До простя ли?

  • 7 179
  • 261
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 520
Аааа, чакай малко, никъде не съм писала да живеят заедно и да си правят планове. Ако живеят заедно вече е сериозна работа, а ако има друг паралелен вече е изневяра. Нали казусът беше кого избира ако единият прави скъп подарък, а другият запомнил за книгата от сърце? Няма "тя живее с този с книгата, обаче й предлагат скъп подарък". Момичето си живее вкъщи и има двама, които се стремят да я впечатлят.
Виж сега, пиша неща, които се срещат, при това доста често в живота. Дали са морални или неморални е друг въпрос, все пак говорим за любовни и нелюбовни истории, а не за криминални неща. За какво да ме критикуват?

Ами той и пича не е извършил нищо криминално. Но вече има издадена присъда. от Бг Мама.

# 226
  • INFJ
  • Мнения: 9 455
Не знам каква мъст те гони тебе, тук говорим за адекватно показване на желание и намерение към човека, който уж обичаш?
Пет реда в чат, за мен, не са адекватно показване на желание, намерение и инвестиране в отношенията по сериозен начин, и крайно недостатъчни, за да ме въвлекат отново в нещо, което не е проработило в миналото, и в резултат съм сърбала попарата.

# 227
  • Мнения: 1 520
Не знам каква мъст те гони тебе, тук говорим за адекватно показване на желание и намерение към човека, който уж обичаш?
Пет реда в чат, за мен, не са адекватно показване на желание, намерение и инвестиране в отношенията по сериозен начин, и крайно недостатъчни, за да ме въвлекат отново в нещо, което не е проработило в миналото, и в резултат съм сърбала попарата.

Имам чувството, че ти си героинята и на теб ти даваме съвети. Ако са те наранили в миналото, съжалявам. Но в случая мацката и основна героиня не е казала нищо от това, което вменяваш. Тя каза, че са се разделили поради причини независещи от двамата. Тоест пичът не е имал вина. После той, знаейки че са разделени, е спал веднъж с няква. И сега - за какво изобщо говорим. Ако имаш някаква алтернативна история, кажи я. Но в случая къде е предателството.

# 228
  • Мнения: 6 753
Не е изневяра, естествено, били са разделени. Това никой не го оспорва. Ама мъж, който те заменя на първата седмица, значи не те обича и няма никакъв смисъл да си с него. Просто не те обича. Това е. Просто и ясно.

# 229
  • INFJ
  • Мнения: 9 455
Пхаха, то има ли човек, който да не е бил наранен в миналото?

Иначе, темата се казва "Да простя ли?".
Когато имаме нещо да прощаваме, то явно ни е наранило по някакъв начин. Щом авторката има нещо да прощава, то значи, че няма и доверие. Твоите съвети в случая, да се хвърли сляпо отново с тоя пич, са неадеватни. Както и цялото ти виждане за отношенията между мъж и жена.

# 230
  • Мнения: 6 673
Не е баш поради независещи от двамата причини. Пичът е поискал раздяла и пичът е решил малко след това да скочи в леглото с друга. Не е изневяра, но пичът май сам е направил така, че да не излезе като изневяра.

# 231
  • Мнения: 1 520
Извинявай, може ли някъде цитат, че се е случило на първата седмица, щото отиваме към принципа на Гьобелс - една лъжа повторена хиляда пъти, става истина. Ами ако са се разделили преди 3 месеца и преди 2 седмици пичът е отишъл на купон, пийнал е и е спал с някоя. Май тогава не изглежда толкова лошо. Но това с първата седмица - не го видях в думите на авторката.

Файр казва - пичът е поискал раздялата. Това също не е казано от героинята. Тя каза друго. Чрез изкривяване на истината, малко по малко, вие вече направо почвате да разказвате нова история.

И разбира се в рази история има добър и лош. И знаем кой е лошия. И той трябва да страда.

Добре де, ама с тези наказания, знаете ли какво ще стане. Накрая ще убием любовта. Ако я има де. Ако това искате. Давай мацка. Накажи го.

# 232
  • INFJ
  • Мнения: 9 455
Колко скоро е "малко след това" и кой инициира раздялата?
1 седмица след раздялата.

Явно ти не можеш да четеш.
Нито да четеш с разбиране.
Аз се отказвам.

# 233
  • София
  • Мнения: 62 595
Коментирам казуса с книгата и скъпия подарък. Не на авторката. А ако ще е за случката на авторката - или пие една студена вода и продължава  по магистралата към изгрева на новия ден, или си играе на иди ми - дойди ми и вечно ще я тормози тази история. Като я чета, тя вече е простила, щом влиза в режим на защита на мъжа (дето не го знаем бивш ли е, настоящ ли е или във висящо положение).

# 234
  • Мнения: 1 520
Но това за инциирането - не е вярно. Мацката беше написала друго.

В крайна сметка - каквото иска да прави. Според мен с вашите съвети единственият ефект ще е да убие нещата.

Според мен трябва да влезне с чисто сърце. Ако наистина го иска пича и да пробва. Нищо няма да изгуби. С това ваше дебнене, изпитания и т.н. Някакъв латино сериал ще се случи.

# 235
  • Мнения: 6 673
1 седмица. А в съвсем скорошен пост авторката казва, че пичът е поискал раздяла, за да остане сам. Наивно е да не направим логическата връзка между събитията и да не си помислим как пичът всъщност си е планирал "утехата" с другата.

Колко скоро е "малко след това" и кой инициира раздялата?
Разбираемо е да се чувстваш зле когато видиш че той не е минал през период на тъгуване по раздялата ви, това би значело че си била нищо и половина за него. Но ако са минали два три месеца, нормално е да се опита да заживее отново.
1 седмица след раздялата.
Да,нямаше такъв период тогава, дойде чак сега този момент да тъгува.

# 236
  • Мнения: 1 520
1 седмица. А в съвсем скорошен пост авторката казва, че пичът е поискал раздяла, за да остане сам. Наивно е да не направим логическата връзка между събитията и да не си помислим как пичът всъщност си е планирал "утехата" с другата.

Колко скоро е "малко след това" и кой инициира раздялата?
Разбираемо е да се чувстваш зле когато видиш че той не е минал през период на тъгуване по раздялата ви, това би значело че си била нищо и половина за него. Но ако са минали два три месеца, нормално е да се опита да заживее отново.
1 седмица след раздялата.
Да,нямаше такъв период тогава, дойде чак сега този момент да тъгува.

Той ако беше такъв играч, изобщо нямаше да инициира раздяла и сега да се връща. Щеше да я мами авторката зад гърба й, нямаше и да се усети. Щом пусна тема за него, щом го защитава - привличането й към него е на ниво. Така че ако беше този демон, мацката нямаше и да разбере кво се случва. Ама айде...

# 237
  • Мнения: 6 673
Че пичът може да иска съвестта му да е чиста - много да си е искал другата мацка, но поне да приключи първо с авторката - така няма изневяра.

# 238
  • Мнения: 1 520
Да, той е зъл гений. Май пишем роман за него вече. Тва последното което написа - сигурно е попаднала на сериен измамник. Възможно е. Но малко вероятно. Но ако си права, браво. Но можем със същата сила да си съчиним, че авторката ви е наговорила всички да я съветвате да го пържи на бавен огън, защото е златърсачка и иска чрез вас да си оправдае съвестта. В това предположение има също толкова вероятност, колкото и в твоето.

# 239
  • Мнения: 167
Не, че го защитавам, но за да ви успокоя всички не, не е искал да бъде с другата. Дори съжалява много че е постъпил така.

Общи условия

Активация на акаунт