Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?! №4

• 24 026
  • 776
  •   1
Отговори
# 570
Да LG са 57 см. Вършат работа. Разгледайте сега има модели 10/6 кг, които са по-евтини, но са с по-малко функции.

Имат и с повече функции.

Приложих снимки понеже линковете от техмарт не работят.

# 571
Здравейте ,предстои ми покупка на комбиниран уред / моля без препоръки за отделни такива/ . Имам обаче ограничение в дълбочината. Максималната може да е 57 см. Искам АЕГ ,но единствената събираща се е без термопомпа. Бош са доста дълбоки ,остава  LG като варянт. Някой може да ми препоръча такъв уред. И има ли освен тези с термопомпа ,такива който имат филтър за мъхчета. Благодаря предварително
Добър варИант без термопомпа, освен АЕГ,  са и Електролукс.
Други, коИто да са с филтри за мъхове, няма.

Последна редакция: пн, 27 ное 2023, 12:58 от petiaivanov

# 572
Да LG са 57 см. Вършат работа. Разгледайте сега има модели 10/6 кг, които са по-евтини, но са с по-малко функции.

Имат и с повече функции.

Много благодаря,предпочитам по-високите клас . Според Вас като съвет LG /с повече функции / или АЕГ /ПЕРАЛНЯ СЪС СУШИЛНЯ AEG L7WBGO49S/

# 573
Беше готова за 2 дена!
Оказа се запушена термопомпата - изчистили са я, 260 лв. ни излезе!
Много съм благодарна на всички за съветите и препоръката за сервиз!
Само ме притеснява, че човекът каза, че при интензивно ползване ще стане същото след 2 години.. филтрите ги чистим след абсолютно всяко сушене..

# 574
Беше готова за 2 дена!
Само ме притеснява, че човекът каза, че при интензивно ползване ще стане същото след 2 години.. филтрите ги чистим след абсолютно всяко сушене..
Да! Казах ли ви, че не е за смяна! ( не баш термопомпата е запушена Simple Smile  ,  но карай)
Аз ще ви кажа как да си я изчистите и сами и да си спестите 260-те лева Simple Smile Толкова е почистването навсякъде....
Свестен е сервизът, нали Simple Smile

Моята я чистих сама преди около месец и сега си спомням, че бях обещала малко снимки. Ще седна да ги маркирам и да кача тези дни.

# 575
Беше готова за 2 дена!
Да! Казах ли ви, че не е за смяна! ( не баш термопомпата е запушена Simple Smile  ,  но карай)
Аз ще ви кажа как да си я изчистите и сами и да си спестите 260-те лева Simple Smile Толкова е почистването навсякъде....
Свестен е сервизът, нали Simple Smile

Моята я чистих сама преди около месец и сега си спомням, че бях обещала малко снимки. Ще седна да ги маркирам и да кача тези дни.
Много ще бъда благодарна да споделите, за да си я почистваме редовно!
Много съм щастлива, че си е при нас вече ❤

# 576

Имат и с повече функции.

Много благодаря,предпочитам по-високите клас . Според Вас като съвет LG /с повече функции / или АЕГ /ПЕРАЛНЯ СЪС СУШИЛНЯ AEG L7WBGO49S/

Според мен щом са без термопомпа ще вършат еднаква работа.
Майка ми има LG с всички екстри нейното е 10,5/7 кг. Пере и суши доста бързо - прането е между 1-1:30 часа, а сушенето макс 2:30. Максимум за 4 часа приключва, ако е пълна. Иначе може и за 3 часа на турболаш, ако се пусне.
АЕГ-то доколкото виждам има само основни програми и няма много вариации. Иначе предолагам откъм качество на сглобката може да е по-добра.
Преценете кое е по-важно за вас. Мисля че и 2те марки са с 5 години гаранция.

Последна редакция: пн, 27 ное 2023, 15:51 от Piole1

# 577

Имат и с повече функции.

Много благодаря,предпочитам по-високите клас . Според Вас като съвет LG /с повече функции / или АЕГ /ПЕРАЛНЯ СЪС СУШИЛНЯ AEG L7WBGO49S/

Майка ми има LG с всички екстри нейното е 10,5/7 кг. Пере и суши доста бързо - прането е между 1-1:30 часа, а сушенето макс 2:30. Максимум за 4 часа приключва, ако е пълна. Иначе може и за 3 часа на турболаш, ако се пусне.
АЕГ-то доколкото виждам има само основни програми и няма много вариации. Иначе предолагам откъм качество на сглобката може да е по-добра.
Последен въпрос .Майка Ви пере ли връхни дрехи ,тъй като се спрях на LG ,но не виждам такава програма. А зимата ще си е важно. Благодаря предварително

# 578

Имат и с повече функции.

Последен въпрос .Майка Ви пере ли връхни дрехи ,тъй като се спрях на LG ,но не виждам такава програма. А зимата ще си е важно. Благодаря предварително
Всичко пере включително дамски чанти Joy
Има доста програми ползва Delicate за такива странни неща.
Шушлекови якета на Delicate и после на сушене за време 30 мин.

# 579
  • Paris, France
Всяка съвременна пералня с барабан с хоризонтална ос може да изпере прекрасно всякакви връхни дрехи, стига да може да се поберат в барабана. Избирате програма деликатно. Ако няма такава - синтетика 20° или 30° или опция студена вода и допълнително изплакване. На деликатна съм прашна и кожени чанти, както и кожените ботуши с вълна отвътре. Ботушите и чантите със студена вода и препарат за вълна, разтворен в малко вода и излят вътре в ботуша. За вмирисани маратонки или обувки се добавя малко дезинфектант. Центрофугата трябва да се намали на около 800rpm. Сушат се на въздух, може над слабо парно.

Вълнени палта и костюми на програма вълна или деликатна, с препарат за вълна, центрофуга 800 и се сушат на въздух, легнали, върху хавлия, а не се покачват на закачалка докато не изсъхнат. Студена вода, 20° или 30° максимум.

# 580
Всяка съвременна пералня с барабан с хоризонтална ос може да изпере прекрасно всякакви връхни дрехи, стига да може да се поберат в барабана. Избирате програма деликатно. Ако няма такава - синтетика 20° или 30° или опция студена вода и допълнително изплакване. На деликатна съм прашна и кожени чанти, както и кожените ботуши с вълна отвътре. Ботушите и чантите със студена вода и препарат за вълна, разтворен в малко вода и излят вътре в ботуша. За вмирисани маратонки или обувки се добавя малко дезинфектант. Центрофугата трябва да се намали на около 800rpm. Сушат се на въздух, може над слабо парно.

Вълнени палта и костюми на програма вълна или деликатна, с препарат за вълна, центрофуга 800 и се сушат на въздух, легнали, върху хавлия, а не се покачват на закачалка докато не изсъхнат. Студена вода, 20° или 30° максимум.
АЗ може би по-скоро питам за сушене на такъв тип дрехи

# 581
  • Paris, France
Сушене - само на въздух и легнали, паралелно на пода, върху чиста, суха, хавлиена кърпа, която е поставена на сушилня. Кърпата се слага за да не се раздърпват влакната от пръчките под тежестта на мократа вълна.

По принцип може да се сушат на деликатен цикъл в сушилня, но се скапват. Видях го с очите си на костюмите, които носех като съм в командировка и сушах в сушилня, при това електрическа и с деликатен цикъл за вълна.

Има агнешка вълна, която не се разваля в пералня и сушилня. Имам пуловери и жилетки от Marks & Spencer от такава вълна, които са като нови след 35 години пране и сушене, понякога на парното ☹.

# 582
Шушлекови якета нямат проблем.

# 583
От 4 години имаме пералня със сушилня Whirlpool, но след силно намачкано спално бельо, ползвам сушилнята доста рядко. Сега отново правя опити, но пак са неуспешни. Аз ли нещо бъркам, уредът ли не става 🤷 Нормално ли е 5 чифта дънки да излязат намачкани по този начин:
https://i.postimg.cc/ZRjSs81Q/IMG-20231113-153541.jpg

Това пък е спално бельо: два малки плика, две калъфки и чаршаф. То също е доста намачкано и трябва да се изглади задължително.

За утре съм заредила два плика и две калъфки само, на еко програма за памук, 60 градуса, 1600 оборота, програмата за сушене е за гладене ( с цел да избегна пресушаване и намачкване). Пуснах и опцията FreshCare+, която пуска пара и върти барабана, в случай, че не чуя сигнала за край на програмата.

Прането със сигурност не е повече, къде бъркам?

Това е пералнята: https://www.technomarket.bg/sushilnq/whirlpool-fwdg97168ws-eu-09167111

# 584
От 4 години имаме пералня със сушилня Whirlpool, но след силно намачкано спално бельо, ползвам сушилнята доста рядко. Сега отново правя опити, но пак са неуспешни. Аз ли нещо бъркам, уредът ли не става 🤷 Нормално ли е 5 чифта дънки да излязат намачкани по този начин:
https://i.postimg.cc/ZRjSs81Q/IMG-20231113-153541.jpg

Това пък е спално бельо: два малки плика, две калъфки и чаршаф. То също е доста намачкано и трябва да се изглади задължително.

За утре съм заредила два плика и две калъфки само, на еко програма за памук, 60 градуса, 1600 оборота, програмата за сушене е за гладене ( с цел да избегна пресушаване и намачкване). Пуснах и опцията FreshCare+, която пуска пара и върти барабана, в случай, че не чуя сигнала за край на програмата.

Прането със сигурност не е повече, къде бъркам?

Това е пералнята: https://www.technomarket.bg/sushilnq/whirlpool-fwdg97168ws-eu-09167111
Така на брой дрехи/спално бельо не може да се каже дали за съответната програма са малко или много, трябва да преценяваш максималното тегло за програмата. Два малки плика, калъфки и голям чаршаф са повече от 3 кг със сигурност, ако са памучни, още повече ако са и плътни.  
На каква програма ги сушиш и какво е максималното допустимо за нея тегло, с каква температура е?
Зависи много и от материите - някои се мачкат повече.
За гладенето - с или без сушилня, спално бельо гладя винаги, така че и да се е намачкало повече, ютията ще го изправи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт