За консервирането, или как да си приготвим зимнина. 10-та тема

  • 42 427
  • 578
  •   3
Отговори
# 90
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 392
да не е в найлонов плик/чувал и няма проблем да остане до вторника.
даже бабите нарочно оставят зелето да постои, като омекне по-лесно се натъпква в бидона. Simple Smile

# 91
  • Мнения: 5 176
Благодаря.

# 92
  • Мнения: 14 815
И аз правих днес туршия.Запърви път в живота ми.Остава и да стане.Дано!След 3 дни ще пиша.

# 93
  • Русе
  • Мнения: 5 291
Последната зимнина от зеленчуците

# 94
  • Мнения: 90
Царевицата защо се слага? Дюля ли е жълтото?

# 95
  • Мнения: 5 176
А синап или калиев бензоат слагате ли и по колко?

# 96
  • Русе
  • Мнения: 5 291
Скрит текст:
Царевицата защо се слага? Дюля ли е жълтото?

Обикновено слагам на киселото зеле хрян, дюля, глава лук, царевица и чубрица. Става по ароматен и леко газиран зелевия сок.
Тук съм обяснил подробно.



Скрит текст:
А синап или калиев бензоат слагате ли и по колко?

Обикновено със синап или калиев бензоат се прекъсва ферментирането и увеличава дълготрайността на киселото зеле. Аз използвам калиев сорбат. На пакетчето на производителя обикновено пише за колко кг зеленчуци е. Както и инструкция за употребата. От калиевия бензоат се разваля вкуса на зелевия сок.

Последна редакция: вт, 15 ное 2022, 21:14 от peych

# 97
  • Мнения: 7 856
Аз химии не използвам (аспирини, бензоати и други боклуци).
И от собствен опит - киселите туршиени краставички си ферментират и с наличието на синап и са много вкусни, вече доста буркани се изядоха. За мене синапът убива вредните гадини, не пречи на млечно-киселата ферментация
Аз в бидона съм сложила 50 гр синап, увит и вързан в няколко пласта марля. Има начало на ферментация, в началото на декември може да се пробва първото зеле.

# 98
  • Мнения: 14 815
И аз правих днес туршия.Запърви път в живота ми.Остава и да стане.Дано!След 3 дни ще пиша.
Станала е и много се харесва на мм.На мен по-малко.Най-обикновена,била известна като медена.Да ама на мен ми казаха със захар.Пак добре,че не се вкиснало нещо,че зеленчуците са ми от магазина и всичко може да се очаква.
''Разбих'' се тази година от зимнина.Все първи опити.Joy Много ми беше приятно и забавно,макар и кампанийно да правех нещата в софийско жилище.

# 99
  • Русе
  • Мнения: 5 291
До Коледа ще са готови.

# 100
  • Мнения: 1 823
Стана време да се хапва зимнината вече. Вкусът на лято е незаменим в студените зимни вечери

# 101
  • Мнения: 1 823
Честита Нова година,
Здраве и вкусни консервации през 2023!

Консерва от кисело зеле с пилешко филе и печен джолан



Сладко от сини сливи и маскарпоне



Зелеви листа за сармички

# 102
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 728
За много години!
Моля да дадете рецептите на последните вкусотии Simple Smile

# 103
  • Мнения: 4 314
Честита Нова Година! Бъдете здрави, обичани и щастливи!
Колко време се вари заешко месо в буркани?Как се прави такова месо?Сурово ли се слага месото или се пържи малко? Подправки: дафинов лист, бахар предполагам .

# 104
  • Мнения: 7 000
Честита Нова Година! Бъдете здрави, обичани и щастливи!
Колко време се вари заешко месо в буркани?Как се прави такова месо?Сурово ли се слага месото или се пържи малко? Подправки: дафинов лист, бахар предполагам .
Виж в блога на Пепчо "Храна за мойте канибали".

Общи условия

Активация на акаунт