Риткащи ФЕВРУАРСКИ човечета, гушат се в на мама коремчета!

  • 9 342
  • 209
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 481
joya, за голямо съжаление не се препоръчва друг алкохол, освен по чаша бира или вино веднъж-два пъти в седмицата  Confused От една 50гр. мента нищо няма да стане на бебока, но по-добре недей пробва по-често  ppp   А на мен така ми се е допило уиски, не мога да опиша ...интересното е, че по принцип мразя уиски, фен съм на водката и бирата  Mr. Green Но ще трябва да почакам, а след като родя сигурно ще спре да ми се пие .

# 16
  • Мнения: 341
Мяуче, това е термина, много  благодаря, записах го и ще си го запомня.
kiselina, ако ти се пие можеш да гаврътнеш едно, ама мнооого малко, иначе и аз по някога си позволявам чашка бира, от малките чашки, и тук има едно питие бандидос, което е с малко алкохол, от него съм пийвала 3-4 пъти.
Това за памперсите е много добро, hrisito, благодаря за снимката, веднага го показах на финансовия министър и мисля да го включа в списъка с покупки, понеже ние пък сме в апартамент и с остъклен балкон, та не знам как ще се спасим от миризмата освен с този идеен уред. Милото като всеки тъмен мъжки субект зададе дежурния въпрос "наистина ли ни трябва", обаче съм сигурна, че като го лъхне от вратата натуралния парфюм на отрочето му, много бързо ще излети до магазина, ако не съм го убедила по-рано де.
delight, тъкмо вчера се бях сетила за теб как си, много се радвам, че всичко се е уредило и е както трябва, пожелавам ти безпроблемна бременност до финала.
*Djesika*, стискаме ти палци, но мисля, че няма от какво да се притесняваш щом са ти казали, че всичко е наред.  Grinning
Приятен понеделник  и по-скорошни отпуски на работещите.

# 17
  • Мнения: 74
Аз днес малко късничко се вкючвам,но исках да отговоря на питането ви за Блага! Naughty Изследванията и са добри, били са инжекциите на бебчетата да могат да дишат сами и са и казали ,че утре ще ги извадят,освен ако не решат да изчакат още няколко дни! Дано всичко мине по мед и масло! Peace
 Много ми хареса и на мен контейнерчето за памперси  и на моя мъж сестра му използва такова и е много доволна! И аз искам,ама  да видим дали ще стигнем до него!
Лека нощ момичета, сладки сънища и да сънувате само хубави не Hugща!

# 18
  • София
  • Мнения: 3 564
Добър вечер от мен,

Да се похваля - изкарах си страхотен уикенд. Ходихме в едно село до Монтана близо, а после до Белоградчик. Никога не бях ходила и останах много впечатлена. Нашият бебко доста го поразходихме, но мисля, че му хареса. Гледката е направо зашеметяваща.
Много ми се иска и аз да се отдам на покупки, но докато не свършим ремонта съм си сложила вето, че тоя ремонт бая средства ни глътва и ако почна и за бебо да пазарувам съвсем ще им изгубя сметката на финансите, а у нас аз ако не го правя милото ще е на червено половината месец  Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 372
Здравейте,
. За шевовете от епизиотомия съм чувала че компресите с риванол помагат. Консултирайте се с компетентни лица за по точна информация обаче. Другото което помня от курса е че трябва да имаш едно шише пт минерална вода да си направиш йоден разтвор и с него да се подмиваш.
Това се сещам за сега. Подчертавам че всичко е инфо втора ръка, аз съм бременна за първи път и само слушам.
Лека вечер от мен

[/quo
Тези разтвори не са разрешени в болницата-там ти правят т.н. тоалет сутрин и вечер,ако има нужда от компрес ще ти го направят,и също така в зависимост от количеството шевове ти казват кога можеш да се изкъпеш под душ. Naughty Аз лично не бих правила такива експерименти,при усложнение те пращат в инфекциозното отделение ,а там не е никак приятно.

# 20
  • Мнения: 2 096
Инфекциозно отделение след компреси с риванол?!!!  Thinking Незнам всеки сам си решава. Мнение не налагам, а и казах че това е инфо споделена от родили майки. Иначе за йодния разтвор точно акушерките в ОБ Варна казаха да имаме предвид едно шише за йоден разтвор. Аз лично бих искала да знам колкото може повече в случай, че не ми обърнат достатъчно внимание.

# 21
  • София
  • Мнения: 372
sky angel ,всяка болница си има свой ред,но си много права за презастраховането и вниманието newsm10. А за инфекциозното нямах предвид риваноловия компрес,а къпне и други решения на своя глава без да са разрешили докторите!!

# 22
  • Мнения: 43
Малко късничко съм се разписала, но като не мога да спя Simple Smile
Разглеждах снимките - тези с покупките за бебо, не знам на кой са, но ако ви кажа колко хубаво ми става като ги гледам само, представям си като започна и аз да купувам.Искам да кажа, че дрешките са много хубави и много ама много ми харесаха.Контейнерчето също много ми харесва и мисля и аз да го имам Simple SmileТова за приготвянето на сакчето и аз мисля, че трябва от по - рано ама колко по - рано?
Green_dawn направила си си добра разходка.На Белоградчик е много хубаво.
Аде да се опитам да заспивам, че утре, не че съм на работа / аз по принцип не ходя де /, но като се будя нощем през деня ми едно такова кривичко малко, какво да се прави!:)
До утре.Приятни сънища smile3524

# 23
  • Мнения: 1 117
Добро утро и от мен Simple Smile
През уикенда пътувах до Боровец. На едно събиране. За жалост останах тотално разочарована.  CloseПовече няма да стъпя там , дори и безплатно да ми предлагат.
Не съм много веща кога започва зимния сезон в туризма , но Боровец прилича на стриотелна площадка и нямат никаква подготовка за сезона Laughing
Бебо се държа много добре по време на пътуването Wink
Joya и с Валери и сега пийвам по половин или една чашка червено винце, но не всяка вечер.

# 24
  • Мнения: 1 516
Привет, момичета Simple Smile. Леле какво писане е паднало Simple Smile Чета от половин час.

в петък бях при доки и за съжаление плацентта ми не е мръднала въобще  ooooh! Cry Sad Cry Sad
Той ме успокои, че това ставало през последните 2 месеца, но аз си се тревожа Sad.

Освен това камъкът в бъбрека ми си е все още там - като родя трябва да се лекувам.

За пола на бебчо - доки пак каза момче Simple Smile)))))) Той и предния път каза момче, но вторият доктор , с който се консултирах за плацентата каза: Вашето бебе 100% е момиче Simple Smile))
Вече съм тотално объркана и май ще разберем със сигурност чак като се роди.

Още нищо не съм пазарувала за бебето , суеверна съм. Ще изготвя списъци и ще ги дам на мъжа ми имайка ми да ги напазаруват докато съм в болницата.

Колкото до подплънките за кърма - май ще са ми нужни от по-рано. Вчера доста изтече от едната ми гърда и сега ще отида да търся нещо като подплънки...
Тези сутиени за кърмачки... има ли ги в различни размери, аз не съм от най-надарените и сутиени без банели и подплънки не ми стават...

И накрая, моля някой да постне линка с необходими неща за болницата , че не мога да го открия

# 25
  • София
  • Мнения: 3 564
Добро утро девойки,

Нещо хич не ми спори работата на мен - един мързел ме е обхванал от понеделник още...
Bopsi, аз имам такива усещания като твоите за Боровец, но относно Банско. По работа ми се налага поне веднъж годишно да ходя до там и обикновено е все есента. Грозна гледка..., поне сняг да падне да поскрие мръсотията, направо им се чудя на тия туристи. Напоследък се занимавам с едни планове за строежи, та ние задължително включваме и озеленяване на околните пространства, все пак важно е да е красиво за всички после.
Гледах темата за училището утре - ще ходи ли някой?

# 26
  • Мнения: X
Добър ден, момичета!
Гледам, че е имало и нощни птици, значи не съм сама. От няколко дни съм така, в 6.00ч. се будя, посещавам едното място и това ми е спането. А днес в 5.00 #Crazy Дано се понаспя скоро, че ще избие на накъде.
Радвам се, че новините за Блага са добри, дано все в този дух вървят нещата.
Блазе на тези дето са пътували, на мен ми се ходи много някъде извън София, ама вече ме е страх, честно казано.
Radostche. ти ме подсещаш за нещо относно (не)познаването на пола. Добре де, нали казват, че специалнист, може 100% да види пола, ако бебето се е показало, защото гледа не само външните полови белези, а и вътрешните органи. А ако бебето не се показва, просто да не коментират, защо заблуждават така хората, много се чудя.
Пак за подплънките, тези за еднократна колко време могат да предпазят. То си зависи и колко
кърма имаш разбира се, но примерно при силни течове, предпазват ли няколко часа? newsm78
На обяд отивам да видим нашето беборанче как е Laughing
А по повод у-щето- днес ще разбера дали ще идвам, ще пиша по- късно. Евентуално и Мяуче ще е на линия, но не съм сигурна, дано се появи днес та да каже Simple Smile.
Хубав ден ви желая!

# 27
  • София
  • Мнения: 974
sky angel ,всяка болница си има свой ред,но си много права за презастраховането и вниманието newsm10. А за инфекциозното нямах предвид риваноловия компрес,а къпне и други решения на своя глава без да са разрешили докторите!!
galastra, май с теб сме раждали в една и съща болница newsm78 МД?
По принцип компреси се налагат само, ако ви се отвори шев (на никого не го препоръчвам и няма смисъл да се тревожите за такива неща от сега)...иначе galastra го е обяснила много точно спазвате си препоръките на лекаря и се възползвайте от предлагания сутрешен тоалет. Иначе като превантивна мярка, аз ще си купя един спрей (в момента не се сещам как се казваше Thinking), който се пръска на шевовете и е антибиотичен.
Като раждах малката, момичетата от съседната стая го ползваха, а после и аз си купих...много съм доволна и сега смятам пак да процедирам така.

# 28
  • Мнения: 684
Понеделнишки поздрав и от мен  Hug Не мога да ви изчета събото-неделните постове! И сега ще се включвам "след дъжд - качулка"...
Цвети, и аз доста мислех по въпроса с ползваната помпа. И почти реших, че ще взема тази от сестра ми. Като се стерилизира, не би трябвало да е толкова нехигиенично, колкото го представи дамата Авент. В края на краищата, на някои хора им се налага да хранят бебето си с чужда кърма и дори не познават що за човек я е произвел.
За покупките: благородно ви завиждам - така ми се купуват и на мен кукленски дрешки! Ама като имаме няколко торби бебешорски дрешки, а май и още ще ни дадат и ми е грехота и аз да купувам. Но малко поне ще вземем - така де, да не ни е втора ръка бебката! Но нещо все не харесвам по магазините или харесвам, но за по-големи. А тези в албума са адски сладурски! Бързо да си признае на който са и от къде са!  Laughing
За подготовката за родилното: аз не знам защо все си мисля, че около Нова година ще родя (дано да греша!). Милото отдавна прави планове къде да ходим по празниците, а аз все го връщам обратно около София. Ама май ще трябва да направим една почивка нанякъде, че после доста време ще сме си домошари.

# 29
  • Мнения: 1 701
Radostche, ето линка с нещата за болницата. Виж на първа страница съм сложила още 2 интересни линка с необходими нещица! Simple Smile
http://www.noelcomputers.com/pep/rodilendom.htm

Общи условия

Активация на акаунт