Частни училища - информативно-дискусионна тема - 57

  • 46 638
  • 771
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 243
Ами те го приеха като пръв три години по ред просто не го записваме, така че няма какво да си провя изводи. Направила съм си и имаме избор, както и резервни варианти.
Ооо ако изпитите са били за запълване на местата те изобщо не са показателни според мен.
Част от децата допълнили класа на моя син в Питагор, бързо отпаднаха във времето.

# 31
  • Мнения: 6 560
Ей, много сте приземяващи, значи! Защо така омаловажавате знанията и постиженията на детето? Те родителите му са си преценили, детето ходи на състезания, курсове, получават обратна връзка, а и ако са математици, все пак могат да си изградят що-годе ясна и точна представа за възможностите му. Вие сега тука веднага да кажете, че неговото нищо не е Simple Smile

# 32
  • Мнения: 8 243
Аааа, нищо подобно Simple Smile
Чудно си е детето Simple Smile
Просто примерите с тези изпити за запълване на бройката не са много релевантни.

Пък деца с възможности и таланти бол, ама да влезеш в СМГ и ПЧМГ си трябва много труд Simple Smile Кофти система, лакто всички знаем.

# 33
  • Мнения: 9 695
Аз не разбрах съде е влизало детето и как се разбира, че е първо.

# 34
  • Мнения: 8 243
Аз не разбрах съде е влизало детето и как се разбира, че е първо.
В края на всяка учебна година се появяват свободни места в някой класове на Питагор.
Примерно дете завършващо 1 клас напуска и в този клас остава свободно място за следващата учебна година. За това място могат да кандидатстват деца. Обикновенно се явяват 5-6-7 деца. От който реално готови да се запишат са 2-3.
Та на тези междини изпити детето е било първо.

# 35
  • Мнения: 9 695
Ние сме ходили на тези. Пише приет/неприет. Но нито точки виждаш, нито позиция. Затова се обърках.

# 36
  • Мнения: 1 006
Миналата година имаше 37 деца желаещи, изпратиха ни мейл с точките и се обадиха по телефона. Не знам сега как е, тази година не е ходил.

# 37
  • Мнения: 17
Без да искам да компрометирам СМГ / просто се повдигна темата и ми е любопитно вашето мнение/ с какво СМГ е по- добро от ПЧМГ. Натоварването за мен не е определящо за краен резултат и определено имам лични впечатления но бяха от преди 6 години. Сега има  близки с деца там и не искам да преувеличавам, но подготовката на дете от ПЧМГ като общи знания е доста по- висока, да не говорим, че голям
процент ходят на бел от 6 клас и англ от 5 клас допълнително. За разказвателните е ясна работата. Предполагам знанията по състезателна математика са много по- големи, но са еден децата, които се интервсуват от такава. Без да ме нападате, може и да бъркам, но след лични мои и на познати сега не намирам никакъв плюс в СМГ между 5-7клас. Да не говорим за това, че ако има изоставащо дете то бива изолирано и по никакъв начин не се опитват да му помогнат, може би заради големия брой деца в клас, а стремежа за изкуствено поддържане на темпо

# 38
  • София
  • Мнения: 689
Според мен основното предимство е, че е безплатно, което не е малко. Освен това, ако детето се справя добре и е ученолюбиво, училището може много да му даде - и като знания, и като среда. Това е моето наблюдение от познати с деца там.

# 39
  • Мнения: 5 898
Миналата година имаше 37 деца желаещи, изпратиха ни мейл с точките и се обадиха по телефона. Не знам сега как е, тази година не е ходил.

За кой клас е бил кандидат? 3-ти?
Между другото - курсовете в СМГ от 2 клас са добра алтернатива да се справите с дупката, която ЧОУ "Петър Берон" причинява на децата. Wink Дали ще са достатъчни един Господ знае.

Тези изпити за запълване на свободни места преди 4 клас са много далече от изпита и конкуренцията след 4 клас. След 4 клас се явяват сериозна част от децата, които се конкурират и за СМГ. А знаем там какви точно са децата, как и къде се подготвят, и на какви състезания се явяват. Меко казано разлика от земята до небето. Освен това, както казах, последните две години има сериозно разширение на училището в малките класове. Съответно има доста свободни места и ниска конкуренция(в сравнение с предходи години). Ако целта е ПЧМГ след 4 клас, а не Питагор след 4 клас, първите места сред 37 деца няма да му свършат работа. Ще се конкурира с 10 пъти повече в много по-тежък изпит.

Последна редакция: ср, 21 дек 2022, 01:26 от Fancy

# 40
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Детето в ПБ ли е сега? Госпожата това ли сравнява?
Втори клас е твърде Рано за оценка кой какво може, дори в ПБ ...

# 41
  • Мнения: 8 243
СМГ е безплатно, ПЧМГ е платено.

# 42
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Hope, така е, но това далеч не е единственото. Децата, които дойдоха в Пчмг след 5-7 кл в Смг споделят, че изпитват по-малко напрежение и повече мотивация, с баланс на вс предмети в Пчмг.
Това е субективно, та явно всеки си намира неговото...

# 43
  • Мнения: 9 695
На мен ми се струва, че е обратното.
Скрит текст:
Детето в СМГ никакви усилия не полага, а другото учи до по нощите. Вярно, че сравнявам гимназия с прогимназия и дете, което е бързо и амбициозно с разсеян и завеян петокласник, но все пак. Ако забрави домашно петокласникът, веднага забележка получава. В СМГ по  като студенти ми се виждат децата. Ако има натиск за резултати, то е от конкуренцията помежду им и от семействата. Поне в нашия случай така изглеждат нещата.

# 44
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Възможно е, затова отбелязах, че са субективни впечатления.
За щастие има избор и всеки може да намери своето.

Общи условия

Активация на акаунт