Време е за ИКЕА! - Тема 38

  • 31 919
  • 761
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 876
На предна такава промоция ми се случи - купих неща, дадоха ми ваучер, после връщах от тях и ми върнаха по-малка сума - казаха, че съм получила ваучер и затова цената на върнатите се пресмята минус процентите на ваучера. А него дали съм го ползвала или не - няма значение.

Ясно, благодаря Simple Smile

# 706
  • Варна
  • Мнения: 3 278
Ъъъ как така няма значение?

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 415
Да ,може да се върне в центъра в Пловдив .
Ако за върнатите артикули е ползвана отстъпка ,то я разпределят процентно върху всяка поръчка .Ако ,връщате артикул ,за който по-късно получавате отстъпка от друга покупка ,незнам как се процедира .Веднъж ми се случи ,но всичко бе толкова объркано ,по наша вина ,че незнам дали и те не се объркаха и не ни приспаднаха  нищо от последващия ваучер за отстъпка .
Всъщност ,  хипотетично ако купиш артикули за 100лв ,получиш 11% за следващ продукт и ги оползотвориш ,а по-късно върнеш артикул от първата заявка от 100те лв. ,  ми е странно как отреагирва Икеа .

Дават ти ваучер или връщат пари в размер на реално заплатената сума (с приспадната отстъпка), дори и да не си си оползотворил ваучера.
И като допълнине: връщат пари само ако си платил кеш, ако си платил с карта и връщаш стока парите ги връщат по сметката на картата. Но кога ще стане това и дали няма да бере човек ядове не се знае, затова ние в тези случиа си взимаме ваучер.

Не е задължително! Ние сме връщали стоки, като парите на момента ни ги върна в брой, а бяха платени с карта.
Това в Пловдив, ако има значение. Даже нямаха налична сумата долу в склада, понеже беше по-голяма, и се качиха горе в Мола където е центъра за поръчки и ни върнаха сумата в брой на момента. И така няколко пъти Grinning Не виждам и какъв е проблема да я върнат в брой или по карта на момента. Какво се правят на луди.
Ваучери не са ми давали, но точките, които са ми били натрупани, не са ни ги взимали, след връщане на артикул.
Би трябвало и с ваучерите да не издребняват чак толкова, но явно навсякъде различно процедират.

# 708
  • София
  • Мнения: 667
Ъъъ как така няма значение?

Защото няма как да се докаже ползван ли е или не. Затова те по презумция го броят за ползван. Това беше миналата или по-миналата година на подобна промоция. Ако сметката е 150 лв, ваучерът е 10%, значи  е за 15 лв. Тези 15 лв ги разпределят между стоките от оригиналната бележка и връщат по-малко. Не помня обаче как точно ги разпределяха. Май беше на същия принцип като ваучер от Икеа Фемили.

# 709
  • In transit
  • Мнения: 12 044
Защо нещо, което го има налично в магазин, не може да се поръча онлайн, се чудя.
Защото различни фирми управляват магазините и склада за онлайн магазина.

# 710
  • Варна
  • Мнения: 3 278
Ъъъ как така няма значение?

Защото няма как да се докаже ползван ли е или не. Затова те по презумция го броят за ползван. Това беше миналата или по-миналата година на подобна промоция. Ако сметката е 150 лв, ваучерът е 10%, значи  е за 15 лв. Тези 15 лв ги разпределят между стоките от оригиналната бележка и връщат по-малко. Не помня обаче как точно ги разпределяха. Май беше на същия принцип като ваучер от Икеа Фемили.
Е как да няма как да се докаже? Нали се вижда, че цената е с еди колко си надолу. Точките също са проследими. Че те така ще те накарат да платиш по-висока цена от това, което е без купона. Ситуацията е следната - ти си купуваш нещо за 100лв , дават ти за него ваучер примерно на стойност 11лв. Ти не използваш ваучера, но си купуваш друго нещо на редовна цена 100лв. Връщаш първото нещо и те карат да платиш 111лв, понеже са ти дали ваучер?

# 711
  • Мнения: 731

Дават ти ваучер или връщат пари в размер на реално заплатената сума (с приспадната отстъпка), дори и да не си си оползотворил ваучера.
И като допълнине: връщат пари само ако си платил кеш, ако си платил с карта и връщаш стока парите ги връщат по сметката на картата. Но кога ще стане това и дали няма да бере човек ядове не се знае, затова ние в тези случиа си взимаме ваучер.

Не е задължително! Ние сме връщали стоки, като парите на момента ни ги върна в брой, а бяха платени с карта.
Това в Пловдив, ако има значение. Даже нямаха налична сумата долу в склада, понеже беше по-голяма, и се качиха горе в Мола където е центъра за поръчки и ни върнаха сумата в брой на момента. И така няколко пъти Grinning Не виждам и какъв е проблема да я върнат в брой или по карта на момента. Какво се правят на луди.
Ваучери не са ми давали, но точките, които са ми били натрупани, не са ни ги взимали, след връщане на артикул.
Би трябвало и с ваучерите да не издребняват чак толкова, но явно навсякъде различно процедират.
Просто споделям как са се развили нещата при мен с цел някой да го има предвид... Това в София..

Последна редакция: пн, 10 окт 2022, 16:22 от Joddy

# 712
  • София
  • Мнения: 667
Скрит текст:
Ъъъ как така няма значение?

Защото няма как да се докаже ползван ли е или не. Затова те по презумция го броят за ползван. Това беше миналата или по-миналата година на подобна промоция. Ако сметката е 150 лв, ваучерът е 10%, значи  е за 15 лв. Тези 15 лв ги разпределят между стоките от оригиналната бележка и връщат по-малко. Не помня обаче как точно ги разпределяха. Май беше на същия принцип като ваучер от Икеа Фемили.
Е как да няма как да се докаже? Нали се вижда, че цената е с еди колко си надолу. Точките също са проследими. Че те така ще те накарат да платиш по-висока цена от това, което е без купона. Ситуацията е следната - ти си купуваш нещо за 100лв , дават ти за него ваучер примерно на стойност 11лв. Ти не използваш ваучера, но си купуваш друго нещо на редовна цена 100лв. Връщаш първото нещо и те карат да платиш 111лв, понеже са ти дали ваучер?

Цената не е с еди колко си надолу. Аз казвам какво се случи, когато трябваше да връщам стока от бележка, за която ми бяха дали ваучер като сегашния. Купила съм нещо за 100 лв (пример, не помня колко беше реалното), дали са ми ваучер за 10% за следваща покупка, решавам да върна нещото за 100 лв и те ми връщат само 90. Ако съм използвала ваучера за 10те лв след това, реално всичко ще ми се падне на нормалната цена, а не на по-висока. Ако не съм използвала ваучера (което явно си е мой проблем), тогава съм 10 лв назад. Ако пък тези 100 лв са за повечето от едно нещо, минус 10те се разпределят между всички и да кажем, ако връщаш продукт за 10 лв, ще ти върнат 9, нещо такова. Но така им излизаше в системата тогава автоматично като чукнаха бележката. Сега може и да е променено нещо.

Последна редакция: пн, 10 окт 2022, 19:54 от ElzaFB

# 713
  • Мнения: 876
Защо нещо, което го има налично в магазин, не може да се поръча онлайн, се чудя.
Защото различни фирми управляват магазините и склада за онлайн магазина.

Явно зависи и кой е на смяна, защото на мен в центъра за поръчки в Пловдив никога не са ми връщали пари Simple Smile Все е по банков път в последствие.

# 714
  • Мнения: 930
Имате ли идея как да съм сигурна, че нещо ще го има налично в магазина в София? Вече два пъти ходя за едно детско столче mamut, като в сайта пише че има 3-4 налични бройки. Отивам и няма, не си били актуализирали сайта и пак да отида

# 715
  • Мнения: 583
Получих следния смс

Прилагам и линка но не знам дали ще ви го отвори.
https://links.ikea.bg/1oJxsDG
Мисълта ми е ако някоя от Вас иска да се възползва и знае как точно става (понеже не съм много в час, а нямам нужда от отстъпката) пишете ми тук или на лично.

Взех си Скринове те и чиниите много от дреболийките които исках ги нямаше налични. Много лошо впечатление ми направи персонала. Събрали се на групички и си бият лафа, отидох да попитам за един артикул, изгледаха ме така лошо, че съм им развалила седянката. Изобщо не беше много приятно. Въпреки всичко съм доволна, че имаше това за което бях тръгнала.
Също така загледах библиотеките
https://www.ikea.bg/rooms/living-room/bookcases-shelving-units/b … blioteka/70261131
Дали има някоя от вас да сподели дали е доволна?

# 716
  • Варна
  • Мнения: 3 278
На мен пък са ми пратили 20% на избрани прибори за хранене.

# 717
  • Мнения: 830
Аз и преди писах за този СМС с намаления. И аз имах на "избрани" от спално бельо (и на други категории, но тях не съм ги тествала). Но като купих протектор за легло и показах СМС-а на касата, не излезе намаление. А касиерката не знаеше кои са "избрани". В самия линк към СМС-а пък точно този протектор се виждаше... Но не ми се разправяше за 10 %, а тя само свиваше рамене и се отказах да си ги търся...

# 718
  • Варна
  • Мнения: 3 278
Чета сега статия в Капитал, че догодина ще отварят магазин във Велико Търново. Явно нямат намерение да приключват дейност у нас.

# 719
  • Мнения: 13 229
Интересно какво ще продават там. То почти всичко е неналично.

Общи условия

Активация на акаунт