Да сменим името на гр. Пазарджик

  • 4 870
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
За да им е по- лесно на чужденците, предлагам да е Маркетплейс.

# 16
  • Мнения: 9 384
За да им е по- лесно на чужденците, предлагам да е Маркетплейс.
Браво! И аз мислех нещо за Маркет, ама ти си го нацелила. 😘

# 17
  • София
  • Мнения: 13 372
За да е по-модерно, направо предлагам мол.

# 18
  • Мнения: 2 495
Тракия мол?

# 19
# 20
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Някой някога искаше да пръкръсти и вр. Мусала.
ПатрЕотите роптаят срещу турцизмите, а за тракийските топоними и хидроними, например- нищо.
На Пазарджик нищо му няма, не виждам защо трябва да се прекръства, само за да угоди някому да си попълва по- лесно документите.
Относно туризма- името е последното, което привлича туристи.

# 21
  • Мнения: 18 622
То пък само това име бъркат да попълват и  българи и чужденци.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 14 609
Ако говорим кой персонално какво се чувства длъжен, аз пък не съм длъжна да търпя смени на имена на географски обекти с някакви идиотски и очевидно измислени. Че и по няколко смени на един обект.

За щастие не смятам, че петицията ще послужи за нещо друго освен за майтапи.

# 23
  • София
  • Мнения: 13 372
Тогава трябва да се сменят и гръцките думи, и тези с латински корен. И масово да се върнем към старите прабългарски имена Винех, Авитохол и Пагане.

# 24
  • Мнения: 2 920
И да украсят улиците с червени фенери в такъв случай! Sunglasses

ПатрЕотите роптаят срещу турцизмите, а за тракийските топоними и хидроними, например- нищо.
Контра предложение, по-патрЕотично - прекръстваме държавата на Република Северна Тракия и се провъзгласяваме за наследници на Тракийската империя!
Тъкмо герберастките фирми вместо да протестират ще могат да построят десетина антични тракийски крепости с бюджетни пари. Даже няма да е проблем, че ще се сринат на половина преди да им резнат лентичката - ще е по-автентично.

# 25
  • Мнения: 10 893
То и без това има хора, дето яростно отричат прабългарския ни произход, та и Авитохол хич не е патрЕотично и в крак с времето...

# 26
  • София
  • Мнения: 13 372
Тогава може нещо монголско, славянско, де да знам какво.

# 27
  • Мнения: 3 136
Глупости! Против съм. Aвторът, от Пазарджик ли си?  Ако не, нямаш право дори да го предлагаш. Aз не съм, обаче имам куп познати от там, които са особено горди, че се наричат пазарджиклии. Турцизъм или не, това е автентичното име на града, който е основан по време на турското робство, като изключим отпадането на думата Татар.
То и Благоевград щяха да сменят по едно време, че името било комунистическо. Обаче Горна Джумая май пък излезе много селско, та нищо не стана.

# 28
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
А от Станке Димитров и Дупница кое е по- нелепото?

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 14 609
Станке Димитров е по-нелепото. Изобщо не се шегувам. Всъщност то е единственото нелепо, и то не защото Станке Димитров е бил комунист, а защото според мен няма по-тъпо име за град от име на човек.
Горна Джумая също е по-добре от Благоевград.

Общи условия

Активация на акаунт