Осиновяване на дете или инвитро? Моля за съвет!

  • 4 962
  • 203
  •   1
Отговори
# 120
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 127
Хората с травми се лекуват, не си изпускат нервите във форума.
Нервна ли ти изглеждам Joy


Хм, има един много тънък момент. Хората с проблеми не осъзнават, че ги имат. За да тръгнеш да лекуваш нещо си, трябва да си наясно, че го имаш като болест или проблем. Знаеш ли го е лесно. Проблемът е като не го осъзнаваш...
Иначе, да, пак ще кажа - отстрани е толкова лесно да съдиш, да обясняваш и да махаш с пръст.

# 121
  • Мнения: X
Ами, в сексуалната връзка, любим е човек от другия пол. Обикновено, де. Сега в тези джендър неутрални времена не знам как е. Но не съм чувала деца за служат за тази цел, освен при педофилите.

BTW, не е много умно мъжът и децата да се поставят на една плоскост по този начин. Все пак децата са зависими от нас. Като са малки, дори физическото им оцеляване зависи от нас.

Любовта между възрастни хора и любовта към децата са толкова различни, че е безкрайно нелепо сравняването им.

# 122
  • Мнения: 15 045
Защо винаги се гледа от тая страна на нещата - че някой не й отговарял на изискванията, че тя е тази с претенциите?
Защото хората бъркат нормалния компромис със собственото си изработване. Прецакваш се и го наричаш компромис, и се чудиш другите защо не искат да се прецакат като теб. То че е компромис, компромис е, ама огромен и реално излишен, затова хората не искат да го правят. Не е просто като да избереш между брюнет и блондин.

# 123
  • София
  • Мнения: 62 595
Сексуален партньор не означава непременно любим. Приятелите също могат да са любими хора. Животът продължава и без мъж.

Понякога си мисля, че се прекалява с търсенето и копаенето на травми. Често е по-дибре хората да не знаят за Фройд и травмите, за да изживяват нормално живота си.

# 124
  • Мнения: 2 804
И в моето обкръжение жени на по 35+ стават майки на първо дете, не са някакво безумно изключение.

Не рабравяйте, че това право да ставаш родител, когато ти скимне и във всякакви конфигурации - 1,2,3-ма го има сега. Преди години се следваше естествената логика на житейския процес - семейство, от там деца.
Сега е троп с крак - искам дете, защото мъжете не ми отговарят на изискванията.
И ако и детето не отговори...

# 125
  • Мнения: X
Точно така, Андариел. Животът е възможен и без мъж, и без деца.

# 126
  • София
  • Мнения: 62 595
Без деца? Без мъж как да е, но без деца не става, жените чувстват празнота, ако нямат деца.

# 127
  • Мнения: X
Грешно обобщение. Не всички жени чувстват празнота, ако нямат деца.

# 128
  • Мнения: 12 479
Въпросът е дали искаш такъв живот, а не дали е възможен.
Ако имаш какво да дадеш на едно дете, ставаш майка. Ако нямаш - оставаш сама.

# 129
  • Мнения: X
Аз си представям раждането от донор, без баща.

Сама си правиш тест, сама ходиш по лекари и консултации. Сама си драйфаш у вас. Сама се закарваш до родилното. На изписването идват бабите и дядовците. Таткото липсва. Ужасно ми звучи. Да няма кой да те посрещне. Бабите и дядовците не са баща.

# 130
  • Мнения: X
И как ще му дадеш баща, като родиш сама, Ру?

# 131
  • INFJ
  • Мнения: 9 464
А защо се смята, че децата са травмирани точно заради липсата на баща, а не заради други неща, които се случват в живота им? Ако детето живее в здрава среда, с щастлива майка, баба, дядо, вуйна, вуйчо, и тн... травма може да няма изобщо.

# 132
  • Мнения: X
Кой е казал, че децата не са травмирани от други неща? Това, което се казва, е че децата имат нужда и от баща и от майка, поради което е нередно съзнателно да ги лишаваме от единия родител.

# 133
  • Мнения: 12 479
И как ще му дадеш баща, като родиш сама, Ру?
Уиш, осинових сама. Два пъти! Да ти кажа, май повече им липсва, че нямат дядо, отколкото баща.
Шерилин, тук си права. Не знам за бременност и раждане сама, ама в инвитро клиника сама, когато всички около теб са по двама си е допълнително травмиращо изживяване.

# 134
  • INFJ
  • Мнения: 9 464
Огромно количество жени несъзнателно ги лишават от баща, като избират идиоти, от които да родят, та не виждам това как е по-добре за децата.

Общи условия

Активация на акаунт