Дистанцирани отношения с близка приятелка

  • 5 238
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 083
Тази те е ползвала само за запълване на времето и докато е без гадже. Не се интересува от теб като човек, а само те използва, когато си й нужна. Еквивалента на онези мъже, които държат за гадже някакво момиче, с което нямат намерение да създават семейство, но им е удобно за секс и прислуга. И в момента, в когото си харесат някоя истински, веднагически го зарязват. Очаквай ако се раздели с гаджето пак да си й първи избор, до следващото. Аз бих я изтрила от живота си.

# 16
  • Мнения: 30 062
И я смяташ за приятелка, защото.....?

Човек трябва да знае кога е моментът да изреже токсичните отношения. Не виждам причина да продължаваш да я смяташ за приятелка и/или да си на разположение, когато тя има нужда.

# 17
  • Мнения: 802
Приятелствата през тийнеиджърските години или ранните 20 са едно,  тогава обикновено е налице повече свобода, повече желание за излизане и купонясване по цели нощи. Някак си е по-лесно да си вземеш гаджето с теб на излизането, дори да е напълно непознат на компанията, така или иначе често се присъединяват нечии приятели, които не всеки познава, абе като цяло е доста по-освободена ситуацията.
Когато вече дойде ред на една друга възраст обаче, когато вече работим по цял ден и имаме 3-4 часа свободни вечер, с или без гадже си е трудно излизането. Като добавим и връзка, тогава става още по-сложно. Свободното време е нормално да е на първо място за партньора, защото обикновено вече говорим за желание за градене на сериозни отношения. А и не винаги това свободно време се прекарва в "приключения", обиновено само тогава остава време за пазар, за домакинстване или да свършим нещо друго полезно.
С две неща обаче от страна на приятелката ти не мога да се съглася - да не те запознае и да не може да отдели поне веднъж месечно 2-3 часа за кафе с теб. Не си слагай обаче поведението ѝ на сърце, хората се променят, рано или късно щеше да се случи. Може би един ден, когато и ти имаш сериозна връзка ще успееш да си отговориш на някои въпроси или пък ще се сближите отново и ще излизате по двойки. Фокусирай се върху нещата, които са ти важни и не се разстройвай.

# 18
  • София
  • Мнения: 35 332
Абсолютният фокус върху една връзка не ми е окей.

Не мога да спра да си имам хубавите моменти с приятели, не мога да си спра интересите, хобитата.
Отдаване да, откъсване - не.

# 19
  • Great Britain
  • Мнения: 2 213
Ще пиша първо после ще чета.Ако цяла година приятелката ми в кавички не ме попита как съм-горя мостове.Нямам нужда от нея.И продължавам напред.

# 20
  • Швейцария
  • Мнения: 1 894
Приятелката има само гадже, даже няма деца. Аз имам доста семейни и работещи приятелки с по 2 деца, които намират време веднъж в месеца да се видим нагости или на кафе за 2 часа.
Гаджето не е никакво извинение да те игнорира, тя просто те използва, когато има нужда от теб. Следващият път като се скарат, й кажи нямам време, целувки, чао чао.

Последна редакция: чт, 17 мар 2022, 10:18 от JennyBG

# 21
  • Мнения: 12 940
Това е едностранно приятелство. Само ти си й приятелка, а тя на теб - не. Интересно, че те "ползва" за утешителка, но не чувства потребност да те включи в новия си приятелски кръг. Донякъде й заместваш майка - човек точно така се оплаква на майка си, когато е тъжен и има нужда, но никога не кани майка си да излиза с него.

Ако тази конфигурация те устройва, защо не.

# 22
  • Мнения: 588
Казах си мнението, но се зачетох по-подробно в тези мнения и по-специално това на авторката. Да не би приятелката да не е толкова черна колкото я изкарваш? Може би просто е тактична. Да ти разказва подробности за Св. Валентин как са прекарали – от какъв зор? И аз не бих разказвала на приятелка, ако е сама а дори и да не е сама. Може би й е неудобно да ти се хвали, а ти да си необвързана. Честно казано, бих я разбрала. Ако ти имаше гадже, а тя няма, би ли й се хвалила с подробности какво сте правили, къде сте ходили, какво ти е подарил? А още по-малко разбираемо ми е когато някой започне да разказва на приятелите си лични драми и скарвания с партньора си.

# 23
  • Мнения: 30 062
Marilynn08, приятелката не е намерила време цяла година да я запознае с гаджето, нито има време за нея, когато с гаджето не са скарани. Обажда ѝ се само, когато той е зает или са скарани, за да се оплаква. Не е от тактичност......
В крайна сметка като приятелки трябва да имат други теми за разговор освен отношенията с партньора на едната.

Имам приятелка, която няма деца (въпреки че иска). Избягвам да говоря за детето или рядко разказвам нещо, понеже знам, че не ѝ е ок, но това не значи, че нямаме какво да си кажем.

# 24
  • ...живея на последния етаж...
  • Мнения: 719
Моето мнение съвпада с това на Вероника за домашните насилници. В моя 50+ годишен живот имам много примери за отношения, в които по един или друг начин жената е заставена да е плътно до половинката. И такива отклонения като кафе с приятелка, разговори и подобни не се допускат. Контрол се нарича, за мен си е вид домашно насилие. В много случаи момичето в началото си мисли, че това е любов, а не тотален контрол, и когато евентуално осъзнае какво се случва, вече е късно. На такова ми прилича тук, знам ли.

# 25
  • Мнения: 15 254
Доколкото разбрах, приятелката поддържа отношения с други нейни приятелки, но с теб - само ако има проблем с мъжа до себе си. Явно не става дума за връзка с насилник, който я ограничава, а лично тя 'диференцира' контактите.
Аз бих прекртила вечния си статус 'на разположение' и ако трябва, ще си измислям ангажименти, за да отклонявам повечето опити за контакт и покани. Подчертавам, не всички, но на голямата част ще получи деликатен, но твърд отказ.

# 26
  • Мнения: 588
Задълбахме дълбоко. Чак насилник го изкарахте човека без да го познавате. А може да се касае точно за незаинтересованост от отсрещната страна. Няма проблем. Нужно ли е насила да караме някого да ни е приятел? Приятелството е усещане. Сега просто се фокусирай върху себе си. Запознавай се с нови хора, ако можеш и прави неща за себе си. Не я търси повече или имай едно на ум.
Аз също имам приятелка с която повечето пъти срещите инициирах аз. Пасваме си като хора. Обаче последните пъти все обещава и все не се получава. След като и миналия път го остави за другата седмица, реших да видя дали тя ще ме потърси. Не го направи. Не й се сърдя. Просто исках да се видим и да си поговорим. Ако се обади, супер, ще се видим. Ако не – имам си и свои занимания.

# 27
  • Мнения: 1 587
Тази ще е поредната, която след няколко години ще пише теми из форума "помощ, мъжа ми ме третира ужасно и нямам приятелки". Никога не съм разбирала подобно вглъбяване във връзка. В крайна сметка истинското приятелство е за цял живот, а гаджето днес е с нея, утре - не. И това криене не ми се вижда нормално. Или се чувства застрашена от теб, или гаджето й обича да я контролира и смята, че ти й влияеш лошо. Другите й приятелки, с които го е запознала имат ли си половинки?

# 28
  • Мнения: 30 062
Принципно, когато човек е във връзка и/или създаде семейство, свободното му време вече не е толкова много. В случая обаче проблемът не е такъв. Това, че не я е запознала с мъжа цяла година и други дребни неща, които говорят много за приятелството им.

# 29
  • София
  • Мнения: 13 763
Ако мъжът я изолираше, нямаше да се вижда с други приятелки, нито с неговите такива. Явно не я държи вкъщи, а излизат с други хора, но не и с авторката.
Възможно е момичето да е решило, че не е необходимо да навира връзката си в очите на авторката, защото знае, че е сама. Може пък да се чувства неудобно, че я е занимавала със скарванията им, а сега изведнъж да излязат заедно може да я кара да се чувства неудобно.
Разбира се, може да не я чуувства толкова близка. Или пък авторката разпитва много и навлиза в подробности, които не е необходимо. Понеже също се замислих за това очакване да й бъде споделяно как са изкарали 14.02. и 08.03.
В случая смятам, че проблемът е единствено в отношенията между "приятелките" и няма общо с мъжа.

Общи условия

Активация на акаунт