Математически турнири 1-4 клас. Тема №60

  • 61 459
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 166
Ваче, за едно и също говорим.

Едно дете, което е влезнало сред последните пак ще се справи, защото за да влезеш трябва да имаш представа какво е състезателна математика и да си ги виждал такъв тип задачи поне веднъж на хартия.


Едно дете, на което са му обяснили какво да напише в решението на задачите, дори и да влезе в СМГ просто няма да е за там и това, че ще му е трудно по математика ще е най-малкият проблем.

...защото в СМГ не ти подсказват какво да напишеш. Ако сам не можеш да се сетиш - двойка, ако не си си решил задачите от сборника - двойка, ако не можеш сам да се справиш с ученето и с натоварването - двойка.

Последна редакция: пн, 04 апр 2022, 14:19 от Елфичка

# 31
  • София
  • Мнения: 13 206
Елфичка, сега те разбрах! Simple Smile

# 32
  • Мнения: 29 321
Сега отпадна извънредното положение, обаче дали отпадна заповедта за тестване на състезания, т.е. на МзВ ще се тестват ли децата?

# 33
  • Мнения: 1 821
Сега отпадна извънредното положение, обаче дали отпадна заповедта за тестване на състезания, т.е. на МзВ ще се тестват ли децата?
Мисля ,че няма ...тъй като курсовете към СМГ Учители започват присъствено и няма да се иска тест или сертификат. Изхождам от това,че щом започват свободно да пълнят цели зали с курсисти без тест ,значи вече законът/ норм.уредба или там каквото беше ,го позволява.

# 34
  • Мнения: 788
Здравейте!
Не намирам задачата, която се коментираше тук последните няколко дни. Изтрита ли е? Оставих си я, за когато имам време.

# 35
  • Мнения: 1 821
И едни резултати от ПМС - за 125-то СУ . Браво на децата , които с труд и постоянство са се справили добре :https://sou125.com/images/files/2022/PMS22_-_4__rezultati_-za_sayta.pdf

# 36
  • Мнения: 1 750
Някой да има отговорите на тренировъчния тест ОМТ 24 февруари 2019?

# 37
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
И в Бургас има резултати от ПМС. Аз не виждам на някой да са му решили задачите.https://pmgbs.com/wp-content/uploads/2022/04/10-%D1%80%D0%B5%D0% … 9%D1%82%D0%B0.pdf

# 38
  • Мнения: 29 321
Като цяло ПМС е доста трудно състезание, така че браво на децата дори и само заради смелостта да се явят. Поздравления за тези, които са постигнали добри резултати.

Не виждам нищо нередно в резултатите. Няма "изявени" участници от някое училище.

# 39
  • Мнения: 6 166
Не пускаш кокала Сузана и това си е. Явно бая си набрала на тези анонимни родители.

# 40
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Не пускаш кокала Сузана и това си е. Явно бая си набрала на тези анонимни родители.
Моето дете не е 4 клас и не съм лично ангажирана с ПМС. Много се ядосах, защото се е случвало и друг път това със задачите. Не е коректно с лека ръка да се сипят обвинения и да се омаловажава труда на децата, които  са полагали усилия в подготовката за прием в ПМГ. Тук няма такива, но е реала има родители, които си мислят, че щом детето се справя на "състезанията" на СБНУ, то  може със същия успех да се яви и на тези за прием в ПМГ.

# 41
  • Мнения: 29 321
На мен ми е "любимо" като кажат, че учителите от СМГ курсовете си пробутвали децата да влязат, а не мислят, че тези деца са влезли, точно заради курсовете....

# 42
  • Мнения: 918
Примерен тест по формата на "Математика за всеки" (4 клас).

Скрит текст:
Тест 1
Скрит текст:

Тест 2
Скрит текст:

Тест 3
Скрит текст:

Тест 4
Скрит текст:

Тест 5
Скрит текст:

Описателни
Скрит текст:

Отговори
Скрит текст:

Връзки към предишни примерни тестове.

Скрит текст:

# 43
  • Мнения: 29 321
Загледах се в организаторите на ВМС. Горе-долу навсякъде таксата е  10 лв., в ДАНИС обаче - 25 лв. Astonished

# 44
  • Мнения: 1 750
Загледах се в организаторите на ВМС. Горе-долу навсякъде таксата е  10 лв., в ДАНИС обаче - 25 лв. Astonished
Може да е включено в цената „Помощ от преподавател” Wink

Общи условия

Активация на акаунт