Осиновяване на дете или инвитро? Моля за съвет!

  • 4 953
  • 203
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 62 595
Времената се променят и мисленето на жените се променя. Вече не е срамно една жена да роди без мъж и не я наричат с грозни имена. Все по-често и роднините приемат да имат внуче без баща и да помагат активно с отглеждането. Да, детето ще търси отговори на въпросите си за липсата на баща.

# 106
  • Мнения: 1 191
И в моето обкръжение жени на по 35+ стават майки на първо дете, не са някакво безумно изключение.

Не рабравяйте, че това право да ставаш родител, когато ти скимне и във всякакви конфигурации - 1,2,3-ма го има сега. Преди години се следваше естествената логика на житейския процес - семейство, от там деца.
Сега е троп с крак - искам дете, защото мъжете не ми отговарят на изискванията.

# 107
  • Мнения: X
Аида, обърни се към природата и се оплачи от правилото за размножаване по двойки и поискай да въведе за хората размножаване с пъпкуване.

# 108
  • Мнения: 7 521
И като си от изключенията, пак не си родила сама нали? Детето има баща. Лош, куц ,неглижиращ, но има.

# 109
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 118
Е ми ще поискам, ама вече е късно.
Сега какво правим при свършен факт питам...


И като си от изключенията, пак не си родила сама нали? Детето има баща. Лош, куц ,неглижиращ, но има.
Може да не се обаждаш по въпроси, които не разбираш!

# 110
  • Мнения: X
Нищо не правиш. Живееш си живота и толкова.

# 111
  • Мнения: 7 521
Е ми ще поискам, ама вече е късно.
Сега какво правим при свършен факт питам...

Отгледала си детето си, въпреки всичко в семейство. Което е разликата с авторката.
И дискутирам в темата, колкото и ти.

# 112
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 118
Тъй де.
Отстрани е много лесно знам.
Тоя, който си има травми, да се спасява, да.


Какво дете бе, Псевдо док?! За себе си говоря...

# 113
  • Мнения: 15 033
Сега е троп с крак - искам дете, защото мъжете не ми отговарят на изискванията.
Не винаги. Може и мама/баба да ти намекват/натискат. Същите, който са ти внушили изискванията.

# 114
  • Мнения: X
Не. Просто този с травмите би трябвало да разбере, че няма как Вселената да се преобърне наопаки, за да лекува травмите му. И че децата не са инструменти за лекуване на ничии травми. И да, всеки сам се спасява от травмите си. Или, евентуално, с помощта на любим човек. Ако няма такъв, сам.

# 115
  • Мнения: 7 521
Хората с травми се лекуват, не си изпускат нервите във форума.

# 116
  • INFJ
  • Мнения: 9 457
Защо винаги се гледа от тая страна на нещата - че някой не й отговарял на изискванията, че тя е тази с претенциите?
Понякога хората са напълно готови и искащи, но отсреща като не искат.. какво можеш да направиш?

Освен това, намирането на партньори, връзките, разочарованията, това са неща, които източват ресурс, енергия, съответно отнема и време, в което трябва да се възстановиш, за да бъдеш отново готов за търсене, намиране, целият филм отначало. А в един момент, време може да нямаш вече.

# 117
  • Мнения: 5 842
АIDA_N-интересно ми е защо сте търпели този мъж до вас, който е присъствал само физически? Защо не сте се развели с него или сте го напуснали? На ваше място не бих го изтърпяла.

     Престанете да нападате жената. Когато си имал баща насилник или някой от най-близките ти, естествено е, че остават травми за цял живот. Ти не си виновен, че си израснал в тази среда и си бил тормозен. За съжаление такива хора попадат после точно на такива партньори като насилникът в семейството ти.

# 118
  • Мнения: 21 632
Здравейте!
Моля за съвет! На 33 г. съм,
....

Откъде пък го измисли с това кръвосмешение.... Това ти е най-малкия проблем.  Лично аз бих те посъветвала за ин витро пред осиновяване, но имаш още няколко години, в които можеш да срещнеш мъж и да се събереш с него и да си родите дете.
Ако не стане така и решиш да си родиш сама, трябва хубаво да обмислиш нещата, имаш ли близки на които да разчиташ, че ще са до тебе, за да ти помагат и при необходимост да могат да се погрижат за детето ти, ако ти, например  се разболееш, или нещо подобно. Съвсем сама ще ти е много трудно и дори невъзможно.

# 119
  • София
  • Мнения: 62 595
Само мъж ли решава въпроса с травмите, той ли е единственият, който може да е любим? Други хора не важат ли? Детето не важи ли за любим човек? Родителите не са ли любими хора?

Общи условия

Активация на акаунт