За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 24 785
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 115
Здравейте, бадемовото брашно /имам от Лидл, но ме интересува по принцип/ може ли да се консумира в сурово състояние? Смлени бадеми са това и предполагам няма да предизвика стомашни и други проблеми, ако се хапва сурово.

Последна редакция: ср, 13 апр 2022, 17:04 от beauty_magnolia

# 31
  • Мнения: 10 351
Даже, ако му добавиш захар, алкохол и бадемова есенция, става много вкусен марципан.

# 32
  • Мнения: 5 115
Даже, ако му добавиш захар, алкохол и бадемова есенция, става много вкусен марципан.
     Много интересна идея, благодаря 💗

# 33
  • Мнения: 2 774
Какво беше съотношението на шоколад (бял) към сметана за ганаш за измазване на торта под фондан (домашен, ако има значение). Досега винаги с маслен крем съм измазвала, но сега търся алтернатива и се сещам само за ганаш, но пусто, не намирам това, което съм чела преди 100години, та моля за помощ 🌸

# 34
  • Мнения: 2 641
Търся изпитана рецепта на класическо ризото със сметана и пармезан.

# 35
  • Мнения: 6 732
Какво беше съотношението на шоколад (бял) към сметана за ганаш за измазване на торта под фондан ........................
3:1 бял шоколад-сметана

# 36
  • София
  • Мнения: 4 705
По повод за ганаша
Благодаря на SMULAN за това че на 24 февруари написа рецептата за ганаша.... Получи ни се перфектно!

# 37
  • София
  • Мнения: 11 688
Търся изпитана рецепта на класическо ризото със сметана и пармезан.
Това е класическо ризото - РИЗОТО - RISOTTO ALLA MILANESE
Скрит текст:

https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2020/01/risotto-alla-milanese.html

# 38
  • In transit
  • Мнения: 11 775
Търся изпитана рецепта на класическо ризото със сметана и пармезан.
Ризото пармиджано
Продукти:
(за 4 порции)
 
250г ориз Арборио или карнароли
около 800мл зеленчуков бульон
1 малка глава лук
100мл бяло вино
1/2 щипка индийско орехче
100г сметана за готвене
100г Пармиджано реджано
черен пипер
30г краве масло
1с.л. зехтин екстра върджин

В тенджера загрейте кравето масло и зехтина. Сипете ситно нарязания лук и запържете леко. 
Добавете ориза и запържете като разбърквате за 1 минута. 
Сипете бялото вино, разбъркайте и оставете да се поизпари. 
Тогава започнете на малки порции да сипвате от бульона, като постоянно бъркате на силен огън, докато свърши бульона. Опитайте на вкус, зърната трябва да са съвсем леко твърди, но не и несварени. Ако е необходимо добавете мъничко вода, но не повече от 100г.
След това изсипете сметаната и настърганото Пармиджано, разбъркайте и махнете от котлона. Добавете малко черен пипер и сервирайте.

# 39
  • Мнения: 2 774
3:1 бял шоколад-сметана

Благодаря 🌸
Охлаждане на стайна температура и измазване, нали? Без да се разбива като мус.

# 40
  • Мнения: 6 732
polly, охлаждала съм и в хладилник. Ако е стегнал повечко леко затоплям, колкото да може хубаво да се измазва с него. Може и да се разбие, но добива друга консистенция като че ли по-подходяща за пълнеж.

# 41
  • Мнения: 2 774
Много благодаря 💐

# 42
  • София
  • Мнения: 4 705
Днес купих от Билла едно цяло пиле и сега му се чудя как да го мариновам и понеже искам да престой (с каквато и да е марината) цяла нощ, но дали с тази подправка ще е подходящо това време до утре към 15 часа, когато мисля да го пека?

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 1 223
Бях обещала да покажа руските гофрети. Много вкусни са, но трябва да си харесам по-икономичен вариант, че за три дни към килограм масло отиде 😄
А сега: Обичам да хапвам дулсе де лече/ сгущёнка/ карамелизирано кондензирано мляко. Ям го с лъжица и хрупам лешници. С каква сметана мога да го направя на торта? Заквасена или сладкарска? Или заквасена и цедено кисело мляко? Блат мисля да поръчам от някой сладкарски цех.

# 44
  • Мнения: 9 107
Нали се сещаш, че като направиш по-икономичен вариант откъм масло, няма да имат такъв вкус гофретите какъвто сега харесваш
Дулсе де мечето много харесвам на крем с крема сирене

Общи условия

Активация на акаунт