Промяна на отношенията между син и майка при поява на снаха

  • 17 721
  • 442
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 28 945
И според мен няма никаква полза от контакти, които да ескалират напрежението. Всеки да си живее своя живот.

# 31
  • София
  • Мнения: 23 118
О, повярвайте ми, ходенията бяха сведени до абсолютния минимум. Сега бяхме за повеме време, защото братовчедките им от чужбина се бяха прибрали и за да се видят.
Не съм съгласна, че нещата избиват само при често общуване, обаче. Понякога и рядко да се общува се появява едно камъче, което обръща каруцата.

# 32
  • Мнения: 90
BeautifulM, какви очаквания имаш за отношения със сина си, когато той създаде семейство? Кое не би искала да се промени?

# 33
  • Мнения: 3 288
Може и нито едно виждане да няма и пак да се скапят нещата. Преди доста години в компанията ми имаше млад мъж, който живееше от няколко години с приятелката си, и майка му отказваше да се запознае с нея. Просто да се запознаят, нищо повече, няма предистория. Момичето се настрои зле към тази ситуация, приемаше го като неуважение, което с нищо не е заслужило. Майката настояваше и всички празници синът ѝ да си е вкъщи, и да не води приятелки, разбира се. Разделиха се, още ергенува човекът... Smiling Imp

# 34
  • Мнения: 958
Това е някаква тежка форма обсесия, синът й й принадлежи и никоя няма право да й го "отнеме". Не мога да повярвам, наистина, че има чак такива хора.

# 35
  • Мнения: 4 972
Така написано заглавието не представя точно какво се има предвид.
Разбира се,че когато синът стане семеен,отношенията неиминуемо се променят,семейната динамика на новото семейство и се изисква много повече съобразяване от страната на новоизлюпената свекърва.Това важи и от страната на снахата,но е пожелателно.
Какво се случва,когато снахата просто не харесва свекърите? Без да е имало наистина дразнещо и навлизащо много в интимния свят на двойката поведение,а просто неприязън и много различни възприятия на света.Оттам следва отдалечаване и на сина,защото предпочита да угоди на жена си,дори без тя да го е поискала с думи…просто усеща,че на нея не й е приятно и това рефлектира върху него.

Или за по-хардкор случаите,в които снахата мисли че родителите на мъжа пречат,лошо влияние са и прави всичко възможно да ги изолира..

Всякакви капризи има, дано не ми идва до глава.
Иначе смятам, че ако няма вмешателства ..Доброто възпитание и уважение към човека, който уж обичаш, би те направил толерантен към свекър и свекърва.

# 36
  • Мнения: 14 979
Може и нито едно виждане да няма и пак да се скапят нещата. Преди доста години в компанията ми имаше млад мъж, който живееше от няколко години с приятелката си, и майка му отказваше да се запознае с нея. Просто да се запознаят, нищо повече, няма предистория. Момичето се настрои зле към тази ситуация, приемаше го като неуважение, което с нищо не е заслужило. Майката настояваше и всички празници синът ѝ да си е вкъщи, и да не води приятелки, разбира се. Разделиха се, още ергенува човекът... Smiling Imp
А той дали преди тази приятелка е имал други, с които системно е запознавал майка си и на жената не и е писнало накрая .
За майка на пораснал мъж също е деликатно. Докато намери вярната, всяка следваща е завинаги и бъдещите свекърви все любезни с потенциалните бъдещи снахи.
В моя скромен живот имам три такива, доведени като Единствената за запознанство. Заради дължината на връзките се почва едно посрещане, контакти.
И после синът като скъса връзката , и бившите му започват да ми налитат да ми обясняват приятелската разни неща, ама между нас да си останели. Има изключително трудни ситуации, точно с последици. Майката на момче трябва и тя да "скъса", щом синът  и е скъсал. Защото идва нова.
Изобщо, майка на пораснал син да не си .
А, има и нещо друго. Те скъсали например, окончателно, бъдещата бивша снаха ти пише. И ти не знаеш как да реагираш. Ако е грубо и после се сдобрят ?! Ако е любезно пък , синът може да го приеме за предателство. Защото разговори и отношения касаят единствено него, иначе какво общо да има майка на момче с момиче на неговите години.
Аз вече съм на път да кажа - ще ме запознаваш единствено, когато момичето дойде с пръстен . Или с бебето ти .

# 37
  • Мнения: 1 376
Мен от дете ме е натяквано, че баба ми по бащина линия е най-лошата жена, била съсипала живота на майка ми, всички свекърви били лоши и т.н. Станаха на по 70-90 години и двете - още се дърлят, хем са живели заедно общо две години, а баща ми почина.
Та подсъзнателно близки отношения с майката на бившия ми приятел отбягвах, въпреки че ми се виждаше свястна жена с добро отношение към мен. Сегашната свекърва не я познавам и едва ли ще се виждаме често, като знам че със сина й ги дели и разстояние, и неприятни спомени. Но ние живеем максимално отделени от родители, понеже не сме от сплотени семейства и има известни неразбирателства.
Според мен моделът свекърва-снаха идва от миналото, когато са се събирали много жени в едно домакинство и е имало борба за надмощие. Но днес са някакви комплекси и незрялост и от двете страни.
П.С., всъщност имам "свекърва", но тя не е родна майка на мъжа ми. Има си дъщеря, зет и внуче, така ли едва ли ще се занимава с мен някога.

# 38
  • Мнения: 3 288
tays, доколкото си спомням с никоя приятелка на сина си не е искала да се запознава, а тази е била първата, с която нещата са били сериозни. Тъй че не е заради текучество... В подобен дух - да доведе тази, за която е решил да се жени. Но сега животът е различен, някои никога не се женят, а ако бебето дойде след 5-10 години вече ще е натрупано напрежение и после как ще общуваш с внуци от майка, която вече си настроила зле към себе си?

# 39
  • София
  • Мнения: 28 945
А аз не исках да се запознавам с никакви родители на гаджетата ми. Разбирам свекървата, която не е искала да се запознава с всяко гадже на сина си.

# 40
  • Мнения: 681
tays, мислех, че изразът е когато момчето дойде с пръстен...
Сигурно посредничиш и те си мислят, че като се обясняват с теб, би им посредничила. Или пък синът не "къса" достатъчно сериозно с тях и те си въобразяват, че чрез теб могат да се върнат.
А и какво да кажем ние, майките на момичетата?!

# 41
  • Мнения: 14 979
tays, доколкото си спомням с никоя приятелка на сина си не е искала да се запознава, а тази е била първата, с която нещата са били сериозни. Тъй че не е заради текучество... В подобен дух - да доведе тази, за която е решил да се жени. Но сега животът е различен, някои никога не се женят, а ако бебето дойде след 5-10 години вече ще е натрупано напрежение и после как ще общуваш с внуци от майка, която вече си настроила зле към себе си?

Дали пък не е имало някаква друга  причина  да не иска. Знам ли и аз.
И той не е бил настоятелен вероятно. Причината да се разделят едва ли е майка му.

ornelam , имах предвид вече да и е предложил брак, хаха. Няма той работа  у нас, пълнолетен е над 10 години.
Дълго е това с отношенията между мен и бившите му, не ми се разправя. То е ясно, че чрез мен към него.
Но понеже все умнички са били, по друг начин формулират нескритите си желания, та трябва и аз да измислям изрази и фрази.
Определено е много затормозяващо. И деликатно. Особено като не съм в течение на всичките причини за раздяла, а и не съм питала. И не ме е интересувало, де.

# 42
  • Мнения: 3 288
Причината да се разделят едва ли е майка му.

Причина не, допринасяне - сигурно.

Не знам, аз бих се запознала с всеки, когото дъщеря ми иска да ми представи. Не се знае кой от тях ще е сериозната връзка, защо да омазвам нещата. Simple Smile Теоретично го пиша, дъщеря ми още яде камъни и пясък.

# 43
  • София
  • Мнения: 12 989
Затова трябва хигиена на отношенията. От всички страни. Аз с хора, които се опитват да си решават проблемите с трета страна чрез мен, хич не обичам да общувам. А детето, дали син или щерка, като види, че нещо много единствени стават, трябва да се замисли дали да бърза да запознава поредната единствена с родата. Аз от своя страна, в ролята на детето, винаги съм избягвала такива запознанства. Като тръгнем да се женим или умножаваме, тогава.

# 44
  • Мнения: 14 979
Причината да се разделят едва ли е майка му.

Причина не, допринасяне - сигурно.

Не знам, аз бих се запознала с всеки, когото дъщеря ми иска да ми представи. Не се знае кой от тях ще е сериозната връзка, защо да омазвам нещата. Simple Smile Теоретично го пиша, дъщеря ми още яде камъни и пясък.
Затова така го пишеш Joy
Имам племенница, и на техните им писна по едно време.
запознаваш се, докато трябва да имаш контрол, докато детето е дете.
Когато вече прави свои избори, родителят, дали одобрява , или не, все тая.

Общи условия

Активация на акаунт