Отказ на работодателя да използвам платения си отпуск

  • 3 926
  • 100
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 000
Изобщо не реват за пенсиите, не разчитат на тях.

# 76
  • Мнения: 14 835
Не разчитат, защотоне са стигнали възрастта. Изчакай ги да навършат годините и после пак ще си говорим. Няма как да купят толкова апартаменти, че да взимат няколко хиляди наем, дори апартаментите да са в София...а те не са там.

# 77
  • Мнения: 54 391
И така трябва. Като се разболеят, пак да не разчитат на болничните, че и те са на база МРЗ.
В частните фирми знам как вземат много пари - като работят по 12 часа, всяка събота и по всички празници, без да им се плаща извънреден труд. Благодаря!

# 78
  • Мнения: 5 000
12 часа са 2 на 2- два дена работят, два почиват.

# 79
  • Мнения: X
Имам приятелка от малък град. Преди няколко години им направиха Лидл. Няма магазин от друга голяма верига там. Имаха разни малки бакалийки. В едната от тях работи майката на моята приятелка. Там времето е спряло някъде през 90-те. Може да ги мързи да заредят от склада - просто ти казват, че артикула го няма. Вътре 10 човека опашка.. няма проблем, едната служителка обслужва, другата пуши отвън. Няма кой да им каже нищо. В лидл не е така, има правила, мениджмънт и изисквания.
Като попитах моята приятелка защо майка ѝ не се пробва в Лидл, все пак заплатите са по-големи, тя ме изгледа много странно. Там имало много работа, нямало смисъл. Е, после реве, че малко пари взима, ама майка ѝ все с цигарата пред магазина я виждам.

# 80
  • Мнения: 5 000
Ако няма пари, ще пуши ли?

# 81
  • Мнения: X
О, заплатката ѝ беше нещо около 800 лв тогава. Ама деца - отгледани, мъж -работи. За цигари все ще има.

# 82
  • Мнения: 54 391
Ако няма пари, ще пуши ли?

Тези, които реват, че нямат пари и за цигари, и за алкохол намират. А, и онези търкащите билети.
Да, в Лидл има ред и изисквания. Не може съвсем необразовани хора да работят. Докато по другите магазини искат основно образование.

# 83
  • Мнения: 5 000
Не е разчитала на 800 лева за да живее.И аз имам съседка, която вечно си търси работа, но където почне,никъде не и харесва.А е с основно образование.Ако няма пари, ще избира ли?
А тия билети,  си бяха  чист комар, колко трябва да си будала, да си дадеш готовите пари за комар, и да не се сетиш, че комарджийниците са направени да печели собственика, не ти.

# 84
  • Мнения: 14 835
Ох, това внушение ми е другото любимо наред с големите заплати за селските общаци. Че хората имат много пари.
Те, ако имаха пари, щяха ли да се разнообразяват с работа точно в бакалия?

# 85
  • Мнения: 5 000
Те щото са се разработили.Като влезеш най-напред оправят клюките и после те обслужват.Или пият кафета и пушат.На човек с осми клас, какво да му е разнообразието.Ама самочувствието им е завидно.

# 86
  • Мнения: X
Въпросната жена е със средно образование. Просто не си дава зор, защото не вижда смисъл. Да, в Лидл парите са повече, ама там цигарки и кафенце няма да има. Просто някои хора и да знаят, че някъде ще изкарват повече, няма да си мръднат пръста да се опитат. Ще си седят на малкото, поне заплата кой знае каква не взима, ама и работа много не върши.
Разбира се, намериха се служители.

# 87
  • Мнения: 14 835
Човек с пари да се разнообразява с цялото многообразие на хората без каквито и да е възможности - от финансови до хигиенични?
Добрем..

# 88
  • Мнения: 54 391
Щом хората имат много пари, значи бедни няма, което е и моето мнение.

# 89
  • Мнения: 11 069
Ако видиш на границата с Турция и Гърция какви опашки са в почивните дни, и в екзотичните курорти що българи има и то от провинцията, хич не се връзва с безпаричие.
За да се задръстят граничните пунктове, са предостатъчни 100 хил. автомобила. Местата в самолети/курорти пък са в пъти по-малко. А в България живеят 6 млн. души, не са 100 хиляди. Но сит на гладен не вярва. Ама явно големите заплати са запазени на тези, които са имали тройки по математика, пък и логиката не е силна Simple Smile

Каква е заплатата на професор в СУ например - не искате да знаете. Хинт: не е по-висока от тази на хамалина в Лидл. За съжаление, далеч не всички нископлатени хора в БГ са неквалифицирани. Може да се каже, че в хуманитарните дисциплини, а в науката и изобщо, не съществува дори средно прилично платена професия у нас. Обаче не може в едно общество всички да са програмисти и плочкаджии.

Общи условия

Активация на акаунт