Счетоводител в нужда се познава 19

  • 26 289
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 328
Здравейте имам питане.Работя на ТД от близо година.В процедура на инвитро съм и работодателя ми знае това.Днес обяче ми съобщи че ще ми сменя длъжнаста(новата ще е свързана с двигане на тежко и търчене) ,което мен не ме устройва.Каза ми,че имам ден да реша какво ще правя.Как стои въпросът какво ще мага да направя

# 16
  • Мнения: 975
Здравейте имам питане.Работя на ТД от близо година.В процедура на инвитро съм и работодателя ми знае това.Днес обяче ми съобщи че ще ми сменя длъжнаста(новата ще е свързана с двигане на тежко и търчене) ,което мен не ме устройва.Каза ми,че имам ден да реша какво ще правя.Как стои въпросът какво ще мага да направя
Ин- витро процедурата не е основание за промяна в начина на живот . След пункцията на фоликули имате право на 15 дневен болничен издаден от клиниката. След това ако опита е  успешен можете да си вземете болничен за задържане и въобще да не се върнете на работа до раждането, а след това и майчинство имате. Това е варианта. Самото ин витро с поставянето на ижекции и УЗ прегледи няма отношение към вдигането на тежко, именно затова позволеният болничен е след пункцията поради риск от кървене.

# 17
  • Мнения: 195
Здравейте, намерох си стари договори за работа + документи за напускане, всичките са от преди 5+ години, има ли смисъл да ги пазя?

# 18
  • Мнения: 328
Да ,но до самата пункция имам още седмица,а той иска отговор от мен още утре и ме поставя в едно положение ,в което се чудя какво да правя.Ако реша че не ме устройва - трябва да подам предизвестие ,което е месец нали,а той може ли да го прекрати и да ме освободи по-рано.Докато съм в предизвестие мога ли да изляза болнични?

# 19
  • Мнения: 14 418
Честно казано не,но аз си ги пазя.

# 20
  • Мнения: 975
Да ,но до самата пункция имам още седмица,а той иска отговор от мен още утре и ме поставя в едно положение ,в което се чудя какво да правя
Както ви написах, закона не предвижда издаване на болничен лист преди пункцията. Стимулацията не се приема за заболяване и няма основание за по -лек режим на работа. Можете за тази седмица да вземете болничен от ЛЛ с друго основание.

# 21
  • Мнения: 925
Приеми предложението, поработи няколко дни и излизаш в болничен веднага след процедурата. Само внимавай при преназначаването да не ти напишат в споразумението нов срок на изпитване.

# 22
  • Мнения: 328
При подаване на молба от моя страна за напускате имам един месец предизвестие -работодателят може ли да ме освободи (законно) ако той реши по-рано .Има ли това право?

# 23
  • Мнения: 975
При подаване на молба от моя страна за напускате имам един месец предизвестие -работодателят може ли да ме освободи (законно) ако той реши по-рано .Има ли това право?
Във Трудовият Ви договор е записано предизвестието дали е двустранно или едностранно т.е. само вие ли го дължите като работник.

# 24
  • Мнения: 328
Вписано е само,че предизвестено е 30 дни и ако не го спазя дължа обещетение

# 25
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 396
Може да прекратите договора по взаимно съгласие.

# 26
  • Мнения: 975
Вписано е само,че предизвестено е 30 дни и ако не го спазя дължа обещетение
Тоест пише, че единствено работника дължи предизвестие така ли? За работодателя какво пише - че не дължи ли? Друг вариант наистина е по взаимно съгласие.

# 27
  • Мнения: 328
Аз това и искам,но АЗ искам да си изкарам предизвестието,не искам да ме освободи по-рано въпроса ми е ако работадателя реши може ли да те освободи преди този месец

# 28
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 396
Не, защото Вие сте отправили предизвестие.

# 29
  • София
  • Мнения: 7 039
PL.Ivanova, не могат да ви сменят длъжността без ваше съгласие. Новият договор или допълнително споразумение вероятно ще е с изпитателен срок и работодателят може да ви освободи без никакви последствия за него. Вероятно се е притеснил като сте го уведомили за инвитрото и бърза да се отърве от вас превантивно. Молба за напускане в момента е изцяло във ваш ущърб, освен ако не ви назначат веднага в друга фирма. Изчакайте си процедурата и ако забременеете, известете работодателя официално, като изискате входящ номер на уведомлението. От този момент сте защитена от закона и не може да ви освободят.

Последна редакция: пн, 19 сеп 2022, 22:37 от buni

Общи условия

Активация на акаунт