Защо се чувствам така?

  • 3 032
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 29
Това определено е психическо отклонение. Иди на психолог. Чак за психиатър не си.
Перфекционизъм е друго. Ти се блокираш от някакви маниакални състояния.
Пратих го на Детелина Стаменова от  "Попитай специалист",нямам средствата за психолог или психиатър сега.

# 16
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 880
За мен не е перфекционизъм описаното. Перфекционистът го прави перфектно и не се съмнява в своята перфектност. Тук имаме някаква неудовлетвореност, отчаяние и гняв към себе си. Без да съм специалист разбира се, затова по-добре да посетите такъв, за да си изясните за какво става въпрос, какъв е проблемът и как да бъде разрешен.

# 17
  • Мнения: 2 622
Обсесивно компулсивно разстройство или ОКР накратко. На това ми прилича твоя перфекционизъм. Потърси психолог ако тая маниакалност те притеснява. Иначе много хора са така, споко.

# 18
  • Мнения: 29
За мен не е перфекционизъм описаното. Перфекционистът го прави перфектно и не се съмнява в своята перфектност. Тук имаме някаква неудовлетвореност, отчаяние и гняв към себе си. Без да съм специалист разбира се, затова по-добре да посетите такъв, за да си изясните за какво става въпрос, какъв е проблемът и как да бъде разрешен.
Здравей. Бих казала,че е така. Имам страшно недоволство от самата себе си,ниско самочувствие,сама се унижавам. Казавам си коло съм грозна,тъпа,че не струвам и всякакви обиди към самата мен. Да си призная изпитвам завист към братовчедка ми,защото живее в чужбина и ходи на футболни мачове,а аз няма как да ходя. Осъзнавам,че не е хубаво чувство да се завижда и че няма смисъл,но не мога да се оттърва от чувството. Страх ме е,че ще си намери гадже футболист,а аз ще си остана сама... И аз не знам какво да правя със себе си вече.

# 19
  • Мнения: 5 820
За мен не е перфекционизъм описаното. Перфекционистът го прави перфектно и не се съмнява в своята перфектност. Тук имаме някаква неудовлетвореност, отчаяние и гняв към себе си. Без да съм специалист разбира се, затова по-добре да посетите такъв, за да си изясните за какво става въпрос, какъв е проблемът и как да бъде разрешен.
Здравей. Бих казала,че е така. Имам страшно недоволство от самата себе си,ниско самочувствие,сама се унижавам. Казавам си коло съм грозна,тъпа,че не струвам и всякакви обиди към самата мен. Да си призная изпитвам завист към братовчедка ми,защото живее в чужбина и ходи на футболни мачове,а аз няма как да ходя. Осъзнавам,че не е хубаво чувство да се завижда и че няма смисъл,но не мога да се оттърва от чувството. Страх ме е,че ще си намери гадже футболист,а аз ще си остана сама... И аз не знам какво да правя със себе си вече.

      Тези емоции не са обичайни. Наистина се нуждаете от психолог или психотерапевт. Явно всичко това идва от детството ви и оттам идва тази ниска самооценка и самочувствие към самата вас. Не можете да го преодолеете сама, освен специалист да ви помогне. Или пък самата среда и близки, които ви заобикалят, ви карат да изпитвате такива емоции към самата вас. Ако можете, откъснете от тази среда и близки, които ви влияят негативно. Понякога е невъзможно просто да се откъснем.

# 20
  • Мнения: 54 435
Намери си повече работа, тогава няма да имаш време да се стремиш към такива неща. Не бих ги нарекла перфекционизъм. Това с футболистите специално.

# 21
  • Мнения: 29
Здравейте. Опитвам се да си намеря някаква работа,да ми е зает мозъкът,но не мога,както казах се тормозя,че не знам нищо и това ме спира във всички сфери в живота. Плюс завистта става страшно...

# 22
  • Мнения: 5 820
Здравейте. Опитвам се да си намеря някаква работа,да ми е зает мозъкът,но не мога,както казах се тормозя,че не знам нищо и това ме спира във всички сфери в живота. Плюс завистта става страшно...

    Как не знаете нищо? Просто не предполагате колко много знаете. Вие се подценявате сама.

# 23
  • Мнения: 1 993
Събери се с хора, с които може да играеш футбол

# 24
  • Мнения: 29
Здравейте. Сега ще ви дам прост пример какво се случва в ума ми.
Решавам,че ще си напиша целите за месеца и годината,НО се сещам, че не знам нещо по определена тема или както казах с футболистите,случва се и с други неща,примерно география или история и започвам да се тормозя и то много и всичко отива на вятъра... Чувствам един дискомфорт душевно

# 25
  • Мнения: 5 820
Здравейте. Сега ще ви дам прост пример какво се случва в ума ми.
Решавам,че ще си напиша целите за месеца и годината,НО се сещам, че не знам нещо по определена тема или както казах с футболистите,случва се и с други неща,примерно география или история и започвам да се тормозя и то много и всичко отива на вятъра... Чувствам един дискомфорт душевно

     Като нещо не знаете относно нещо, ще потърсите информация. Ако не можете да запомните тази информация, я напишете върху някакъв лист или тетрадка. После я прочетете няколко пъти, а останалите дни правете преговори по един път. Не се тормозете за подобни неща. Животът е много кратък. Може би сте подложена на голям стрес. В моя живот съм подложена на голям стрес и усещам, че започвам да не мога да запомням доста неща.

# 26
  • Мнения: 258
Кое му е перфектното да започнеш диета на определена дата?

# 27
  • Мнения: 12 780
Никой не може да надскочи себе си. Не знам какви точно цели се каниш да записваш, но започни от малки цели, реалистични и съвсем изпълними.
Например, ако си ученичка, по програмата да седнеш и да си научиш за утре. Да си оправиш стаята.
А не - да научиш английски за три месеца или да се ожениш за футболист.
Ако ще спазваш диета, не я мисли, а я започни незабавно, от тази секунда.
Така ще се убедиш, че можеш да направиш, каквото искаш и ще ти потръгне.
Обаче - малки стъпки!!!

# 28
  • Мнения: 66
На мен ми прилича на обсесивно разстройство,но най-добре да те види специалист.

# 29
  • Мнения: 309
Живяла съм с такова чудо - ад е. Ако всичко не е подредено както в болния му мозък и шамари може са ядеш.
Имат нужда от помощ, но не я търсят защото в болните си мозъци са здрави.
Точно това щях да напиша и аз, виждат че имам проблем, но помощ не търсят.
Как да не е проблем за мем си е, ми жена му утре у други ден сигурно едвали ще го търпи така.

Общи условия

Активация на акаунт