Токсична ситуация, психопат или?

  • 4 663
  • 116
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 371
Не останахме на ниво приятелски разговори, защото винаги имаше намеци от негова страна за нещо повече.. и накрая се почувствах задължена да му го дам, луда работа явно стокхолмски синдром

Извинявай, но това е трагикомично. Никой не те е карал насила да задълбочаваш нещата от твоя страна. Поеми отговорност за действията си, вместо да приписваш психически отклонения и на двама ви. Стокхолмски синдром, ще падна....Скучно ти е било в дългогодишната връзка и ти е била интересна новата тръпка, това е.

# 31
  • Мнения: 33
Глупаво е да прехвърляш и твоята отговорност към него. Не че не може   да е манипулатор и играч, но реално и двамата сте еднакво в играта и не сте били честни с хората до вас. Представи си, че и той е залитнал, знаел е, че не може да излезе истинска връзка от това. но е било тръпка, не е искал да спре.  Може би е опитал да се концентрира във връзката си в реалността, но не се е отказал и от тази емоция с теб. Затова се  е отдръпвал, после пак е почвал. Не е искал да ти казва, че има сериозна връзка, за да не прекратиш отношенията. Това, че е било виртуално, не пречи да е силно като усещане и както виждаш, ти сама оценяваш своите действия като неадекватни, защо и при него да не е подобно? Няма значение дали е било игричка или е бил хлътнал, просто е нездраво като отношения и е добре, че е приключило.

Но с тази разлика, че аз бях честна с него и ситуацията ми, а той ме лъга. Трябва ли да го оправдае това, че не е искал да се откаже от емоцията си с мен, та затова ме е лъгал и разигравал и то много много.

# 32
  • Мнения: 798
Извинявай ама никакъв Стокхолмски синндром не е това. Нито си жертва, не те е отвлякъл, нищо подобно. Нещата са доста по черно бели. И не мисля, че на този етап изобщо има значение, нали сте прекратили комуникацията?! Опитай да оправиш брака си, ако ти и мъжът ти имате такова желание, и продължи напред.

# 33
  • Мнения: 33
Стокхолмски синдром го казах метафорично, ясно е че не ме е отвлякъл и аз осъзнавам грешката в себе си, даже в оригиналния пост съм написала, че ме е срам. Опитвам се да се разбера, това е!:(

# 34
  • Мнения: 3 227
Той с тази хронична умора няма да има сила да те натакова, къде си тръгнала... Фантазен свят, фантазни отношения - и от двете страни.

# 35
  • София
  • Мнения: 13 461
Знаел е, че имаш връзка и не е търсил развитие, а малко виртуално забавление и толкова. Затова е измислял оправдание да не се срещнете.
Проблемът е изцяло в теб, че си започнала да си прожектираш фалшив филм.
Горкият ти мъж. Цяла година си му се подигравала. Разбира се, той може също да се е забавлявал навън, щом сега не се е впечатлил особено.

Последна редакция: пн, 16 май 2022, 10:52 от Fever Ray

# 36
  • Мнения: 8 937
Вместо да се чудиш защо е постъпил така, помисли какво ще правиш, ако снимки и чатове попаднат при партньора. Както си писала на приятелката му, така и той може да реши да се изяснява.
В случая е по-добре, че не е поискал да се видите. Жена с друг мъж, с дете, в друга държава и която се вманиачила само от чатове? Защо му е да си го причинява? Най-вероятно четка его, играе си или е имал някаква тръпка, но не иска да поеме последиците в реалността. Нищо психопатско няма, търсиш оправдание в него за своята собствена глупост.

# 37
  • Мнения: 2 002
Дали това при теб е его или чувства, това няма значение. Дали той е  токсичен или скучае и е увлечен - също няма значение. По-важно е да работиш върху себе си и откъсването от съзависимостта към този човек.
  Когато напуснах (преди 3 години) съпруга си и аз така търсех отговори на "Защо", "Какво". Четях статии, мнения и се убеждавах, че е по-черен от дявола и аз съм в правото си да го напусна(благодаря на Дренка - за много неща беше права). Сега вече не ми пука какъв е. Аз съм си самодостатъчна, уверена и от разстоянието на времето анализирам своите грешки.
    Направи като мен - дай си време, рови се в НЕТ-а, чети, анализирай. Играй с детето, преподреди си къщата, намери си хоби. И стой далеч от телефона. От него също се развива зависимост. Като че ли ни е страх да останем насаме с мислите си.
   Ще мине време и сама ще откриеш грешките си.

  Във възрастта си, когато не си достатъчно зряла и поумняла. Мисля си, че   си още млада и копнееш за първите трепети на любовта - когато някой те гледа със светнал поглед и ти обяснява, че си единствената. И аз имах такъв период - малко "жалба за младост" да го наречем. Ако си и романтичка, с по-ниско самочувствие като мен - търсиш нови трепети, нова валидация, че не си за изхвърляне. Ще мине. Ще пораснеш и ще се приемеш с всичките си + и -. И няма да имаш нужда от друг, който да ти казва какво си.

  Ако греша и виждам себе си в теб - прости. Не те познавам.

Последна редакция: пн, 16 май 2022, 10:58 от 512

# 38
  • Мнения: 9 790
Ти си го добавила първа, участвала си не по-малко активно в комуникацията, държала си му сметка, изяснявала си се с приятелката му???, пращала си и скрийншотове, доказвала си нещо, намесила си се във връзката им с бутоните…
Та, да се върнем на заглавието и въпросът  за психопата.

# 39
  • Сф
  • Мнения: 10 693
Първо бил необвързан, после бил, пък не харесвал приятелката си ,пък имал хроничен стрес да не се видите на живо и започвате секс чатове.Пък ти държал сметка онлайн . Прочети си пак 1 ви пост. Не , не си в ред ,сериозно . И какви са тия приказки за интровертност, не знам какви си психологически термини..а истината е , че смяташ фантазии за реалност. Това е тежко положение, съжалявам. Имаш нужда от професионална помощ вече съм убедена , след поредните ти неадекватни включвания. Какъв съвет искаш тук?  Хората ти казват тук,че проблема е само в твоя телевизор.🙄

# 40
  • Мнения: 33
Ти си го добавила първа, участвала си не по-малко активно в комуникацията, държала си му сметка, изяснявала си се с приятелката му???, пращала си и скрийншотове, доказвала си нещо, намесила си се във връзката им с бутоните…
Та, да се върнем на заглавието и въпросът  за психопата.

Някакво престъпление ли е да добавиш първи, човек който познаваш в социална мрежа.. та те нали са затова? Това да добавиш някой, означава че автоматично имам задни мисли и мога да предвидя целият развой на събитията ли, хайде стига.. този пък коментар не го приемам изобщо, всичко друго да, но това е абсурдно. Намесила съм се във връзката им да, за да спася себе си в крайна сметка. Той си правеше планове с мен до самия край, аз просто виждах как думите и действията не съвпадат, добре че се свързах с нея, защото щях най-вероятно да се срещна с него и да попадна в още по-голям капан и триъгълник!

PureLove
Добре, аз спирам да пиша, благодаря на онези, които се опитаха да разберат и споделиха подобен опит. Изглежда останалите имат перфектни връзки, отношения, никога не са излизали извън пътя и се разбират на 100%.

# 41
  • Мнения: 5 313
Стокхолмски синдром го казах метафорично, ясно е че не ме е отвлякъл и аз осъзнавам грешката в себе си, даже в оригиналния пост съм написала, че ме е срам. Опитвам се да се разбера, това е!:(
Абе какъв Стокхолмски синдром. Опрсвдаваш се пред себе си  че си хлътнала и си допуснала нещата да отидат толкова далеч.
Искаш ли да ти кажа аз какво бих направила на твое място? Дори и някой мъж, познат или приятел да ми пише, бих отговорила, защото естетсвено не съм идиот, но дотам. Защото наистина не търся нищо извън брака си. Да, майтап, бъзик, но след това съм споделяла на мъжа ми за комуникацията в прав текст. Знаеш ли защо? Зящото мразя лъжата повече от всичко. Давам си сметка, че когато изисвам да не ме лъжат, дължа същото поведение. И когато правя нещо, го правя със съзнанието, че след това ще го споделя с мъжа ми.
Стокхолмски синдром, дрън-дрън.

# 42
  • Мнения: 9 790
Ти си го добавила първа, участвала си не по-малко активно в комуникацията, държала си му сметка, изяснявала си се с приятелката му???, пращала си и скрийншотове, доказвала си нещо, намесила си се във връзката им с бутоните…
Та, да се върнем на заглавието и въпросът  за психопата.

Някакво престъпление ли е да добавиш първи, човек който познаваш в социална мрежа.. та те нали са затова? Това да добавиш някой, означава че автоматично имам задни мисли и мога да предвидя целият развой на събитията ли, хайде стига.. този пък коментар не го приемам изобщо, всичко друго да, но това е абсурдно. Намесила съм се във връзката им да, за да спася себе си в крайна сметка. Той си правеше планове с мен до самия край, аз просто виждах как думите и действията не съвпадат, добре че се свързах с нея, защото щях най-вероятно да се срещна с него и да попадна в още по-голям капан и триъгълник!

PureLove
Добре, аз спирам да пиша, благодаря на онези, които се опитаха да разберат и споделиха подобен опит. Изглежда останалите имат перфектни връзки, отношения, никога не са излизали извън пътя и се разбират на 100%.
Няма никакво значение дали го приемаш или не. Мачът е свирен и ти не се оттегляш в съблекалнята като победител. Престъпления, синдроми, диагнози…
Оле майко!

# 43
  • Мнения: 33
Да, така е, човек неможе вечно да е победител.

# 44
  • Мнения: 1 010
Страшна боза, едвам го изчетох... и то за едното писане по чата... Да се смея ли или да плача. Не ми звучиш като 30 годишна, ама честно! Все си мислех, че чета блог на 15 годишна.. Че си и писала на "бившата" му приятелка. Трагедия.

Общи условия

Активация на акаунт