Къде сбърках...?

  • 7 229
  • 189
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 435
Толкова пъти оставане без работа, в някои случаи за 6 месеца, че и година, си е сериозен проблем в очите на една жена. Поне в моите. И бих била по- скоро обидена на майка ми, ако не ми подхвърли поне деликатно, че ако нещата не се стабилизират в кратък срок, нямам място в така връзка. Мъжът трябва да може да дава сигурност и стабилност. Както аз съм се "жертвала" с висше образование да работя нискоквалифицирана работа, докато намеря нещо подходящо, така и мъжът до мен може да се "жертва".
Гледай напред, развивай се в ИТ сферата, 42 за мъж не е преклонна възраст, просто не допускай грешките от предната връзка.

# 16
  • Мнения: 2 475
Какво по-голямо развитие се е очаквало от мен при тези обстоятелства?

Да си стъпиш на краката, например. Една година безработен, а кой ви плаща тока, храната, кафето? Семестриалните такси?
Няма как мъж, който е глава на семейство и е здрав, да стои цяла година вкъщи!
 А и не си никак малък, на твоята възраст са рядкост читавите мъже без деца, без дом и без професия, и без стаж.

# 17
  • Мнения: 76
Не рови в миналото. Продължи напред. Хората са си го казали - Всяко зло е за добро!

# 18
  • Мнения: 7 278
Защо си се фиксирал в минали неща? Поддържал си една безплодна измислена връзка. Загубил си времето на момичето и твоето също. И продължаваш да дълбаеш и да мрънкаш. И тонът на написаното от теб звучи така, сякаш имаш сериозни психически проблеми.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Голям батак е била тая ваша връзка – не се разбира кой, кога, къде. Вероятно и двамата носите част от вината.

За мен, обаче, най-голямата грешка е, че още в началото си отишъл да слугуваш в апартамента на майка ѝ. Защо, бе, хора?! Защо млади, интелигентни, целеустремени мъже и жени се натискате да живеете с дъртите и как очаквате нещо хубаво да изскочи от това съжителство?

# 20
  • Мнения: 25 634
Да, сбърках, не се усетих тогава, че тя вече не ме вижда като баща на децата си => връзката отива към края си. За сватба никога не сме говорили като дори тя не е повдигала темата, друг е въпроса как щяхме да съберем родителите си.
Наистина се чудя къде аз съм сбъркал...

Нямаш работа при жена, която не иска да се омъжи за теб и/или да роди деца от теб. Кауза пердута.
Тя не те обича, ти не я обичаш, някакво его личи от твоя страна, от нейна не се знае, защото не сме чули нейната гледна точка.
Съжалявам, но според литературното творчество от първия пост може да се направи следният литературен анализ със съответните изводи: наивен си, нагъл си, падаш ли леко така използвач, липса на гордост и достойнство (а това жените никога, ама никога не го прощават!), мамино и татьово момченце, поставящо мнението на родителите над връзката и партньора (още нещо, което жените не прощават!). И имаш нахалството да се оплакваш, че тя също държи повече на майка си, отколкото на теб.
Дано, дано, о, боже, дано това е поредната пързалка и въдичка за отчаяни моми, а не реалност.

# 21
  • Мнения: 6 149
Пич, трябва да черпиш, че си се отървал, не да ревеш и да пишеш фермани. Ама понеже си малко по-голям от мене, до тия години като не си осъзнал много неща, няма и да стане. Прекалено мек си бил, там си сбъркал. Вместо да ги строиш барабар с майка и в две редици и да те слушат, ти си е превърнал в някъв слуга, тръгнал си да се обясняваш на дъртата вещица като ученик (по думите ти) и след тва очакваш да те уважават. Ми няма да стане. Там ти е грешката. Каквото и да се говори, тук особено по женските форуми как си търсят такива мъже, дето да ги слушкат и да домакинстват, в крайна сметка жената си иска мъж, не слуга. По-добре бъди като наш Ганьо, удрай по масата и карай да ти се сервира ракията и салатата, вместо тва, в което си се превърнал с тази мамина глезла.

# 22
  • Мнения: X
Наскоро имаше сходна история с единствената разлика от кратка "разходка" до Германия .🤪

Същият през годините пуска общо взето един сюжет с дребни вариации. Основното е - аз съм един такъв смотан, дребнав, безпаричен, но за края на чудесната ни връзка са виновни тя, майка ѝ, баба ѝ, сестра ѝ и т.н.
🎯
 да не забравяме и "подарих и годежен пръстен"☝️

# 23
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 899
Оф, rf22, пак ли с тия глупости?!
Семейните отношения не са само черни - удряне по масата, може и в носа на жената, или само бели - мъж, който домакинства и "слуша".
Айде вкарай малко нюанси...

Само с едно съм съгласна - авторът трябва да черпи, че се е отървал...

# 24
  • Мнения: 31 731
Питаш и сам си отговаряш.
За какво е темата всъщност?

За мен тия и двете са откачалки и е трябвало отдавна да приключиш.

Проблемът ти е, че продължаваш да копаеш в тия отношения, вместо да гледаш напред.
Аз просто не си представям как да съм съкратена и приятелят ми да ми каже да напусна апартамента. Това разбрах, ако не е така, моля поправи ме.
Аз с такъв човек повече нищо общо няма да имам.
В живота има лоши моменти като да останеш без работа. И ако човека до теб, не може да те подкрепи, то нещата са ясни. Но за теб не са.
Нали знаеш като се бракуват хората какво се казва. В добро, лошо, здраве, болест.
А ти си продължил. Твоя е вината.
Нещата които си изтърпял е защото си ги позволил.
Колкото до майката и приятелката.
Майката е меркантилна, токсична и отровна жена, която се вре където ни е работа.
Дъщерята е малоумна да търпи такъв контрол.
И е малоумно лични неща от връзката да се споделят.
То и аз съм близка с майка си, ама не бих споделяла.
 Сега що си бил без работа дълго време не знам. Но както и да е. Има неща в живота не се получават.

# 25
  • София
  • Мнения: 35 113
Не си бил мъж, тя не е била и едва ли някога ще е готова за връзка.

Продължи напред, знам, че няма да е лесно. Годините са ти прекрасни и много ползотворни - възползвай се.
Назад не се връщай, там просто няма нищо за теб.

# 26
  • Мнения: 25 634
Пич, трябва да черпиш, че си се отървал, не да ревеш и да пишеш фермани. Ама понеже си малко по-голям от мене, до тия години като не си осъзнал много неща, няма и да стане. Прекалено мек си бил, там си сбъркал. Вместо да ги строиш барабар с майка и в две редици и да те слушат, ти си е превърнал в някъв слуга, тръгнал си да се обясняваш на дъртата вещица като ученик (по думите ти) и след тва очакваш да те уважават. Ми няма да стане. Там ти е грешката. Каквото и да се говори, тук особено по женските форуми как си търсят такива мъже, дето да ги слушкат и да домакинстват, в крайна сметка жената си иска мъж, не слуга. По-добре бъди като наш Ганьо, удрай по масата и карай да ти се сервира ракията и салатата, вместо тва, в което си се превърнал с тази мамина глезла.

Абе, да удари, ама по собствената си маса. Защото по масата на тъщата някак си не върви... Simple Smile
Не за друго, ами да не се окаже, че тиганът ѝ е по-тежък от юмрука му.

# 27
  • Мнения: 1 806
Като си купи маса и къща

# 28
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Оф, rf22, пак ли с тия глупости?!
Семейните отношения не са само черни - удряне по масата, може и в носа на жената, или само бели - мъж, който домакинства и "слуша".
Айде вкарай малко нюанси...

Само с едно съм съгласна - авторът трябва да черпи, че се е отървал...
Но мъжа, дето тропа по масата и удря жената в носа, в крайна сметка прави дете и създава семейство, докато тоя който е внимателен, мил, учтив, интелигентен, изслушващ е ползван само за приятел (айде понякога и любовник) и в очите на всички (общество, познати, живот, форум) реално първия е нормалния, а втория е аутсайдер, и не първия, а втория си е изгубил голяма част от живота.

Последна редакция: нд, 15 май 2022, 21:17 от jerami

# 29
  • Мнения: 18 299
Майка ми и баща ми имат 43 години брак, без да я е удрял в носа, по масата и т. н. Тъй че тая теория нещо не е вярна... Grinning
(Баща ми е мил, внимателен и квото там изброи). Joy

Общи условия

Активация на акаунт