Електронни четци - 27

  • 41 078
  • 738
  •   1
Отговори

Анкета

Какви аксесоари за четец имате и/или искате да имате?

Опции:

* Гласуването приключено: пн, 19 юни 2023, 00:14
* Може да изберете максимум 4 опции.

  • Мнения: 11 816
Тема за любимите ни електронни книжки - полезни съвети, впечатления, препоръки, промоции.. Two Hearts





Стари теми:
Скрит текст:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,
15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26

Речници за Kindle
Бългaрски тълковен речник за Kindle

Ръководство за използването на Calibre:
Скрит текст:
Реших да направя едно просто постъпково ръководство за използването на Калибре за новите потребители на Киндъл. Надявам се да е полезно и да се види, че няма нищо страшно и сложно в използването на програмката. Всичко става в рамките на 2-3 минутки, в зависимост колко книги ще качите. И така : Четеца трябва да е свързан с компютъра с кабела, програмата Калибре трябва да е отворена.
1. Натискате бутона ADD в програма Калибре, отваря се диалогов прозорец, намирате папката с книгите и маркирате тези, които искате да качите. Натискате бутон Отвори, за да ги добавите в Калибре.

2. Книгите се добавят в Калибре.

3. Избраните книги вече са в Калибре.

4. С мишката маркирате една или повече книги, които искате да качите на четеца и натискате бутона Send to device. Излиза диалогов прозорец, който ви пита искате ли да се конвертират книгите. По подразбиране Калибре ги конвертира в МОБИ, така че натискате Yes и книгите започват да се качват.

5. Книгите са качени на четеца, когато пред тях се появи зелена чавка. Долу в десният ъгъл тече процес, който отчита колко книги остава да се качат.

Това е. Лесно, просто и удобно Simple Smile.

Резултати от анкетата Какъв четец използвате? в Тема 15
Скрит текст:
Цитат
Какъв четец използвате?

Kindle           319 (60%)
Nook              85 (16%)
Kobo              29 (5%)
Sony              18 (3%)
PocketBook     51 (9%)
Prestigio         12 (2%)
Diva                 3 (0%)
EvoBook           0 (0%)
TrekStor           1 (0%)
Energy Sistem   1 (0%)
BOOX               0 (0%)
Друг               12 (2%)

Общ брой гласове: 505
Резултати от анкетата Каква марка четец използвате? в Тема 26:
Скрит текст:
156 / (61.2%) Kindle
60 / (23.5%) PocketBook
14 / (5.5%) Kobo
10 / (3.9%) Nook
1 / (0.4%) Prestigio
1 / (0.4%) Sony
13 / (5.1%) Друга

Последна редакция: ср, 30 ное 2022, 23:19 от 50 Shades of Purple

# 1
  • Мнения: 337
Някой, ако може да ми препоръча бюджетен четец ще съм благодарна 😁

# 2
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 491
Някой, ако може да ми препоръча бюджетен четец ще съм благодарна 😁
Кобо.

# 3
  • Мнения: 350
След повече от месец чакане най-накрая получих калъфа за Onyx Boox Note Air 2:






Накратко - удобен е. Четецът вече не се плъзга като сапун в мокри ръце.
Естествено при затваряне на папката четецът "заспива".
Не знам от какви изкуствена кожа е, но при изваждане от опаковката калъфът леко ухаеше на истинска кожа.

Последна редакция: пт, 02 дек 2022, 20:50 от Stilgar

# 4
  • Мнения: 195
Как качвате аудиокниги на Киндъл Оейзис? Виждам, че има плъгин за калибре, но ако знаете за някои тънкости пишете!

# 5
  • Мнения: 3
Как качвате аудиокниги на Киндъл Оейзис? Виждам, че има плъгин за калибре, но ако знаете за някои тънкости пишете!
Т.нар. "аудиокниги" представляват най-обикновена MP3-ка, в която някой чете текст. Защо е нужно да се качват на електронна книга, а не да се слушат от телефона?

# 6
  • Мнения: 2 816
Здравейте, до скоро бях с PocketBook Touch Lux 5. Не знам какво стана, но се счупи и е за нов дисплей. Ще си взема нов, няма смисъл да се занимавам. Въпросът ми е - какво мислите за този https://www.emag.bg/komplekt-ebook-chetec-kindle-2019-bjal-kalyf … red/pd/DKJM4QBBM/
Прехвърлям книгите с кабел от компютъра.

# 7
  • Мнения: 11 816
ЕваНиколова, за тази цена по-добре си вземете последния модел от olx. Ето първите две произволни обяви:
https://www.olx.bg/d/ad/kindle-paperwhite-5-2021-god-6-8-incha-8 … D632-ID7FCbx.html
https://www.olx.bg/d/ad/nov-kindle-paperwhite-5-2021g-6-8-incha- … D632-ID8QAY4.html

Писали сме многократно, че са ок, купувани на промоции, за гаранцията и т.н. Същият по магазините и сайтовете е от порядъка на 350-400 лв.

# 8
  • Мнения: 6 131
Какво имаме да мислим за базовия Киндъл, освен цената ... безумна. Ако ще купуваш се насочи към Олх поне или изчакай евентуално немския Амазон за коледни промоции.
Писали сме заедно, подкрепям горния пост.

# 9
  • Мнения: 2 816
Благодаря за отговорите! Случайно ми попадна и това: https://readerbg.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%BF%D0%B0% … PanYW4prKuHN0oU9Q

Дали това е по-добре или да взема този, който препоръчахте Кindle Paperwhite 5 (2021г.)?

# 10
  • Мнения: 11 816
Няма лош Киндъл, но за парите, които сте готова да дадете, още веднъж - по-добре 6,8-инчовият Kindle Paperwhite 5, но Вие си решавате. Показвате все комплекти с калъф от readerbg (и в емаг е от тях), но цената пак е висока, можете да си вземете винаги отделно (в olx често имат и същите продавачи, хем няма да се плаща доставка два пъти). Последният син съм взимала на промоция за под 140 лв. с доставката от Амазон.

# 11
  • Мнения: 2 816
Няма лош Киндъл, но за парите, които сте готова да дадете, още веднъж - по-добре 6,8-инчовият Kindle Paperwhite 5, но Вие си решавате. Показвате все комплекти с калъф от readerbg (и в емаг е от тях), но цената пак е висока, можете да си вземете винаги отделно (в olx често имат и същите продавачи, хем няма да се плаща доставка два пъти). Последният син съм взимала на промоция за под 140 лв. с доставката от Амазон.

Благодаря много още веднъж Simple Smile

# 12
  • Мнения: 195
Как качвате аудиокниги на Киндъл Оейзис? Виждам, че има плъгин за калибре, но ако знаете за някои тънкости пишете!
Т.нар. "аудиокниги" представляват най-обикновена MP3-ка, в която някой чете текст. Защо е нужно да се качват на електронна книга, а не да се слушат от телефона?

Има тази възможност и искам да я ползвам. Това е.

# 13
  • Мнения: 11 816
ЕваНиколова, няма защо! Успех и да се похвалите скоро!

# 14
  • Мнения: 6 131
Има тази възможност и искам да я ползвам. Това е.
Аз не виждам да има плъгин. Аудио формата за Киндълите е AAX.

Общи условия

Активация на акаунт