Осиновяване на дете или инвитро? Моля за съвет!

  • 4 955
  • 203
  •   1
Отговори
# 150
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 118
Ако го няма въобще, на кого да врякат.
Въпрос на избор. Пак ще кажа - конретен избор според конкретния случай.
Това, че при теб се е развил идеалният вариант да имаш семейство, любов, да заченеш и да отгледаш детето си с любов, много хубаво, но приеми, че не при всеки се е получило така.

# 151
  • Мнения: 12 463
Няма по-благоприятно стечение на обстоятелствата от това двама души, които се обичат да имат дете. И да си го отглеждат заедно в любов и сговор. Ама все по-често не се случва така. За мен лично, няма по-тъжно от жена, останала сама, защото мъжът й не иска чуждо дете и един ден си намира коя да му роди негово, или пък изобщо не срещне мъжа, с когото да създаде семейство. Познавам такива жени. По една или друга причина, останали сами. Някои нямат и братя/ сестри и наистина остават сами на този свят. Приятели и роднини не могат да запълнят самотата зад затворената врата. Всеки си има свой живот, семейство и грижи.

# 152
  • Мнения: X
Аида, приемам. Както и приемам, че ако нямах любим мъж, нямаше да раждам.

Ру, самотата има много лица. Включително и на женени с деца.

# 153
  • София
  • Мнения: 62 595
Защо да не ражда? Много се фиксираш върху наличието на мъж. Жените са гледали и ще гледат деца и без мъж, както е от зората на човечеството. Мъжете често или ги няма, или деца са с неизвестни бащи заради войните.

# 154
  • Мнения: X
От зората на човечеството, Андариел, жените раждат от мъже и децата имат и майки, и бащи.

За теб -фиксация върху мъж, за мен - оценяване на бащата. Нали ти казах, че говорим на различни езици.

# 155
  • Мнения: 12 463
Е, ако са заедно за пред хората.
Да, тъжно е. И детето им няма да е щастливо в такъв брак. Може би е добре такава хора изобщо да нямат деца.
Всъщност, помниш ли една съфорумка Натака? Тя ожесточено застъпваше позицията първо да се омъжи жената и после дори инвитро, дори и с донорска яйцеклетка, но да роди. Даваше за пример себе си. Обаче, помниш ли, че дечицата й имаха проблеми и съпругът не се оказа подкрепа и опора? Разделиха се, а тя остана с близнаци с ДЦП сама. Тя беше родила с донорска яйцеклетка от сестра си на 40+ години. Рискова бременност и лош финал.

# 156
  • INFJ
  • Мнения: 9 457
Живеем във време, в което да родиш сама не е забранено, не е невъзможно, и щом има жени, които вярват, че ще се справят, тяхно право си е да вземат такова решение.

Да кажеш директно на жена да няма деца, го намирам за арогантно и безчувствено.

# 157
  • Мнения: X
Помня я, да. И съм съгласна, че ако доста хора бяха спестили раждането, щеше да има по-малко нещастни деца.

Елунария, намирам за арогантно и безчувствено да лишиш съзнателно дете от баща, за да задоволиш своето искане. Да поставиш собствения си егоистичен интерес пред този на детето е наистина арогантно и безчувствено.

# 158
  • Мнения: 7 521
Оценявам мненията на Mama Ru,защото до тук в темата, тя е Единствената,която е изпитала самотното майчинство на своя гръб.
Иначе, всички други си чешете клавиатурата. Точно тия отгледали си децата в семейство и бащи дават ,акъл, колко е прекрасно да родиш без баща.
Айде стига

# 159
  • Мнения: X
Аз познавам добре самотното майчинство. Осем години бях сам родител, а дъщеря ми не помни баща си.

# 160
  • Мнения: 12 463
До дадеш живот е арогантно и безчувствено? Даваш на света живот, защото си преценила, че имаш силите да отгледаш един човек. Имаш любов за едно дете. Дали дете, което расте в грижи и любов, но без баща ще бъде по-нещастно от дете, което расте с двама родители, но единият липсва, или има скандали, изневери отчуждение, бедност...?

# 161
  • Мнения: 8 937
Ако не се бях сгодила, най-вероятно щях да си платя за донор. Нямам безкраен яйчников резерв, а след като никой няма да ражда и гледа дете вместо мен, не смятам,че хорското мнение е определящо.
И аз съм чувала как не е проблем да забременееш и родиш и на 35-40, ама се оказа,че на 32 вече имам проблем. Добре,че не почаках някоя друга година....

# 162
  • Мнения: X
До дадеш живот е арогантно и безчувствено?
Коя част от "да лишиш съзнателно дете от единия му родител е арогантно и безчувствено" не става ясна?

# 163
  • INFJ
  • Мнения: 9 457
Детето на тази планета ще се роди, където има и  много други деца без бащи, и въпреки това са щастливи, обичани и отгледани.

А много деца, имат бащи, които е по-добре да ги няма.
Изобщо, ти какви гаранции можеш да дадеш, че щом има баща в картинката всичко ще е прекрасно, и че това е най-доброто за едно дете?

# 164
  • София
  • Мнения: 62 595
От зората на човечеството, Андариел, жените раждат от мъже и децата имат и майки, и бащи.

За теб -фиксация върху мъж, за мен - оценяване на бащата. Нали ти казах, че говорим на различни езици.

Говорим на един и дъщ език за различни неща. Децата формално са имали бащи, но реално често са расли без бащи - кой на война, кой умрял, кой на гурбет. Сещаш се за гурбетите и войните по десет и повече години. Отделно какво се е случвало с жените по време на война и битка. Мъжете основно са били източник на материален ресурс, затова жените са гледали да се омъжат втори път, за да има кой да изхрани наличните вече деца.

Общи условия

Активация на акаунт