Деца от предишна връзка

  • 40 535
  • 1 319
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 35 153
Като срещнеш какво?

Не падайте жертва на децата си.

# 46
  • Мнения: 18 327
Пък после вие като не харесате техните гаджета, някой ще се съобрази. Joy

# 47
  • София
  • Мнения: 19 261
Като срещнеш какво?
Не падайте жертва на децата си.
И аз споделям това мнение. Но някои се съобразяват дори дали детето им иска брат/сестра.
Дъщеря ми беше леко стресната от перспективата за бъдещ брат, а тя беше на 16. Поговорих й, без да се оправдавам

Последна редакция: вт, 12 апр 2022, 17:32 от Cuckoo

# 48
  • Мнения: 451
Е, нищо, какво, като срещна някой, какво да се съобразявам с тях. Друг е въпроса дали и кого ще приемат. На каква възраст биха приели някой по-лесно и т.н. и т.н.

Като срещнеш какво?

Не падайте жертва на децата си.

# 49
  • София
  • Мнения: 35 153
при една хубава, здрава, открита връзка с децата и трезва преценка за новият партьор - всичко ще е без сътресения.

Ама от всяко дърво пастрок не става, не влачете всеки боклук вкъщи.

Последна редакция: вт, 12 апр 2022, 18:09 от Ms.Gorgeous

# 50
  • Мнения: 451
Да, това имах предвид и аз, с мението си, че не може всеки, с който ще решим, че "ще пробваме", да представяме веднага на децата.

Аз считам, че имам открита връзка с дъщеря си, но понеже тя много емоционална по принцип и ме смята за много нейна, ако мога така да го нарека, наистина не знам, как би реагирала. Ама и да го мисля, не е дошъл момента, в който да трябва да се притеснявам от това. Първо трябва да срещна някой, което е по-трудно май, отколкото да ѝ обясня, каквото и да било.

при една хубава, здрава, открита връзка с децата и трезва преценка за новият партьор - всичко ще е без сътресения.

Ама от всяко дърво пъстрок не става, не влачете всеки боклук вкъщи.

# 51
  • Мнения: 1 333
Рядко се срещат щастливи patchwork семейства. От моите приятели, израсли с втори баща или майка, нито един няма хубави спомени.
Предполагам, ако хората са широкоскроени, без големи финансови затруднения, паснат си като характери, може да се получи хармонично и спокойно съжителство. Но в повечето случаи не е така.

# 52
  • Мнения: 14 906
Да, де. Априори се приема, че сме прекрасни. А е напълно възможно родителят да не става, детето да не става, а не непременно приходящият партньор.

# 53
  • София
  • Мнения: 38 595
Ооо, бих представила някого след доста време.... доста...

# 54
  • Мнения: 23
Разделих се с бащата на детето ,когато беше малко бебе на няколко месеца.След известно време срещнах мъж и мислех ,че няма да е нищо сериозно.Да ,обаче стана така ,че ме извикаха на работа внезапно ,а парите не ми бяха излишни никак.Търсейки вариант на кого да го оставям ,да търся жена да го гледа ли ,свободна приятелка ли ,въпросния мъж предложи той да го гледа,тъй като беше пандемия ,не работеше.Беше ми неудобно ,но в същото време бях сигурна ,че всичко ще е наред. И така си се гледаха през деня 2 - 3 месеца ,заобичаха се ,сега имаме второ дете . И за двете деца той е тати .

# 55
  • Мнения: 451
Така е, то просто на "сила хубост не става". И това не го приемам като жертва за детето, абаче ако има някакво нехаресване или нетърпимост, от която и да е страна няма нужда да се навира в лицето. Тъй де, една връзка не е задължително да води до съжителство...

Едит:
Сега като се замилих, то ако нямаме намерение за съжителство, дори не е необходимо и да се представяме един-друг на децата. Дори и връзката да е сериозна, да има чувства и т.н., защо пък да води до съжителство?

Рядко се срещат щастливи patchwork семейства. От моите приятели, израсли с втори баща или майка, нито един няма хубави спомени.
Предполагам, ако хората са широкоскроени, без големи финансови затруднения, паснат си като характери, може да се получи хармонично и спокойно съжителство. Но в повечето случаи не е така.

# 56
  • Мнения: 7 457
Ако има истинска и дълбока връзка с този човек, ако искаме да живеем заедно и се обичаме, бих приела неговите деца, като свои.
Естествено проблеми и предизвикателства няма да липсват, но всъщност нали любовта се ражда и закалява с трудностите.
Май, повечето мъже в днешно време имат някакви предразсъдъци относно жените с деца.

# 57
  • Мнения: 1 206
Имала съм връзка с мъж когато бях на 28г. и горе-долу беше така, както е описал rf22. Гарнирано с тиради от бившата съпруга /познаваме се години след развода/ че "ще родя 1 дете сега и ще ги обезнаследя". К'во да ви кажа- не се получи, хем нямах житейския опит да бъда с човек с голям емоционален и реален багаж, хем и др. работи. Не бих съветвала млади хора да се нагърбват с такива усложнения.

# 58
  • Мнения: 5 059
Права си е жената.Даже и да не са обезнаследени напълно,ще трябва да делят с чужд човек.

# 59
  • Мнения: 15 960
Права си е жената.Даже и да не са обезнаследени напълно,ще трябва да делят с чужд човек.
Ами да си е седяла с мъжа тогава. Хем го не ще, ама и друга да няма.

Нямам против такава връзка. Ако децата са големи и самостоятелни, и не са враждебно настроени, бившата не се бърка- защо не. Иначе нямам нерви да се боря и доказвам и харесвам.

Общи условия

Активация на акаунт