Родени през Март - тема 3

  • 16 026
  • 765
  •   1
Отговори
# 60
  • sofia
  • Мнения: 2 265
Момичета, имат ли бебчетата ви много крусти по главата и как ги махате?
Ние имаме доста, съответно купих кремчето на Биодерма. Мажа половин час преди къпане, къпя, разресвам, но ефекта е почти 0. И се чудя аз ли бъркам някъде.

# 61
  • Мнения: 1 348
Момичета, имат ли бебчетата ви много крусти по главата и как ги махате?
Ние имаме доста, съответно купих кремчето на Биодерма. Мажа половин час преди къпане, къпя, разресвам, но ефекта е почти 0. И се чудя аз ли бъркам някъде.
Аз видях добри резултати от този на Биодерма. Може би ще е необходимо повече време, ако не успеете до една седмица сменете продукта. 🙂

# 62
  • Мнения: 142
При нас добре подейства Ducray Kelual Кераторедуцираща емулсия против млечни корички

# 63
  • Мнения: 380
И Матей има крусти. Имам крема на биодерма, но не го мажа редовно. Какви гребенчета ползвате?

Потъмняха ли очите на вашите бебоци?

# 64
  • Мнения: 629
Ние за крустите слагаме олио на главичката 30 мин преди къпане. За жалост не сме редовни, но има много голямо подобрение. Останаха най-старите и големи крусти и падат по-малко. Другите се изчистиха, но важното е, че спряхме разпространението.

# 65
  • sofia
  • Мнения: 2 265
А колко време ползвате гребенчето? Аз тази вечер разресах малко по-упорито (по-дълго време) и като че ли го стресирах бебо и скалпа беше леко зачервен Sad Иначе гребенчето е бебешко със заоблени връхчета. Ще пробвам друга марка крем.

# 66
  • Мнения: 629
Ние ползваме четка с мек косъм на tommee tippee. Измивам си я след всяко къпане с бебешкия гел. Няма бебока много коса и от гребен няма нужда Grinning Иначе и аз минавам многократно и се зачервява, но бързо изчезва.

# 67
  • Мнения: 858
Препоръчвам крема на uriage. Крусти нямаше след три намазвания. Ползвам мека четка с естествен косъм, без гребен. Остана само една крустичка на веждата и се чудя дали да я мажа.

# 68
  • Мнения: 380
А кога разресвате, преди банята или след?

# 69
  • Мнения: 1 825
Arati снощи се цедих, че уж щях да оставям беба на майка ми и за всеки случай да има кърма, с ръчна помпа на Томи Типи съм, ами едвам събрах 30мл (да след цял ден сукане), после обаче стиснах с ръка и потече... а с помпата никой.  Сутринта на пълни гърди след едно ядене от едната 30мл и от другата 60мл.. мисълта ми е че не е в помпата проблема, просто сме регулирали кърмата и за това се казва помпата не е бебе и кърма им макар и да не я изваждаме Joy
Лошото в твоя случай е стачката, аз като ми прави номера за сучене се въртя всякак докато я излъжа , ама не винаги става. Дано мине скоро и всичко да е наред. Не го мисли с тегленето щом пишка и ако значи все нещо хапва.

Весеник на моята преди около месец и половина се избистриха очите и вече са и кафяви.
За курстите знам че има едно като специално гребенче по меко е .. на чико мисля имам. Моята имаше малко ама я мажех с лосиона за тяло и по главата (нямаше коса много за да стой мазна ) и те паднаха, та не съм използвала четката

# 70
  • Мнения: 489
Чудя се защо нямам известия, а аз съм пропуснала цяла тема.
Споделяла съм мисля и преди за провала ми относно спането с първото ни дете. И ние го слагахме към 9.30-10 за да си излизаме и в
Един момент той почна да заспива все по-късно и все по-трудно, след това само на ръце и стана пълен кошмар. Дори и сега на 2 и 6 м още е труден на заспиване.
Сега режима с Димитър е бетон! Заспива между 8.30 и 9 като се стремя към самостоятелно заспиване и така всички сме супер. Бебето си спи, ние с ММ имаме време да се видим, да поиграем с баткото та дори и да си почина повече.
При нас бебчо спи по корем от както е на 2 месеца. Опитах какво ли не да го отуча и няма- по корем и това е! Говорих с личната к тя ми каза, че щом се обръща сам за да спи така го оставям.
При нас нощните хранения не спират…. В 12 в 3 и после в 6….. сега се опитвам да му изместя това от 3 в 4. Преди правеше по-дълги паузи, но от 2 седмици сме така.
Ние влачим едни сополи вече 3 седмици и отложихме ваксините на 3я месец, пък да видим какво ще стане
За косопад да споделя моя опит-след първата бременност и 9 месеца кърмене пстанах почти без коса и ме спаси един шампоан на Тианде против косопад-това е чудо за мен. След 5-6 измивания дава резуштат. Сега го почнах малко преди да родя и косопад нямам. Смело го препоръчвам на всички и няма разочаровани.
https://razlog.mytiande.bg/shop/shampoan-protiv-opleshivyavane-m … b-420-ml/?ref=724

# 71
  • Мнения: 1 804
bloodsugar, И при нас стана по същото време. 👌👌
Arati, мога да кажа същото каквото е написала Миленка, за цеденето. Моя приятелка даже ме предупреди, че след 3м става по трудно. Аз цедя само сутрин ако е необходимо. Вече не успявам да събера за 1 ден, когато се налага да оставя малкия. Добре че имам малко във фризера.
Потъмняха ли очите на вашите бебоци?
На моето момче са си същите - сини. Обаче забелязах че се виждат кръвоносни съдове във външната част на склерите.🙄 Та съм в голяма дилема дали другата седмица да го водя при док или да си изчакаме часа на 20ти....

Алмонд, Как сте?

# 72
  • Мнения: X
Бъбълс, благодаря, подобряваме се. Аз вече се чувствам почти човвк, мм се разболя един ден след мен и още му е тегаво, но мисля, че скоро и него ще го отпусне. Децата са добре засега. Честно казано покрай боледуването на толкова постове из фейсбук за влошили се деца се начетох, че първоначално супер много се притесних и сега съм просто благодарна и смирена, че при нас вървят добре нещата засега. Надявам се и така да си останат.

# 73
  • Мнения: 654
Арати, и ние минахме през период на несукане и основно ядене през ноща и когато е успан. След този период дойде такъв на хищнически глад и мнооого сукане - по един час започна да виси на гърда. Сега уж се нормализираха нещата с храненето, но всичко толкова бързо се променя, че не знам докога ще е относителното спокойствие.

# 74
  • Мнения: 563
Мъка сме и ние с кърменето още... На някои хранения де, той отказва, плаче, дърпа се... Съответно аз предлагам по често той засуква по малко и явно не успява и да огладнее хубаво. Утре ще опитам на 4 часа хранене, мисля, че скоро пак ще се нормализират нещата и въпреки това мисля като стане на 4 месеца да започна смесено хранене после, като захраня да отбия по лесно... Измъчих се нещо този път с това кърмене... Хем обичам и ми харесва, хем да кърмя права почти по цял ден... Най важното съм му дала... С баткото помня, че беше удоволствие, а сега...
За крустите имам чуството, че някак "стареят" и тогава са готови да паднат. Ще ги махам като започне да сяда, по лесно да го търкам... А и фонтанелата.. На баткото нямаше отърване, тъкмо ги махна пак излязат. Официално наскоро ги махнахме

Общи условия

Активация на акаунт