Нервно бебе

  • 2 823
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 273
Еее, аз съм много доволна от нашето второ. Да, иска вода, ама не ми пречи. Като цяло е много щастливо и усмихнато същество. Сигурно щото аз съм му майка 😁😁😁
Като беше бебе все обяснявах, че е такъв добричък, щото ме е опознал колко съю проклета, докато ми беше в корема.

# 46
  • Мнения: 295
Ако проблемът не е здравословен, а до темперамент, трябва да си призная, че четенето на книги и съветите на мен не ми свършиха голяма работа. Правиш промени, следиш кога е спокойно бебето и се опитваш да си правиш заключения какво го мъчи. Ако спи толкова малко през деня, бих предположила, че е нервно заради недоспиване. В тази възраст дъщеря ми трябваше да я държа изправена по 40-50 минути след хранене, за да мога да я оставя в легнало положение после, иначе не спеше добре. Малко по- късно, ако не беше натрупала впечатления, или пък беше натрупала твърде много, пак спеше кратко и беше нервна. След 4ти месец, за да успея да я накърмя, трябваше да е удовлетворила нуждата си от внимание и игра и да е леко уморена, за да спре да се върти перката в памперса, иначе толкова искаше да напипа и види всичко, че умираше от глад, но хапваше за две минути и после не искаше да спре да се върти, оглежда и т.н. Съответно пак беше нервна, защото беше гладна. Държах като по книгите децата ми да заспиват сами... Хубаво, големият заспиваше сам и през деня до към година и малко, освен ако не е навън, спеше често само по 30 Мин. , после изкачаше от кошарата за подвизи и беше ужасно нервен до следващата 30 минутна дрямка, след която пак плачеше от всичко. Започнах да го слагам до мен на спалнята и заспиваше от раз. Домъквах се до него преди да се събуди на 30-тата минута, за да ме види, че съм там и това беше достатъчно, за да спи още 2-3 часа после и да е спокоен през следващото си бодърстване.

Последна редакция: сб, 28 яну 2023, 00:20 от Lora Lay

# 47
  • Мнения: 2 622
Първото ми дете беше такова нервно и ревливо. По цял ден я разнасяхме на ръце, искаше не само да я държиш, ами да си прав и да ходиш напред - назад, а тя да се разглежда. Спеше по 3 пъти на деня за около половин час, на 10 месеца започна да спи само следобяд, и то за не повече от час, вечно крива, недоспала, аха да ревне. Непрекъснато някой трябваше да се занимава с нея, иначе почваше да хленчи и постепенно се разреваваше неутешимо. Помня вечерите бяха много напрегнато, защото почваше да мрънка от 18 ч. и не можеше да се успокои докато не станеше време за къпане и спане. През нощта се събуждаше около 6-7 пъти и все с рев. До 3 годишна трябваше да й държим ръката докато заспи, а до 5-6 годишна се събуждаше и почваше да реве, защото се е наспала и не знаела какво да прави. Абе, истински ад беше!
Слава богу, порасна и стана нормално момиче.

# 48
  • Мнения: 16
Здравейте.Имам бебе на 2 месеца и все още много трудно да го свикна в количката за разходка.Досегажда съм имала само няколко неуспешни опита...Почва се рев.Какво ли не опитах .Очаквах че като е малко,ще спи в количката и ще се наслаждава на разходките и чистия въздух,но уви-Обратното...Не знам къде греша,или просто моето бебе е само такова или всички двумесечни бебета са такива?Купих толкова хубава количка а вече над 2 месеца си седи за украса.Запопнах да го изнасям на ръце в градината така седи и не реве,но стане ли дума да го легна се почва рев.Има ли разрешение или ?

# 49
  • Мнения: 15 356
В спокойно състояние поне 10 мин преди очакваното време да заспи ли го извеждаш?
Ако го изведеш веднага след сън пак ли реве?

# 50
  • Мнения: 5 273
Има, разбира се. Ако трябва да отидеш с детето до магазина или примерно да вземеш по-голямо дете от някъде, какво ще правиш? Просто децата свикват и с онова, което не им се е случвало често.
Иначе и нашето второ не искаше разни неща, като стана на година и малко. Ама нямаше избор. Пробвахме без количка, не става. Та си седя протесиращо в нея.

# 51
  • Мнения: 533
Големият ми син беше така. Ако беше буден в количката само ревеше. Една възрастна съседка все ме питаше има ли му нещо, че така плаче. Нищо му нямаше, просто в количката търпеше само ако спи. А той спеше точно 30мин по часовник. Бях си направила система да го извеждам в раница и бутам количката празна, като заспи го слагам вътре и се разхождаме наблизо, (беше много тежък за носене в раницата) като се разбуди газ към вкъщи. Като го преместих в летния кош започна много да му харесва да го разхождам с количката и я ползвахме до 2г и нещо. Малкия пък е обратното, като малко бебе спеше по 3-4часа като пън в количката. Сега на 11м. Не може да търпи повече от 30мин возене,ако е буден и започва да мрънка. Но той не може да стои статично, непрекъснато нещо трябва да прави.

# 52
  • Мнения: 16
В спокойно състояние поне 10 мин преди очакваното време да заспи ли го извеждаш?
Ако го изведеш веднага след сън пак ли реве?
Ами в спокойно състояние предимно го извеждам да!В момента в който го легна в количката и се започва рева,не виждам какво може да го дразни?Но когато е на ръце с часове ще седи и разхожда ,но опитам ли се да го легна и край.Дали е от това че е още само на 2 месеца или е нещо друго?

# 53
  • Мнения: 15 356
Възможно е да не иска там, защото иска мама. На  2м това е обичайно, но е добре да се опитваш да го приучваш, за да правиш дълги разходки, които са приятни И за теб. Сложила ли си играчки висящи, сенникът ако му пречи да вижда небето, дърветата, може да му е тъмно и да иска гледка, или вържи някой балон, абе да има нещо весело, което да създава приятна асоциация. Опитвай плавно и винаги след сън, когато бебето не е изморено, няма нужда от успокояване и е по-сговорчиво.

# 54
  • Мнения: 1 001
Гледах едно видео на Елена от “Нани, нани, бебе” и тя каза, че наистина има деца, които не харесват да бъдат возени в количка и да им се дрънка главата по пътя не им е особено приятно. Моята втора дъщеря е така - стои 10мин, след това не иска и реве. Решението е раница или слинг. Важното е да има алтернатива. Бебето не го интересува дали количката струва 200 или 2000лв, за съжаление.

# 55
  • Мнения: 79
Моето бебе също плачеше страшно много и имате кьсмет ,че поне спи без прекъсване.При мен се будеше сьс страшен рев на 2-3часа. До ден днешен си е доста нервно дете . При нас разходките навън помагаха. Правила сьм по 2-3 разходки на ден ...

# 56
  • Мнения: 1 260
Taytay, вие сте истинска късметлийка, че детето се буди веднъж нощем на 2 месеца. Моето чак до годинката се будеше 2-3 пъти. Един път ни изгониха от градинката, защото друго бебе спяло, гледачката му ми каза "опитайте нещо - гушнете го, накърмете го, друсайте количката", сякаш не бях пробвала 100 пъти. После се оказа, че тя си избира да гледа само послушни и спящи деца.
Първият месец бебето ми бъркаше деня и нощта и ставаше на всеки час. После на 2-3 часа кърмех (през нощта!). Бях нонстоп около подвижната кошара, гнездото, пеех песнички и какво ли не. Първите 4 месеца бяха пълен ужас - нула сън и голям рев, а моето нямаше силни колики (макар че имаше един период 17-21 часа, в които се дереше все едно съм излязла в друг апартамент).
Започнах да излизам с приятелки и техните бебета нямаха нищо общо - заспиваха 5 минути след слагане в количката, мрънкаха нефелно от време на време, а моето беше до тях като разярен тигър. До ден днешен (1.6) се дере яко. Развива се доста добре, бих казала топ е за възрастта си. При разходките рядко срещаме дерящи се бебета от количките - познават се по това, че бебе не виждаш, но от 50тина метра се чува яко дране. Съчувствам на жените, понеже знам какво е. Педиатърката каза "до нервна система е".
Така че, taytay, и ти си изтеглила късата клечка. Моят съвет е да си вземете ел.люлка с играчки отпред, успива доста и ти дава 5-10 минути свобода.
Но четене на книга в парка, както съм виждала майки да правят с колички - мираж.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 604
Taytay, вие сте истинска късметлийка, че детето се буди веднъж нощем на 2 месеца. Моето чак до годинката се будеше 2-3 пъти. Един път ни изгониха от градинката, защото друго бебе спяло, гледачката му ми каза "опитайте нещо - гушнете го, накърмете го, друсайте количката", сякаш не бях пробвала 100 пъти. После се оказа, че тя си избира да гледа само послушни и спящи деца.
Първият месец бебето ми бъркаше деня и нощта и ставаше на всеки час. После на 2-3 часа кърмех (през нощта!). Бях нонстоп около подвижната кошара, гнездото, пеех песнички и какво ли не. Първите 4 месеца бяха пълен ужас - нула сън и голям рев, а моето нямаше силни колики (макар че имаше един период 17-21 часа, в които се дереше все едно съм излязла в друг апартамент).
Започнах да излизам с приятелки и техните бебета нямаха нищо общо - заспиваха 5 минути след слагане в количката, мрънкаха нефелно от време на време, а моето беше до тях като разярен тигър. До ден днешен (1.6) се дере яко. Развива се доста добре, бих казала топ е за възрастта си. При разходките рядко срещаме дерящи се бебета от количките - познават се по това, че бебе не виждаш, но от 50тина метра се чува яко дране. Съчувствам на жените, понеже знам какво е. Педиатърката каза "до нервна система е".
Така че, taytay, и ти си изтеглила късата клечка. Моят съвет е да си вземете ел.люлка с играчки отпред, успива доста и ти дава 5-10 минути свобода.
Но четене на книга в парка, както съм виждала майки да правят с колички - мираж.
Много ми хареса този коментар, моят бебок е средна работа, дране яко има, но в количката поне спи без протест. Понякога ако се събуди кисел се дере или пък ако му е трудно да заспи, но това са изключения.  Естествено в началото не беше точно така, огласяли сме Градската градина. Иначе когато е недоволен или минава през периоди, когато се събужда и той е като разярен тигър. За съжаление и аз мисля, че е до нервна система, просто търпение, любов се иска.

Общи условия

Активация на акаунт