И аз така мисля. Тя му е казала, че трябва да е спокойна, а той ù вдига скандал и праща целувки на колежките. Очевидно иска да си тръгне, обаче не смее. Може и някакви общи имущества да го държат и затова да кара на скандали. Не е като да не сме го виждали, че и съвети да сме чели - стой и търпи, докато изплатите жилището.

# 64
  • MI
  • Мнения: 11 868
Нека кажат разведените жени с дете и бивш, правещ проблеми, дали съжаляват че имат дете. Затова и получи съвети да довърши опита евентуално, ако ѝ позволяват нервите. След това никой не е казал да търпи, щом не е единствен случай. Светът не свършва в нито един вариант, въпросът е НА АВТОРКАТА как да подредени приоритетите и какъв човек е. Ако ще продължи дама процедурите и няма да жали бившия, а ще потърси нов, с две ръце не чакай и инвитрото. Ако си като моя позната, която при сходни обстоятелства бе зарязана и още жали идиота след близо 10 години, изчакай последната процедура. Това, ако наистина държиш на дете, иначе няма смисъл да се търпи и ден.

Елора, говори си, не ми пречиш. Ако исках да вляза в лични нападки, щях съвсем други неща да ти напиша, но смисъл няма. И то дори не заради прасето и борбата, а защото дори ти не го заслужаваш. Simple Smile Дишай спокойно.

# 65
  • Мнения: 25 875
Този мъж според мен иска да се раздели с авторката, но не смее да го заяви, за да не изглежда жесток в очите на обкръжението си и в собствените си очи. Вместо това упорито подтиква жена си да го разкара, за да може да си тръгне с чиста (по неговите стандарти) съвест и да се жалва пред приятелите им, че е бил изгонен.

Според мен го е треснала кризата на средната или коя там поред възраст и на човека му се е приискало чуждо.
А за да се оправдае пред себе си и околните, изкарва жена си виновна. И удря на най-болното ѝ място.
И 3 деца да му беше родила, реши ли да кръшка, все ще намери някакви кусури – или е надебеляла след ражданията, или мусаката ѝ не е достатъчно хубава за капризното му стомахче, или работи много и не му прислужва качествено вкъщи, или не носи достатъчно пари, или... Абе, все ще се намери нещо, за което да бъде упрекната една жена и да се изкара виновна за това, че мъжът ѝ си е намерил друга, но не му стига смелостта и доблестта да си признае.

# 66
  • Мнения: 2 094
А защо винаги авторката трябва да се защитава ? Мъжа може много да е търпял и вече да не издържа . Познавам двойки в това положение и виждам в какво се превръщат жените при неуспех .
Но щом сега не се разбирате , дете няма да ви спаси .Може и по-лошо да стане .

# 67
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 338
Минали сме през това.
Борихме се заедно.
Накрая се примирихме,че няма да имаме собствено дете.
Решихме ,че няма да останем без деца в никакъв случай и ще си осиновим,подадохме документи и заминахме на почивка в чужбина.
И като се върнахме -на следващия месец изненада-теста показа две чертички .

Стават и чудеса.Нашето чудо е на 12 години.

# 68
  • София
  • Мнения: 4 370

А колко случаи има, в които двойката осиновява дете и след няколко месеца се оказват и с билогично дете. Точно затова е важно спокойствието.
Подчертавам, че овулацията ми е изключително точна и знам кога е. Ама толкова точна, че си сверявах календара по цикъла, а не обратното.
Преди дъщеря ми имах спонтанен аборт във втори месец. Изчаках си нужното време, след което на два пъти почти го изнасилих моя. Па си вдигах краката еди-как си, па методики... Е, нищичко. След като ми дойде, естествено, когато трябваше си казах, че ми писнА и правихме каквото правихме за удоволствие. Един път, знам кога просто, защото след това той трябваше да пътува. Та какво е правила тази яйцеклетка там по това време идея нямам, но е факт, че вече е на 12г

# 69
  • Мнения: 138
Съжалявам за ситуацията в която се намираш и за всичко през което преминаваш. Връзката ви вече е на много лош етап щом вече умишлено целите да се наранявате и обвинявате. Жестоко е. Годините ви притискат, но трябва и спокойствие,за да се случат нещата. Напрежението и болката вас ви отдалечават,не ви сплотяват. Помисли добре върху връзката ви, и най-вече върху себе си. Как се чувстваш ти,какво искаш,как да продължиш напред. Само ти можеш да вземеш най-доброто решение за себи си. Каквото и да решиш се надявам да се поуспокоиш малко и след време да пишеш : две чертички.Успех миличка!

# 70
  • MI
  • Мнения: 11 868
Първият пост е това, изрязах общата информация и тази за конкретния скандал:
От 1 година, година и половина, кофти държание от негова страна, нежелание за комуникация. Предложих да се разделим, да си тръгне... Не иска 😳 Днес, след поредния скандал, че не подхваща нищо вкъщи, че не се чувствам комфортно и съм само под напрежение, а трябва спокойствие...
Хайде сега ми кажи къде точно е информацията за това че има тормоз?! Разбира се че след 11 години заедно, без индикация за проблеми, три от които с опити за инвитро и две с пандемия, мъжът е започнал да не общува като преди и да се троска, както и да не помага вкъщи. После каза и че не излизали почти никъде - наистина ли, само те при световна пандемия. Аз при толкова информация преди да режа бих потърсила отговори и решения. Така е в нормалните семейства по принцип. Когато няма тормоз и неуважение.
След това се оказа, че не само не общува много, а крещи, чупи чинии, чати с колежки и какво ли още не. Това вече не е нормално определено.
И не, това НЕ е драчене. Драченето е много по-зле, ама явно не си виждала. Joy

# 71
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 338
Като погледна заглавието на темата-,,Инвитро-втълпяване на вина...,,
Защо вина?Защо ще я обвинява Мунчо?

Не,не може да се говори за вина.
Евентуално за здравословен проблем-да.
Което е съвсем различно.Никой не е виновен затова,че има здравословен проблем.


Обикновено мъжете не са склонни да приемат,че проблема може да е при тях.
Някои дори отказват да си направят спермограма.

# 72
  • Мнения: 725
Точно при кризистни ситуации и житейски изпитания като тази изпъкват истинските междуличностни отношения. Или двойката се сплотява още повече, или връзката се разпада.
Тук не е проблема стерилитетът. Ако се беше родило дете щеше да има същите драми отново. Проблемът е в човека, а не толкова в обстоятелствата.

Личен съвет към авторката: спри да си тъпчеш организма с хормони. На 43 г дори инвитрото е загубена клауза. Донорска яйцеклетка е единствения вариант при вас. Аз лично на 43 бих се отказала изцяло. Гледането на дете в днешно време не е лека работа. Аз често изнемогвам с грижите макар и на 35.
По голяма тъпотия не бях чела.Забременях на 43 и имам прекрасно ангелче.

# 73
  • Мнения: 15 226
Е, щом авторката пише, че е неустановен стерилитет, вероятно си е правил спермограма. Но отношението му е нечовешко. Ми стани застани като мъж и поискай раздяла, щом не си доволен! Два пъти ми се е случвало, не са ок, обаче мълчат и се държат идиотски,, за да ме предизвикат и изведнъж - воала, Нарциса предлага раздяла, перфектно, съгласен съм веднага!

# 74
  • София
  • Мнения: 353
Съжалявам за ситуацията, в която се намираш. Няма оправдание нито за поведението му, нито за думите му. А това, че ти вменява вина, при положение, че и той е в кюпа, е много грозно и никак не е мъжко. Моето мнение се препокрива като на другите момиче. Най-добре е всеки по пътя си. Ако отношенията ви не са добри сега, като се роди дете ще се изострят още повече.
Съжалявам за това, което си преживяла през последните години. Никой не заслужава най-близкия му човек да го обвинява и да го кара да се чувства зле заради неща, които не зависят от него. Пожелавам ти да откриеш щастието, без значение с кого. Кураж. Най-хубавото винаги предстои. Heart

Общи условия

Активация на акаунт