Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?! №4

  • 25 279
  • 776
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 764
Здравейте! Налага се да взема пералня със сушилня и то слим модел. Трябва да се побере в определено място и затова изискванията са такива. Намерих единствено това. Бива ли я?

https://www.emag.bg/peralnja-sys-sushilnja-samsung-slim-8-kg-pra … ?ref=fav_pd-title
Не е лоша, върши работа като пералня, като сушилня е малък капацитета. При предходния модел сушенето беше малко непълно.

# 61
  • Мнения: 198
Здравейте, някоя от вас има ли  Bosch WDU8H541EU?
Гледам е височка консумацията, но пък суши пълен цикъл за под 7 часа, за разлика от  АЕГ 9та серия-9:20 според характеристиките по сайтовете.
Търся комбинирана(наистина нямам място дори и една върху друга).
В момента съм с Елвктролукс и ме влудява колко бавно суши , последната година спрях да я ползвам,, заради това. Да не говорим, че мъховете се събират в уплътненията и не могат да се изчистят хубаво.
Спряла съм се на Бош и Аег, бих искала мнения как се справят с мъховете и продължителност на сушене

# 62
  • Мнения: 40 892
Аз имам АЕГ комби 9-а серия.
Като я пусна в 8:30 до 11:15 е свършила без да скъсявам програмата.
И после като пусна сушилнята за около два часа и тя е свършила.
Това за едно 4-5 кг пране. Ако и скъсиш цикъла на прането вместо 5 часа може да са 4 часа за пране и сушене.

С мъховете нямам проблем - тя си има филтър за мъхове. Понякога пускам програма CLE, ама не винаги. Само ако ще пера черни панталони/дънки например или ако се сетя.

# 63
  • Мнения: 198
Черна станция  много ти благодаря. Това за 2 часа сушене за 4-5кг е супер, интересно защо пишат 9 часа за 6кг.
А има ли бърза програма за пране, нещо от сорта на 30 градуса за 35 мин, че електролукса(а нали са като аег) има такава програма и най-често ползвам нея.

# 64
  • Мнения: 4 400
Здравейте! Налага се да взема пералня със сушилня и то слим модел. Трябва да се побере в определено място и затова изискванията са такива. Намерих единствено това. Бива ли я?

https://www.emag.bg/peralnja-sys-sushilnja-samsung-slim-8-kg-pra … ?ref=fav_pd-title
Не е лоша, върши работа като пералня, като сушилня е малък капацитета. При предходния модел сушенето беше малко непълно.

Благодаря за мнението!
Сушенето ще е предимно за трудно изсъхващи в зимния сезон неща - спално бельо, якета и т.н. Дано свърши работа и да върши дълго време!

# 65
  • Мнения: 104
електролукса(а нали са като аег) има такава програма и най-често ползвам нея.
Електролукса не просто е като АЕГ, а е собственик и производител на АЕГ.

# 66
  • Мнения: 40 892
Черна станция  много ти благодаря. Това за 2 часа сушене за 4-5кг е супер, интересно защо пишат 9 часа за 6кг.
А има ли бърза програма за пране, нещо от сорта на 30 градуса за 35 мин, че електролукса(а нали са като аег) има такава програма и най-често ползвам нея.

Не съм сигурна, но мисля, че няма. Това е някакво плакнене. Но и не съм пробвала колко може да се намалят минутите на "синтетика" например.

Иначе ако пусна комбиниран цикъл - пране +сушене, на дисплея излиза нещо като 8 часа. С намаляване заради по-малко килограми и със съкращаване сигурно ще падне на 6 часа. Не съм пробвала.

# 67
  • Мнения: 198
И така, вчера ходих до Техномаркета, момчетата ми пуснаха АЕГ-то и наистина няма нито кратка програма нито можеш много да намалиш времето чрез температурата. Май най-ниското, което успяхме да смъкнем беше на 30 градуса, 2 часа и нещо. Това за моите разбирания е прекалено, свикнала съм на 35мин на 30 градуса.
Показваха някакъв Самсунг, LG, ама нещо им нямам много вяра на тези марки точно за перални.
За Бош казаха- ооо, не.
Гледах и едно Miele, по-евтиното от двете ама барабана ми се стори прекалено малък, а уж е за 8кг.
Половинката иска Миле, че били по-надежни.
Дори и да купя отделни и някак да шумоизолирам сушилнята в шкаф, че освен в трапезария/хол няма другаде къде, или в мазето(ама ще ходя нагоре надолу по етажите с тежки влажни дрехи, което не ми оферта), май пак към Miele ще се насоча, а по-нормалния като цена вариант е пак за 8кг.
И дилемата е пълна....
Някой има ли тази Миле, да сподели колко време суши и как се държи с мъховете:
https://shop.miele.bg/peralni-sushilni-gladachni-sistemi/11568310-1.html

# 68
  • Мнения: 40 892
Разбира се, че си права - пералня, която няма 30 минути на 30 градуса пералня ли е?

П.П. Отидох да видя моето АЕГ - може да свали до по-малко от час и половина по предварителна прогноза, което значи, че ако дрехите са малко ще свали още. И това при условие, че съм настроила две допълнителни изплаквания. Което значи, че най-късото ще е доста под един час, ако ги махна.

Последна редакция: ср, 04 яну 2023, 10:00 от Черна станция

# 69
  • Мнения: 11 616
И така, вчера ходих до Техномаркета, момчетата ми пуснаха АЕГ-то и наистина няма нито кратка програма нито можеш много да намалиш времето чрез температурата. Май най-ниското, което успяхме да смъкнем беше на 30 градуса, 2 часа и нещо. Това за моите разбирания е прекалено, свикнала съм на 35мин на 30 градуса.
Показваха някакъв Самсунг, LG, ама нещо им нямам много вяра на тези марки точно за перални.
За Бош казаха- ооо, не.
Гледах и едно Miele, по-евтиното от двете ама барабана ми се стори прекалено малък, а уж е за 8кг.
Половинката иска Миле, че били по-надежни.
Дори и да купя отделни и някак да шумоизолирам сушилнята в шкаф, че освен в трапезария/хол няма другаде къде, или в мазето(ама ще ходя нагоре надолу по етажите с тежки влажни дрехи, което не ми оферта), май пак към Miele ще се насоча, а по-нормалния като цена вариант е пак за 8кг.
И дилемата е пълна....
Някой има ли тази Миле, да сподели колко време суши и как се държи с мъховете:
https://shop.miele.bg/peralni-sushilni-gladachni-sistemi/11568310-1.html
И в края на краищата нищо не сте разбрали, защото пералнята ви е показала ориентировъчно време, за което ще изпере пълния капацитет на зареждане за съответната програма.
35 мин-30 градуса? Спокойно може и без препарат да ги переш, той препаратът сигурно изобщо не се активира на тези градуси и докато се разтвори, пералнята е започнала да плакне.
Послучай половинката си и си вземи отделни уреди Миле.

# 70
  • Мнения: 198
Разбира се, че си права - пералня, която няма 30 минути на 30 градуса пералня ли е?

П.П. Отидох да видя моето АЕГ - може да свали до по-малко от час и половина по предварителна прогноза, което значи, че ако дрехите са малко ще свали още. И това при условие, че съм настроила две допълнителни изплаквания. Което значи, че най-късото ще е доста под един час, ако ги махна.
Хм, тогава защо в магазина ми показа над 2 часа. Бяхме настроили 30градуса, макс обороти и толкова, без предпране или изплаквания. Да, нямаше дрехи ама ....пак си показваше над 2 часа само пране, дали е изчислило все едно е пълен капацитет не знам Rolling Eyes

@petiaivanov, пера така от години, дрехите си се изпират перфектно. Само бели пускам на 40гр за 45 мин.

# 71
  • Мнения: 40 892
Откъде да знам, току що пробвах моята - девета серия, ама предната модификация, сегашните са с някакъв фейслифт. И не ми се махат двете плакнения за да пробвам, че е пипкаво. И пак без дрехи, разбира се, с дрехи обикновено скъсява времето още.

# 72
  • Мнения: 198
Откъде да знам, току що пробвах моята - девета серия, ама предната модификация, сегашните са с някакъв фейслифт. И не ми се махат двете плакнения за да пробвам, че е пипкаво. И пак без дрехи, разбира се, с дрехи обикновено скъсява времето още.
Мерси, пак ме върна в размисли за AEG-то Smile

# 73
  • гр. Варна
  • Мнения: 88
Подкрепям Черна станция. Аз обикновено пера за около час и половина, което става с копчето за съкращаване на времето. Естествено, ако дрехите са повечко или пък са по-замърсени скъсявам времето, но с едно натискане на копчето, т.е.  2 часа и нещо. Това е за АЕГ 9-та серия за най-популярните програми - памук и синтетика.

# 74
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 023
А защо на замърсени дрехи скъсявате времето? На мен лично дългите програми не ми пречат.
На 30 С за 30 минути пускам само тези, които съм купила току що, даже и на 40С.

Общи условия

Активация на акаунт