Мнения за гимназии в Пловдив - 3

  • 36 295
  • 734
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 7
Много са паднали баловете тази година.
Миналата година минимален бал за момиче в МГ-то МАТ с АЕ е бил 408, сега е 395
Преди две години баткото влезе с минималния тогава за момче бал 432,5 в ЕГ Пловдив с НЕ, сега (гледам профила на щерката) минималният за момче за същата паралелка на първо класиране е 402. Реално, като й гледам профила с всичките 9 желания и мин. и макс. балове там, можела е да влезе и в ЕГ Пловдив (НЕ - мин. за момиче 418, АЕ - 374) и в ЕГ Иван Вазов (там е писала испански-мин. за момиче 429,5, италиански-мин. за момиче 344,50 и АЕ-мин. за момиче 384). Чудим се с нея, на системното програмиране и комп.графика дали и с колко са паднали баловете тази година, защото статистиката на нашето РУО още не е излязла, а щерката не ги е писала изобщо.


Може ли да споделите впечатления от сина Ви за паралелката в която е , преподаватели и т.н?

# 691
  • Мнения: 202
За имунизационен картон нов документ ли ще носите от ЛЛ или тези, които ви върнаха от старото училище? И декларациите на място ли се попълват или може да се разпечатат предварително?

# 692
  • Майничка
  • Мнения: 12 656
Можете спокойно да носите имунизациите от старото училище. Ако нямате профилактичен преглед от тази година, ще донесете на 15.09.

# 693
  • Мнения: 964
За икономическа информатика.
Ако детето няма особени интереси в областта на информатиката и не смята да се занимава по-нататък с информационни технолигиии, бих избрала другата специалност.

# 694
  • Мнения: 2 916
Честито на всички приети по първо желание  Balloon и много успехи в следващия гимназиален етап! Champagne

Бях чела, че в Пловдив 48% от децата са приети по първо желание. Това е много добре и означава, че има трезва преценка относно желание- възможност. Защото за мен е безумие дете с бал 200 примерно да запише на първо място паралелка в Английската ей така, за всеки случай.

Ето и статия от която се вижда кои са  най- желаните паралелки в Пловдив.
https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Humanitarnata-gimnaziya- … lasnicite-1750292

# 695
  • Пловдив
  • Мнения: 3 580
Честито на всички приети по първо желание  Balloon и много успехи в следващия гимназиален етап! Champagne

Бях чела, че в Пловдив 48% от децата са приети по първо желание. Това е много добре и означава, че има трезва преценка относно желание- възможност. Защото за мен е безумие дете с бал 200 примерно да запише на първо място паралелка в Английската ей така, за всеки случай.

Ето и статия от която се вижда кои са  най- желаните паралелки в Пловдив.
https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Humanitarnata-gimnaziya- … lasnicite-1750292
Безумие е защото?
Поставянето на предна позиция на желание, което е далеч от миналогодишния бал не пречи на околните и не означава нетрезва преценка на родителя. Всъщност това дава някаква възможност при аномалии в желанията и настройките на другите.

# 696
  • Мнения: 2 916

Ами защото реално няма шанс. И освен да пълни статистиката за най- желани училища за друго не виждам смисъл да се пишат като желания такива училища.

# 697
  • Пловдив
  • Мнения: 3 363
В НТГ последните три години почти няма движение. Икономическа информатика мисля, че се запълва още на първо класиране. Не пречи да се пробва, но нищо не е сигурно.

# 698
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Аз продължавам да твърдя, че си кръщават паралелките както им е угодно, за да привличат деца, но всъщност учебния план е с малки разлики, в смисъл, че и икон.инфрматика учат счетоводство, право, управление на малака фирма. Е да, имат и информатика, но специално за електронната търговия сигурно планът е същия като за обикновената търговия + още нещо. Не вярвам за този толкова бързоразвиващ се икономически модел и навлизащ бързо в търговията, преподавателите да са се напънали да са в крак с времето...Честно, нямам нищо против НТГ, аз самата съм икономист и работя като счетоводител, но това, което искам да кажа е да не се подвеждате по имената...
Като в ЧХ видяхте ли за графичен дизайн мах бал за момиче 496....

# 699
  • Пловдив
  • Мнения: 9 747
Mia Rulana, имаш прво да попълниш колкото желания си искаш. Тази статистика няма никакво, ама никакво значение. Най-желана била хуманитарната, дрън, дрън, та пляс. Да, всяка година е посочвана най-често в желанията на децата, но това е основно заради формирането на бала.
Някой път сметките от типа на "реално няма шанс" излизат криви и става "ама защо не писахме тази паралелка?"
Преди доста време, когато племенникът ми кандидатстваше, ако някой ми беше казал, че на второ класиране балът в МГ с НЕ ще падне на второ класиране с почти една единица (тогава все още нямаше точки, а се взимаха оценките), щяха да му кажа, че нищо не разчбира от статистики. Ами падна.Та имаше късметлии на второ класиране. Ако не бяха писали паралелката, за да не пълнят статистиката, щяха да съжаляват.
Всяка година има хора, които са си спестили един ред в желанията, защото "няма смисъл" и после съжаляват. Както и такива, чиито деца остават извън класирането пак заради спестени един, два или няколко реда.

Последна редакция: чт, 13 юли 2023, 09:00 от dundi73

# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 3 580
Хуманитарната е ”най-желана” заради балообразуването. 3хБел освен там взимат в Патриарха и Френската. И заради по-ниския резултат по математика е съвсем нормално да се сложи като по-предно желание. Това е моята логика.
Ама с хора с особено мнение по всички въпроси не ми се спори, а така оставено това мнение тук може да се изтълкува неправилно от хора след година-две когато им предстои.
Редете желанията с мисъл, важно е къде е най-желано, както и че след второ не можеш да преподредиш списъка.

# 701
  • Пловдив
  • Мнения: 1 328
Този спор май е Дежа Ву всяка година по наборните теми...
И примери всяка година има в подкрепа и на двете тези - хора, които са смятали, че няма да им стигне за еди-къде си и не са вписали паралелката сред желаните, пък видиш ли - можело да влязат.
Както и такива, които написали 10 паралелки като желания (точно както са по ред на желание),  ама балът им не стигнал за нито една от тях.
Според мен, истината е някъде по средата. Желанията на детето са водещото, но те щяха да са  ЕДИНСТВЕНО ВАЖНИТЕ, ако се редяха преди да излязат резултатите от представянето му на НВО. След като са ясни точките и всеки си е сметнал бала, тук вече няма как разумен човек да не съобрази статистиката от минали години.
И, да!-ще подреди паралелките според това къде най-много иска да учи, но взимайки предвид бала си - ще сложи и паралелки, за които точките ще му стигат, ако се запазят баловете мин-макс от миналата година (а и поне донякъде са му по вкуса).
От наборната седмокласна тема една майка го беше написала, и така го копнах на дъщеря си -
 Представи си, че си господарят на вселената, но все пак трябва да ходиш на училище JoyJoyJoy- къде най-много искаш да учиш? Сега си представи, че някой друг е по-господар от теб и иска да ти вземе мястото, т.е. трябва да имаш и резервен вариант - какъв би бил той?

# 702
  • Мнения: 884
Поради "трезвата преценка" писахме немския в Английската на второ място - предвид миналогодишния минимален бал нямаше никакъв шанс. Е, тази година балът е доста по-нисък и щеше да влезе от раз:) Слава Богу, че е такава лежерна натура и си спестяваме драмите, а и немският не му е много атрактивен. Но друг тип дете можеше сериозно да се разстрои.

# 703
  • Пловдив
  • Мнения: 820
Sea breeze, а кое е първото желание, ако не е тайна Simple Smile

# 704
  • Пловдив
  • Мнения: 9 747
Много пъти съм го писала в какви ли не теми. Когато има класиране след някакъв изпит, твоят резултат не е важен сам по себе си. Важно е къде се намираш между останалите.
Не съм се заровила все още в минималните балове, но ще видя дали има някаква драстична промяна в мястото в общото класиране на последно приетия в ЕГ спрямо миналата година.

Общи условия

Активация на акаунт