Професионални серии за коса - тема 157

  • 55 668
  • 768
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 91
Имах натрупани 35лв от точки и се възползвах. Взех си маска на Макадамия, боя за коса на Andrea и дълбоко почистващ шампоан на Лакме за мазна коса с пробиотици.

# 721
  • Бостън
  • Мнения: 13 525
Момичета, бях питала и преди за съвети къде бъркам в грижата - харесвам косата си само първите няколко измивания след боя, после не толкова Grinning След боя е жива, пригладена и обемна и това трае около 10-на дни след боята. Косата ми е с руси кичури, много тънка. Суша първо със сешоар, после с airwrap четката за обем. Олиа не търпя, омазняват ми на мига. Мия през ден, а ми се иска по-рядко, но с толкова тънка коса не успявам, много мръсна стои на 2-и ден даже.

Използвам тези в банята, редувам сериите, но най-често ползвам алтерна клиникъл и за обем:
Скрит текст:
И тези преуоши и стилизанти.
Скрит текст:

Има ли някаква магическа комбинация от всички тези шишенца, която да опитам, за жива и обемна коса по-дълго след боя?

Аз също ще подкрепя съфорумката, която предположи, че ви идват тежки тези серии. По принцип моята коса прилича донякъде на вашата (много тънък косъм, някога беше ужасно гъста, сега е по-скоро нормална) с бързо омазняващи се корени и сухи дължини (боядисвам на 2 седмици корени, имах осветлени кичури).

В дългосрочен план серии за обем ме пресушават. Тежката артилерия (Керастаз и донякъде Алтерна) са идеални по повод - когато държа косата да е перфектна в рамките на 1 ден, но при повторно ползване моят тънък косъм почва ужасно бързо да се утежнява. Затова а/ редувам! и в/ имам няколко леки серии и гледам те да са ми приоритет и с/ползвам и reverse washing (първо балсама, после шампоана; винаги leave in продукт, винаги масло на връхчетата)
Апропо, мисля, че не видях Алтерна за боядисана коса - през зимата много ми харесва!

Последната ми голяма любов за тънък косъм е тази серия:


https://www.macadamiahair.com/copy-of-rejuvenating-shampoo-1

Освен горната много харесвам шампоана за дълбоко почистване на Wella, Ниоксин 4 серията, Luseta Rose Oil Shampoo and Conditioner for Volumizing & Hydrating, Matrix Rose Oil Shampoo - последните 2 са спрени от производство; Керастаз Архитект и Цимент Термика. Някои серии на ЧИ също.

Последна редакция: пт, 18 ное 2022, 16:19 от Agent Provocateur

# 722
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Agent, много благодаря, май ще я пробвам тази серия на макадамия, пише за baby fine hair, каквато е моята (назад добавих снимка). Аз си живеех с мисълта, че алтерна и мириам кеведо например са натурални, съответно леки и не съм мислела, че биха се натрупали, но явно може. С Керастаз го усетих определено. Мисля дори филърът на Олиосета, който страшно харесвам, след повечко употреба не ми е ок, може да съм прекалила и с него.

Не знам защо, но наистина след боя много си харесвам косата, явно боята си има някакъв запечатващ филм, който с времето очаквано се отмива, и вече не я харесвам толкова. И след боя я оформям по-лесно, и стои по-трайно прическа.

# 723
  • Някъде там
  • Мнения: 4 830
Момиченца,кой шампоан на Напура да заложа?Имам тънка права коса.сухичка?
Благодаря
Аз лично в началото заложих на S|2 ENERGY-шампоан против силен косопад за нормална коса, сега от намалението си поръчах S|0 ANAGEN-шампоан за допълнително израстване на коса.
Днес в една аптека в квартала, имаше намаление и се сдобих и с приорин капсули за 52 лв. Simple Smile Ще я подсилвам  тази коса Simple Smile

# 724
  • Бостън
  • Мнения: 13 525
Аз лично много харесвам Алтерна като бранд. Но "натурални" не е равнозначно на леки, поне за мен и за моята коса.

# 725
  • София
  • Мнения: 1 746
Agent, много благодаря, май ще я пробвам тази серия на макадамия, пише за baby fine hair, каквато е моята (назад добавих снимка). Аз си живеех с мисълта, че алтерна и мириам кеведо например са натурални, съответно леки и не съм мислела, че биха се натрупали, но явно може. С Керастаз го усетих определено. Мисля дори филърът на Олиосета, който страшно харесвам, след повечко употреба не ми е ок, може да съм прекалила и с него.

Не знам защо, но наистина след боя много си харесвам косата, явно боята си има някакъв запечатващ филм, който с времето очаквано се отмива, и вече не я харесвам толкова. И след боя я оформям по-лесно, и стои по-трайно прическа.

Според мен има и твърде много протеинови серии, а не толкова хидратиращи.
Русата коса обикновенно е хубава след боя, да, особено тъничката.
Аз затова на всеки две седмици тонирам с безамонячниябтонер на лакме/предтиж

# 726
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Мелисанде, благодаря, какъв е този тонер, има ли и матиращ ефект?

Agent, много благодаря, май ще я пробвам тази серия на макадамия, пише за baby fine hair, каквато е моята (назад добавих снимка). Аз си живеех с мисълта, че алтерна и мириам кеведо например са натурални, съответно леки и не съм мислела, че биха се натрупали, но явно може. С Керастаз го усетих определено. Мисля дори филърът на Олиосета, който страшно харесвам, след повечко употреба не ми е ок, може да съм прекалила и с него.

Не знам защо, но наистина след боя много си харесвам косата, явно боята си има някакъв запечатващ филм, който с времето очаквано се отмива, и вече не я харесвам толкова. И след боя я оформям по-лесно, и стои по-трайно прическа.

Според мен има и твърде много протеинови серии, а не толкова хидратиращи.
Русата коса обикновенно е хубава след боя, да, особено тъничката.
Аз затова на всеки две седмици тонирам с безамонячниябтонер на лакме/предтиж

# 727
  • Мнения: 187
Момичета, не се сдържах и поръчах от ЗР. Разорена съм, но разбира се, исках и аз да пробвам крема на Олиосета, взех си на Напура шампоана S/3 Cleanse, тк съм с мазен скалп. Според вас, може ли да се ползва често или е за по-рядка употреба.
Моля ви също да споделите според вас кой от двата препарата за по-подходящ за защита по време на балеаж? Мисля да си правя след 2-3 месеца и искам да си взема нещо да ми предпази косата. Преди са ми правили без плекс и после съм метла месеци наред. Колебая се между Бонда на суперплекс и Колорплекса, тк са ми по-близко до бюджета. В момента съм ниво 6, но ще почвам да ползвам 7, тк ми идва тъмно. Балеажът ще е значително, по-светъл, но нямам идея колко.
или - кое бихте избрали? Също мисля да си го ползвам и за ежемесечното боядисване.
И съм неприятно изненадана, че при поръчка от 100лв не получих нито една мостра!!! Това вече е направо нямам думи. Като си вземам поръчката от магазина ще питам.

# 728
  • Мнения: 1 666
И аз заглеждам тази серия на Макадамия, за която говори Агентче то. Но бихте ли казали как мирише. Спомням си, че преди време си бях взела тяхна маска, ако не се лъжа от рипеър серията и миришеше отвратително. Докарвале го на препарати за почистване.

# 729
  • Мнения: 5 368
Троших пари в рибата. Запазих се с боя за година напред.

# 730
  • Мнения: 2 730
Като стана на въпрос серията за обем на Макадамия
А какво ви е мнението за тези продукти на Лореал за тънки и без обем коси.
https://www.zlatnaribka.com/loreal-professionnel/Volumetry-obem-za-fini-kosi
Моята коса е вече доста изтъняла, но дълга и когато съм ползвала продукти за тънки косе, обема се наблюдава в дължините на косата и става една такава бухнала, а корена си седи сплескан и омазняващ се.
Много добре ми подейства Ревалид, безсулфатен за косопад, косата ми издържа до 4 дни без да се омазнява.
Вие може ли да ми препоръчате други безсулфатни шампоани от които сте доволни?

# 731
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
И аз заглеждам тази серия на Макадамия, за която говори Агентче то. Но бихте ли казали как мирише. Спомням си, че преди време си бях взела тяхна маска, ако не се лъжа от рипеър серията и миришеше отвратително. Докарвале го на препарати за почистване.

Ползвала съм само балсама от серията и ухае божествено.
Прави косата подредена,плътна... създава усещане за по -здрава и гъста коса.
Единствено не ми допада опаковката, балсама е с доста плътна текстура и трудно излиза през малкия отвор. Аз отварям цялата капачка,но тогава изсипвам повече от необходимото ...

# 732
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 65
Здравейте! Имам въпрос относно боя за коса. Моята коса в момента е с естествен цвят, не съм се боядисвала от година и половина. Естествено дойде момент за промяна. Колебая се коя боя да взема. Гледам на Олиосета безамонячната, за изсветляване и новата в ЗР. Чудя се коя ще е по-добър вариант т.к. косата ми е тънка, с дължина до раменете. От 2-3 години имам проблем с косопад и се притеснявам да не започне отново. Резултата, който търся е светъл тон, в бежовата гама. Дайте съвет ако се спра на Олиосета какъв процент оксидант да взема? Имам може би глупави въпроси, но знам че тук има много опитни мами в боядисването. Уврежда ли оксиданта? За изсветляване по-висок % ли е необходим? Благодаря предварително ❤️

# 733
  • Мнения: 221
По повод хидратираща серия за тънка коса бих вмъкнала Hydra Splash серията на Joico, тя си е точно за хидратиране на тънка коса и на мен ми е доста по-любима от тази на Макадамия, тъй като аромата на серията от една страна не ми харесва, а от друга ми идва по-маслена и на моменти косата ми е супер с нея, а друг път на втория ден е клепнала и стои някак безжизнена. (Косата ми - боядисвана ежемесечно в корен, ниво 8, тънък към нормален косъм, но не е от гъстите) Сещам се и за серията LIGHT BREEZE на Marrakesh, сега Еко МКS, вчера поръчвах от нея, тя също ми е маслена, но ми харесва, а при дъщеря ми балсама действа уникално.(Тя е на 12, има тънка, дълга коса, вече корена започна да се омазнава много бързо, а е и със себорея. Докато пробвахме какво ли не открихме, че комбинацията от шампоан Себомакс сенситив и балсама LIGHT BREEZE на Marrakesh ѝ правят косата уникална - плътни здрави връхчета и спокоен скалп, който по бавно се омазнява.)
От Рибката и аз напазарувах вчера - нямах проблем със сайта, тази сутрин също...Поръчах 4 кутии капсули с аминокиселини на РК, тъй като миналия месец имаше намаление на марката и всех една. За непълен месец виждам резултат, за сега по ноктите най-вече, но за мен е важно, защото бяха доста зле. Така, че реших да си направя един нормален курс, пък ще видим. От същата серия миналия месец поръчах шампоана за обем и уплътняване DENSITY THICKENING SHAMPOO, пробвах го и ми хареса много, та сега от серията добавих Маска за растеж и уплътняване на косата, колебая се и за балсама, но засега отложих, повече ме изкуши новото им олио BOND BUILDER LIPID SHIELD RESTORATIVE OIL, така че взех него и още един бондер, че обичам да си имам Satisfied Другите неща съм ползвала и харесвам - маска Чудо МКS и арганова серия на Лакме.

# 734
  • София
  • Мнения: 272
И аз поръчах крема 10 в 1 на Олиосета и любимия финиш Маракеш сплит ендз. Добри цени има, ще приспадам и точките от картата и се получава чудесно. Иначе още вчера ми звъннаха да ми потвърдят поръчката за взимане като ми напомниха, че ги пазят 3 дни.

Общи условия

Активация на акаунт