Изследване на ХОРМОНИ – 25 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 43 515
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 708
Ами ето копирано от първия сайт, който ми попадна.
Скрит текст:
Може да потърсите и други.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 164
Ами ето копирано от първия сайт, който ми попадна.
Скрит текст:
Може да потърсите и други.

Всичко е спазено без покоя вероятно. А другите хормони можете ли да коментирате?

# 62
  • Мнения: 1 708
За съжаление не мога да коментирам, нямам познанията, за да тълкувам резултати.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 164
За съжаление не мога да коментирам, нямам познанията, за да тълкувам резултати.

Благодаря ви! Ще чакам Денис Hands Pray

# 64
  • Мнения: 765
И аз имах завишен пролактин и ми изследваха и макропролактин, оказа се,че завишението е четири единици над нормата. На изследванията излизаше 1690 например.Това беше преди 7 месеца, от тогава не съм го следила. Това го пиша информативно. Нищо не разбирам и не съм лекар.

# 65
  • Мнения: 4
здравейте  искам да попитам някои с такъв резултат в момента съм в стимулация за инвитро дали може на този резултат да ми върнат ембриончета

# 66
  • София
  • Мнения: 35 974
Скрит текст:
здравейте  искам да попитам някои с такъв резултат в момента съм в стимулация за инвитро дали може на този резултат да ми върнат ембриончета
Обсъди това с лекар си - то, за моженето може, но се поема риск ( дали ще се имплантират и дали ще се развият нормално) ... риска е, може да няма проблем, но може и да има (най-често 50:50)
Ако ти се назначи веднага терапия и отклоненията се повлияят по-бързо - риска намалява.

ТСХ е висок и когато той е висок, носи риск ( 20-30-50-99%... няма как някой да ти го определи точно, а и това не ти помага - защото винаги и единствено ти си потърпевш ... най-лесно е някой да ти каже " Спокойно и аз бях така и си имам здраво и силно бебе" )
ТСХ влияе и на други хормони - напр. на Пролактина ... и това се вижда при теб - висок е.
Влияе също на Андростендиона - може да го повиши... а това е мъжки хормон и ако е висок, влияе зле на развитието на ембриона ( може да го увреди).
ТСХ, заедно с по-високия пролактин влияе също на синтеза на Прогестерон - а това е хормона, който поддържа и изхранва бременността, докато се образува плацента ... някой ще каже, да де, но нали можем да го приемаме като медикамент - Вярно е, но има много момичета, които не могат да го усвояват добре и не винаги са успели да задържат бременността - опитвайки дори с различни прогестини.
Когато ТСХ е висок, а Т3 и Т4 са ниски, това влияе на нормалното, вкл. интелектуално развитие на плода - това е отделна тема, потърси и чети, има много статии е интернет.
Не искам да те плаша, а само ти посочвам какъв е риска.
От сърце ти пожелавам да си имаш здраво и хубаво бебе.

ПП.
Тези хормони, се следят през целия период когато се правят опити и когато се установи отклонение, се назначават медикаменти.  Т.е всичко това, може лесно и сигурно да се контролира.
При това ТСХ - трябва да си на постоянна медикаментозна терапия - преди и по време на бременност ... а за след това - ти си преценяваш. Консултирай се с Ендокринолог, от клиника по репр. медицина.
идеалните граници за ТСХ са 0,5-1,0 при опити за зачеване и през първи триместър на бременността - това гарантира намаляване на риска до минимум

Последна редакция: чт, 15 сеп 2022, 07:35 от denis.

# 67
  • Мнения: 21
Привет, Денис.

Може ли мнение за резултатите, на 3ти ден от МЦ, 34г.
Имам хипофунция на щитовидната жлеза, пия еутирокс, за около месец падна от 4 на 2 след увеличаване на дозата.

Благодаря

# 68
  • София
  • Мнения: 35 974
Привет, Денис.
Може ли мнение за резултатите, на 3ти ден от МЦ, 34г.
Скрит текст:
Имам хипофунция на щитовидната жлеза, пия еутирокс, за около месец падна от 4 на 2 след увеличаване на дозата.

Благодаря

Здравей!
ФСХ и Е2 са високи, АМХ и Инхибин В са ниски  - показват, че има проблем с ЯР.
Консултирай се със специалист по репр. медицина.
Шанс винаги има, но действайте по-бързо.
ПП.
Провери за всички възможни дефицити на витамини и минерали - ако се попълнят, това, донякъде, много е вероятно, поне малко да повлияе АМХ и Инхибин В.
ТСХ е  желателно да се изследва заедно с Т3 и Т4.

# 69
  • Мнения: 21
Много благодаря за бързия отговор! 🌹

Привет, Денис.
Може ли мнение за резултатите, на 3ти ден от МЦ, 34г.
Скрит текст:
Имам хипофунция на щитовидната жлеза, пия еутирокс, за около месец падна от 4 на 2 след увеличаване на дозата.

Благодаря

Здравей!
ФСХ и Е2 са високи, АМХ и Инхибин В са ниски  - показват, че има проблем с ЯР.
Консултирай се със специалист по репр. медицина.
Шанс винаги има, но действайте по-бързо.
ПП.
Провери за всички възможни дефицити на витамини и минерали - ако се попълнят, това, донякъде, много е вероятно, поне малко да повлияе АМХ и Инхибин В.
ТСХ е  желателно да се изследва заедно с Т3 и Т4.

# 70
  • Мнения: 620
Здравейте! Възможно ли е някой да разчете резултата ми, по-специално този на щитовидните хормони? Защо нямам точен резултат от антителата? Също така трябва ли да се притеснявам, че ФТ3 е близо до горната граница? Благодаря предварително!
Отидох да изследвам желязо и феритин ( понеже се оказа преди половин година, че косата ми пада поради нисък феритин) и реших да пусна и щитовидните хормони понеже пролетта МАТ ми беше завишен ( но в граница).

# 71
  • София
  • Мнения: 35 974
Здравейте! Възможно ли е някой
Скрит текст:
да разчете резултата ми, по-специално този на щитовидните хормони? Защо нямам точен резултат от антителата? Също така трябва ли да се притеснявам, че ФТ3 е близо до горната граница? Благодаря предварително!
Отидох да изследвам желязо и феритин ( понеже се оказа преди половин година, че косата ми пада поради нисък феритин) и реших да пусна и щитовидните хормони понеже пролетта МАТ ми беше завишен ( но в граница).
Здравей!
На ЩЖ са добре.
Феритинът е нисък ... трябва да е около 120  - трябва да приемаш желязо... но, е редно да се изследва целия т.н. Железен панел ( Желязо, Феритин, ЖСК, Трансферин, Хемоглобин) - консултирай се с лекар.

# 72
  • Мнения: 79
Здравей, Денис.

Описвам накратко ситуацията при мен - на 30г. съм, здрава, без придружаващи заболявания. Правим опити за бебе от 1г., като от началото на 2022г. цикълът ми стана нередовен и идваше през месец.

През май месец резултатите ми бяха следните:
LH 5,96 (фоликулинова фаза 1,9 - 12,5; овулация 8,7 - 76,3; лутеинова фаза 0,5 - 16,9)
FSH 9,53
Prolactin 272,83 (референтни 56-619)
Estradiol 862,40 (референтни фоликулинова фаза 71,6 - 529,2; овулация 234,5 - 1309,1; лутеинова 204,8 - 786,1)
Vit D 31.8 (референтни 80-250)

Назначиха ми терапия за три месеца с Дуфастон (по 1 таблетка за 10 дни от 16ти ден на МЦ) за регулиране.

Приемах вит. Д за месец и спрях лятото по препоръка на ендокринолог (следя TSH ежемесечно, на терапия съм с Еутирокс и го държа около стойност 2 вече повече от половин година). Останалите стойности бяха определени като нормални.

След края на приема на Дуфастон реших да се консултирам с репродуктивен специалист. И тук идват големите ми притеснения. Имам втори час за консултация след 10 дни и ще се радвам на коментар, както и на препоръка какво да питам/изискам допълнително като изследвания.

Ето последните резултати, правени са на 4-ти ден от МЦ.

LH 19.78 IU/I; (Референтни граници по фази в IU/L: фоликулна 2.4-12.6; овулаторна 14-96; лутеална 1.0-11.4)

FSH 38.80 IU/I (Референтни граници по фази в IU/L: фоликулна 3.5-12.5; овулаторна 4.7-21.5; лутеална 1.7-7.7)

AMH <0.10 (Референтни граници 1.00 - 6.80)

На какво може да се дължат такива промени в LH и FSH в рамките на няколко месеца? АМХ е ужасно ниско..

Благодаря още веднъж!

Последна редакция: ср, 21 сеп 2022, 15:59 от sunshine_child

# 73
  • Мнения: X
Здравей, Denis.,

Имам син на 3 години, правим опити за второ бебче. Днес реших да си пусна пакет за щитовидната жлеза и Пролактин, тъй като не съм ги изследвала много отдавна. Моля те да погледнеш резултатите, Пролактина е пуснат на чист ден, около 7 дни след овулация (но ен съм я засякла точно).



Благодаря!

# 74
  • Мнения: 277
Здравейте момичета  , бързам да пусна снимка на изследванията които правих вчера,в пълен Шок съм
Аз съм с Хашимото от 2011 год. и от тогава съм  на 50 мг Еутирокс , Tsh -то го държа около 2-2,5
Възможно ли е  да има лабораторна грешка?
При всички положения ще пускам наново щитовидните ....
Б12 също ми е висок , а не съм пила от 1 месец сигурно Thinking


П.п Два дена по късно направих нови изследвания и за съжаление излезнаха почти същите  Cry
Как е възможно това?

Последна редакция: сб, 24 сеп 2022, 10:48 от abrikotinnn

Общи условия

Активация на акаунт