На море в Гърция 2022 - II

  • 58 791
  • 796
  •   2
Отговори
# 780
  • Мнения: 312
Здравейте!
Търся мнение относно Порто Куфо. Разбрах, че има хубави таверни, но има ли в близост къде да се разходи човек вечер? Като цяло освен риболов и плажуване има ли какво друго да се прави?

# 781
  • Мнения: 7 172
Препоръчайте таверни в Урануполи и Неа Рода.

Неа Рода:

Таверна στιατόριο PLOTON

Αχινός Cafe Bar - Страхотни закуски: палачинки, омлети, french toast.
Ммммного вкусно.

# 782
  • София
  • Мнения: 3 061
Здравейте!
Търся мнение относно Порто Куфо. Разбрах, че има хубави таверни, но има ли в близост къде да се разходи човек вечер? Като цяло освен риболов и плажуване има ли какво друго да се прави?

Не, освен плажуване и риболов друго няма, то е съвсем малко, даже и като село не е.

# 783
  • Мнения: 312
А заслужава ли си според вас? И кое е най - близкото градче, в което можем да се разходим?

# 784
  • София
  • Мнения: 14 894
Боже, Амолофи са го ос.. ли напълно, уплаши ми се окото от снимките в нета. Даже и в последния залив до детския лагер са изникнали барове. 🙄 Жалко.
Скрит текст:


В района предпочитаме Палио, ето тук ходим - има душ и само възрастни гърци с чадър и столче под мишница. 😃

https://maps.app.goo.gl/jZNNKdr3E8fWT1Qs9

# 785
  • София
  • Мнения: 2 661
Здравейте, някой пътуващ често до Корфу може ли да препоръча фериботна компания? Тръгнах да купувам билет и много смотан ми се вижда кораба на Ionas, a часа най-много ме устройва. Не мога да преценя точно, но би трябвало до 15:30 да стигнем нормално от София до Игуменица, ако тръгнем рано сутринта, нали? Приятели са в момента там и казаха, че имало много медузи:(

Последна редакция: пт, 24 юни 2022, 10:38 от BettyBoop

# 786
  • Мнения: 11 276
За 1 час път какво значение има кой е корабът? Ние пътувахме с Лефкими лайнс последно, преди това с Керкира Лайнс, този Ионас на кои е? Купувай, което те устройва като час и цена.

Медузи в последните дни на май нямаше, сега и да има, едва ли ще са на всеки плаж по целия остров.

Svet7,
Порто Куфо е място за спокойна почивка. Ако търсите такава, чудесно е. Торони е на 2-3 минути с кола, то е доста по-голямо, с много по-голям плаж и бийч барове, но не очаквайте нещо светско Simple Smile
За шумотевица - Сарти, на около 20 км.

# 787
  • София
  • Мнения: 1 260
Приятели са в момента там и казаха, че имало много медузи:(

Сравнително актуална карта за медузите в Гърция:

https://www.inaturalist.org/observations?locale=el&place_id= … YArVscb4vLN1HkLz0

# 788
  • Пловдив
  • Мнения: 466
От оператора ми дават 10 000 мб безплатен нет за ЕС. Сега се чудя без да гледам клип чета ще ми е достатъчен ли? За фейсбук и гугъл основно. Докато съм на плажа. Иначе си имам нет в апартамента.

# 789
  • София
  • Мнения: 14 894
Здравейте, някой пътуващ често до Корфу може ли да препоръча фериботна компания? Тръгнах да купувам билет и много смотан ми се вижда кораба на Ionas, a часа най-много ме устройва. Не мога да преценя точно, но би трябвало до 15:30 да стигнем нормално от София до Игуменица, ако тръгнем рано сутринта, нали? Приятели са в момента там и казаха, че имало много медузи:(
Ionas е един от корабите на Kerkyra seaways, кораб като кораб, общо взето и на двете линии до Керкира са им горе-долу еднакви плавателните съдове. До Лефкими са малко по-малки.

# 790
  • София
  • Мнения: 29 064
Banana beach в момента:



Преди малко беше лудница. От някакво корабче бяха стоварили тълпа и ми стана лошо като ги видях. Добре че си тръгнаха.

Последна редакция: пт, 24 юни 2022, 15:23 от milenaka

# 791
  • Мнения: 1 696
Да попитам тези , който са ходили до Лесбос, как се стига до там? Гледам има ферибот от Кавала?

# 792
  • Мнения: 100
Да попитам тези , който са ходили до Лесбос, как се стига до там? Гледам има ферибот от Кавала?
От Кавала са най-често, но има и от Солун.
Иначе може и от Атина Simple Smile
Отделно че и самолети летят до там.

# 793
  • Мнения: 1 696
Аз гледах самолет, но ми го дава с нощувка в Атина

# 794
  • Мнения: 100
Да, едно време имаше полети и от Солун, но след пандемията са ги спрели. Май от Солун е най-добре фериботът, защото е нощен. От Кавала е дневен. Разбира се зависи от датите дали Ви устройват.

Общи условия

Активация на акаунт