Счетоводител в нужда се познава 19

  • 26 287
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 16 038
ако забременеете, известете работодателя официално, като изискате входящ номер на уведомлението. От този момент сте защитена от закона и не може да ви освободят.
 
Но от сега  до този бъдещ момент има едни близо  3 месеца, в които е уязвима.
Затова от мене - вземай болнични от напр. утре докато се разбере какво е станало при процедурата. А и след това - пак болничен. Майнат му, че парите ще намалеят с малко - да си спокойна. И дано да успееш от този опит.

# 31
  • Мнения: 255
Здравейте, мамчета:) Моля ако може някой да даде съвет какво да правя, казуса е следния: Придобихме през 2021 г., чрез покупка два парцела , в единия имаше построена Стара къща. На единия парцел си построихме къща , която ще получи удостоверение за въвеждане в експлоатация до края на тази година. Преди няколко месеца продадохме единия парцел със старата къща за цената на която сме я придобили. Сега ни се промениха намеренията и искаме да продадем и новата къща.Рабрах, че ще дължим данъци, ако я продадем сега, може ли да ми кажете какви? Почти нямаме много фактури за разходи. Благодаря!

# 32
  • София
  • Мнения: 1 355
Като управител на малка семейна фирма се налага да освободя един от работниците си. Знам, че трябва да уведомя НАП за това обстоятелство в 3-дневен срок. Не разбирам, обаче, този  тридневен срок започва да тече от връчването на предизвестието или от окончателната заповед за прекратяване на трудовия договор? Предварително благодаря на всички отговорили.

# 33
  • гр.София
  • Мнения: 1 631
Като управител на малка семейна фирма се налага да освободя един от работниците си. Знам, че трябва да уведомя НАП за това обстоятелство в 3-дневен срок. Не разбирам, обаче, този  тридневен срок започва да тече от връчването на предизвестието или от окончателната заповед за прекратяване на трудовия договор? Предварително благодаря на всички отговорили.

Прекратяване на трудов договор се декларира в 7-дневен срок от датата на прекратяването му.

# 34
  • Мнения: 328
Имам нужда от спешен съвет бях писала преди няколко дни че работодателя иска да ме махне а аз съм в опити за инвитро .Та вчера ми каза,че ще ме махне обаче аз няма да подпиша по взаимно съгласие какво може да направи той.Понеделник ми е пункцията и доколкото четох от тогава съм защитена по някакъв начин.Днес ,утре и в събота си взех болничен .

# 35
  • Мнения: 188
Не си защитена, аз съм счетоводител и ти казвам, че прекратих момиче преди раждане по настояване на работодателя. За всичко има начини, зависи счетоводителите на твоята фирма дали са по-наясно с кодекса на труда и с ТРЗ-то. Хубаво е че си взела болничен, след пункцията зависи от клиниката ти дават пак дни болничен и после ако правиш свеж трансфер също. Докато си в болничен, никой не може да те пипне, въпреки, че май и за това имаше начини, но след това ти връчват предизвестие за напускане и искаш, не искаш след 1 месец си тръгваш.

# 36
  • София
  • Мнения: 7 039
...но след това ти връчват предизвестие за напускане и искаш, не искаш след 1 месец си тръгваш.
По кой член ти го връчват това предизвестие за напускане?
PL.Ivanova,  ако не подпишете молба по взаимно съгласие (изцяло във ваш ущърб е), не могат да ви освободят без последствия за работодателя, ако си търсите правата естествено. Работодателят не може да взима едностранни решения, ако не сте в изпитателен срок. Не подписвайте нищо преди консултация със специалист.

# 37
  • Мнения: 328
Не си защитена, аз съм счетоводител и ти казвам, че прекратих момиче преди раждане по настояване на работодателя. За всичко има начини, зависи счетоводителите на твоята фирма дали са по-наясно с кодекса на труда и с ТРЗ-то. Хубаво е че си взела болничен, след пункцията зависи от клиниката ти дават пак дни болничен и после ако правиш свеж трансфер също. Докато си в болничен, никой не може да те пипне, въпреки, че май и за това имаше начини, но след това ти връчват предизвестие за напускане и искаш, не искаш след 1 месец си тръгваш.

Аз от това оставям с впечатление ,че трудно би ме освободил

# 38
  • Мнения: 188
Чл 328, ал.1 е точно предизвестие от страна на работодателя. Не знам ти как го разбираш написаното, но там много конкретно си пише, че по чо.328, ал.1 с изброените точки може да те освободи по време на бременност като ти връчи предизвестие за срок, който е описан в договора ти между 1-3 месеца, само по чл.330 се изисква разрешение от инспекцията без връчване на предизвестие.

# 39
  • Мнения: 328
Добре тези неща не трябва ли да ги докаже някак.
Питам защото искам да знам пред какво  съм изправена и какви са ми опциите.Защота всеки ми казва различни неща и не искам накрая да взема грешно решение за себе си

# 40
  • Мнения: 975
Защо въобще стигнахте до тук? Най-добре беше да си взимате болнични и да ги наставяте един след друг. Сега влизате във нова разправия с работодателя, излишна след като и вашето желание беше да напуснете.

# 41
  • Мнения: 328
Защото първо не мога да взема толкава голям болничен(клиниката въобще не дава) и второ не мисля ,че постъпва коректно с мен знаейки ,че аз ака забременея ще оставя първо без работа и второ без болничен за бременност

# 42
  • Мнения: 14 862
Взимаш болничен от ЛЛ, не непременно от клиниката.

# 43
  • Мнения: 328
ЛЛ може само една седмица ми каза да ми даде Днес говорих с нея тъй като излязах от днес в болничен,не исках да ми връча заповедта а аз още да не съм намерила начин да се справя със ситуацията

# 44
  • Мнения: 14 862
Може за седмица накуп, после за поне още една седмица. Звъни на ЛЛ и питай.

Общи условия

Активация на акаунт