Паническо разстройство - 55

  • 25 012
  • 770
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 549
Зсравейте, пия Дуксет втори месец, но се появи проблем вече две седмици ми закъснява цикъла. Не знам как да постъпя.
Първо изключваш или потвърждаваш бременност Simple Smile  после може да помислиш за консултация с гинеколог да ти пусне изследвания на хормони

# 721
  • Мнения: X
Здравейте! Някой имал ли е всекидневно сърцебиене? Започна от нищото, ходих сигурно на 5 различни лекаря и всички са на мнение, че е на нервна почва. Пия Стимулотон от седмица и нещо като съм го пила и преди година преди да го спра. Постоянно си усещам пулса, понякога във врата, в стомаха, даже и в краката (не знам как е възможно Sweat Smile ). Направо се побърквам. Понякога дори го усещам, когато е в нормата.

# 722
  • Мнения: 2 759
Здравейте! Някой имал ли е всекидневно сърцебиене? Започна от нищото, ходих сигурно на 5 различни лекаря и всички са на мнение, че е на нервна почва. Пия Стимулотон от седмица и нещо като съм го пила и преди година преди да го спра. Постоянно си усещам пулса, понякога във врата, в стомаха, даже и в краката (не знам как е възможно Sweat Smile ). Направо се побърквам. Понякога дори го усещам, когато е в нормата.
Нормално е, при сертралин това усещане е най ясно в първия месец.

# 723
  • Мнения: 303
Бременност не е . Сигурна съм, че е от хапчетата.

# 724
  • Мнения: 111
Здравейте,много ми е гадно и реших да споделя с вас, защото знам че вие ще ме разберете. Днес мъжа ми ме нарече луда и каза,че наистина мисли че съм такава,защото съм ходела по изследвания, все ми било зле и тн. Много обидно ми стана,че точно човека който трябва да ме подкрепи и разбере ми говори така. Наистина не стига,че се чувствам ужасно, само това ми липсваше да чуя, съвсем да се вкарам във филма. Съжалявам,че ви натоварвам тук,но знам че вие сте хората,които най-добре бихте ме разбрали. Не знам как да му обясня какво ми е ...

# 725
  • София
  • Мнения: 5 247
Лина, напълно те разбирам и ти съчувствам.  В такъв момент човек има нужда най - близките да го подкрепят и окуражат. Вярвам че съпругът ти ще прояви разбиране.  Може би не се е сблъсквал с подобни проблеми и затова така да реагира му е по- лесно. Опитай се да не го взимаш присърце, а приеми, че той нищо не разбира.

# 726
  • София
  • Мнения: 1 549
Лина, може би голяма част от нас са минали през такъв тип неразбиране в семейството си, аз също не съм изключение при положение, че мъжът ми е много търпелив и разбран, имало е случаи, в които е избухвал и ми е казвал абеее я ходи си пий хапчетата. Трудно е, но съм съгласна с Мигла, опитай да не го взимаш присърце, реално никой, който не го е преживял не може да ни разбере, даже смятам, че и един други не можем да се разберем напълно, защото всеки си го изживява по различен начин.
Понякога съм се замисляла и съм се поставяла и на мястото и на партньорите ни, ами и на тях не им е лесно заради това, че се чувстват безсилни и не могат да ни помогнат, а ни гледат как се мъчим.

# 727
  • Мнения: 2 759
Ми просто казано , са прави. Какво да разберат, като по-често хората с ГТР и ПР са физически по-здрави от партньорите си. Аз го ядох тоя, но си знам, че отсрещната страна в права. Затова и стисках зъбите. Паника, не паника, козата си сака пръч, работата си се трупа.

# 728
  • Мнения: 349
И моят мъж не ме разбира и по добре. Един от къща 😄😄😄.
Много е гадно, моят все ми вика че имам цяла аптека у нас. И като му кажа, че трябва някое изследване да правя ми се ядосва много.  И на тях не им е лесно, но на нас пък хич.

# 729
  • Мнения: 1 712
Георги имам един въпрос към теб...в момента не пия нищо освен клонарекс много рядко...но си имам доста кофти симптоми които се задълбочават...казаха ми да започна две седмици да пия флуанксол по 1т вечер и после да го спра...според теб така може ли да се пие...и ще има ли някакъв ефект...става въпрос повече за силни физически симптоми... болка,отколкото за психически...аз преди го пих година и половина но в комбинация с АД и клонарекс...

# 730
  • Мнения: 2 759
Георги имам един въпрос към теб...в момента не пия нищо освен клонарекс много рядко...но си имам доста кофти симптоми които се задълбочават...казаха ми да започна две седмици да пия флуанксол по 1т вечер и после да го спра...според теб така може ли да се пие...и ще има ли някакъв ефект...става въпрос повече за силни физически симптоми... болка,отколкото за психически...аз преди го пих година и половина но в комбинация с АД и клонарекс...
Да, може, и ще повлияе положително най вероятно. То физическите симптоми принципно не си отиват, те са част от живота, просто с паниката насочваме вниманието към тях. Аз все още си имам неприятни физически болки и неразположения като цяло, но не ги отразявам. То при мен и заради стари контузии нещата са по-остри.

# 731
  • Мнения: 1 712
Оф незнам какво да кажа имам ужасни болки в кръста и общо взето в целия гръб...слабост в краката и ръцете...Ямр на цял гръбнак там си имам протрузий в торакален и лумбален отдел,имам и сколиоза...имам и начална фаза на шипове пак в торакален отдел и зада е още по интересно имам множество кисти на Тарлов в шиен,торакален и сакрален отдел и незнам от тях ли са болките или от ПР...затова ми казаха да започна флуанксол...а да те попитам има ли някакви гадни симптоми при започване на флуанксола,първия път нямах но пиех и клонарекс

# 732
  • София
  • Мнения: 5 247
На НГ пих 2- 3 глътки шампанско. Понеже пише с АД да не се пие алкохол, голям риск ли е това?
Четох, че най- пълната българка е в това положение след лечение с АД и  много се притесних.
Моите неволи си продължават...

# 733
  • Мнения: 2 759
На НГ пих 2- 3 глътки шампанско. Понеже пише с АД да не се пие алкохол, голям риск ли е това?
Четох, че най- пълната българка е в това положение след лечение с АД и  много се притесних.
Моите неволи си продължават...
Няма нищо. Може да се пие алкохол с АД, но не е препоръчително просто. А , че много жени са с екстремно тегло след АД е факт. Но и много са с такова тегло без АД. Спасението е режим и тренировки, за да се намали това.

# 734
  • Мнения: 1 712
На НГ пих 2- 3 глътки шампанско. Понеже пише с АД да не се пие алкохол, голям риск ли е това?
Четох, че най- пълната българка е в това положение след лечение с АД и  много се притесних.
Моите неволи си продължават...

Въобще не се притеснявай...аз по принцип не пия алкохол и след ПР вече и не пуша и кафе не пия,нито кола,нито енергийни...Обаче докато пиех Ад на няколко пъти така ме е стягала шапката и ми е писнало от всичко,че мия мъж ми е давал да глътна някоя глътка ракия...на мен толкова ми трябва,после спях като утрепана...а една вечер на една дискотека и повечко пийнах....моя баща пие ад и си пие биричка всяка вечер...а тука имам един познат пие ад от 10 години и кво да ти кажа от сутринта е с чашката...Еми още е жив нищо му няма.

И да Георги е прав килата са нещо ужасно...аз съм 170 см...бях 55 кила...преди да почна АД бях станала 45...след АД съм 70 и нямат сваляне...добре че съм висока и не ми личат...преди ядях от всичко по много и бях кльощава...сега само се ограничавам и не мърда тоя кантар...пусках изследвания за Ир уж всичко в норма...само гликиран хемоглобин не съм пускала,ама и него ще пусна ако трябва....
Георги можеш ли да кажеш на какво се дължат ниските триглицериди...за високи знам,но за ниски...моите все са под референтните стойности

Последна редакция: вт, 03 яну 2023, 22:06 от Надежда Х

Общи условия

Активация на акаунт