Нервно бебе

  • 2 821
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 001
Тъй като и двете ми деца са носени до откат на ръце, не бяха фенове на ерго-раницата до към 3-4 месец, знам колко е уморително, но от друга се опитвам да се поставя на мястото на детето - е, какво да му гледаш на тоя гол бял таван или повивалник по 100 часа на ден?!? След 2-3 месец вече се ококорват и искат да опознават заобикалящия ги свят и да са част от нашето ежедневие. За мен е логично да плачат ако са сами и не усещат чуждо присъствие или когато носещият седне. Този филм съм го играла и честно казано, въобще не се учудвам от поведението на детето. Ако наистина няма здравословен проблем, за мен децата трябва да бъдат “интегрирани” в ежедневието на семейството, а не оставени някъде да не ни занимават. Малката сега е на 3 месеца и ако зареждам миялнята или пералнята слагам столчето й до мен да че вижда какво правя и й говоря през това време. Естествено, че се задържа 10тина минути, но пак е нещо да отметна някой битовизъм.

# 31
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 253
Всичко правех с бебетата на ръце или в слинга. В добрите дни слагах шезлонга на кухненската маса, за да свърша нещо. Голямото дете си имаше количка вкъщи. Където съм аз, там е и той. Паекирах количката в банята и така се къпех.

# 32
  • Мнения: 533
Моят син е на 11м. И е по същия начин. Но през нощта се буди минимум по 5 пъти. Спи само веднъж през деня между час-два- до три в много, много редки случаи. През останалото време само мрънка или реве. Не иска играчки, бънджита, проходилки, преди това не искаше активна гимнастика, люлка, шезлонг. До 5-6месеца що-годе беше добре защото спеше много, после започна да сяда и му беше интересно да играе с играчките, но за кратко. Иска само на ръце и само върху мен. Но вече пълзи, ходи по мебелите, яде боклуци, изправя се навсякъде,пада, отваря чекмеджета, хладилника, шкафове, прещипват си пръстите. Не мога да го оставя никъде освен на пода защото ще се пребие. Буквално нямам свободна секунда когато е буден. Ако правя нещо в кухнята, той се катери по краката ми. Положението става все по-зле с всеки изминал ден. Ако съм встаята не иска никой друг да го взема, или да го пипа, дори баща си не иска. Не ми се вижда нормално чак такава привързаност. Но когато го гледа баща му е съвсем различен. Пак мрънка, но си играе с играчките, стои в проходилката и не реве толкова. Второ дете ни е, и баткато от самото раждане беше ужасен и не спеше, но поне търпеше да го разнася всеки, не търсеше само мен. Кърмя и не пия кафе, така че едва ли е от кафето.

# 33
  • Мнения: 5 273
Възможно е, не знам. Дъщерята много я носехме. Сина - никак. Но и той се роди 4400, а на първия месец беше вече 6 кг. Справка, дъщерята удвои чак през 4 ти месец мисля....абе беше си голямо и доволно бебе, а сега е щастливо 3 годишно. Все си мисля, че колкото и грубо да звучи - кучето скача според тоягата (разбира се нямаю предвид буквално), обаче няма как да съм сигурна. Едно време в бебешките групи му казваха бебе-еднорог, щото се случвало много рядко.
Моето заключение е, че вероятно просто темперамента на детето ви е такъв.
Гледайте от добрата страна. Поне спи нощем.
П.с. все още ...

# 34
  • Мнения: 11 973
Не са колики, защото ги няма типичните симптоми за колики, няма да ги изброявам, всички ги знаем https://youtu.be/2pWWTdDkxj0 на крачетата, напъване и тн). Писала съм кога плаче - когато я оставим легнала. Как това има отношение с коремчето - няма. Най-“обичам” някой да ми каже, че така сме я научили Simple Smile Ами не, не сме, от ден 1 си спи в кошарата, в хола е в гнездо, взимали сме я само за хранене, оригване и памперс.
Пробиотик давам от първата седмица.
Когато бебето е легнало може да има връщане на храна в хранопровода. Не е задължително да повръща, а само да се връща храна. Това е меко казано неприятно за бебето. Когато е изправено храната си стои в стомахчето и няма такъв проблем. Затова при бебета с по-тежъс рефлукс гастроентеролозите препоръчват матракът да се повдигне под ъгъл от 45°.
Колкото до някои симптоми, до дете си е и до праг на търпимост. Синът ми на 4-5 месеца се беше изранил от гъбична инфекция под памперса, но нито педиатър, нито личен лекар я разпознаха навреме и при неправилно лечение се стигна до рани. Разпозна какво се случва една рехабилитатор са от Дом майка и дете, която случайно видя като му сменях памперса. После натривката го потвърди. Обаче бебето не показваше абсолютно никакви признаци на дискомфорт. Периодично получаваше такива инфекции докато не махнахме памперс. Но вече като по-голям не даваше да го пипнеш и обслужиш. Кога му избива зъб разбирах като почне насън да обикаля леглото и да са чука главата в таблата. И то последните 3-4 дни преди да прореже.

# 35
  • Мнения: 24
Не мисля, че е рефлукс, защото в количката заспива. На нашата спалня също се е случвало да я взимаме и не плаче. Когато е спокойна, стои и на гимнастиката. Ще се консултирам с гастро, но знам, че не е това.

Не са колики, защото ги няма типичните симптоми за колики, няма да ги изброявам, всички ги знаем https://youtu.be/2pWWTdDkxj0 на крачетата, напъване и тн). Писала съм кога плаче - когато я оставим легнала. Как това има отношение с коремчето - няма. Най-“обичам” някой да ми каже, че така сме я научили Simple Smile Ами не, не сме, от ден 1 си спи в кошарата, в хола е в гнездо, взимали сме я само за хранене, оригване и памперс.
Пробиотик давам от първата седмица.
Когато бебето е легнало може да има връщане на храна в хранопровода. Не е задължително да повръща, а само да се връща храна. Това е меко казано неприятно за бебето. Когато е изправено храната си стои в стомахчето и няма такъв проблем. Затова при бебета с по-тежъс рефлукс гастроентеролозите препоръчват матракът да се повдигне под ъгъл от 45°.
Колкото до някои симптоми, до дете си е и до праг на търпимост. Синът ми на 4-5 месеца се беше изранил от гъбична инфекция под памперса, но нито педиатър, нито личен лекар я разпознаха навреме и при неправилно лечение се стигна до рани. Разпозна какво се случва една рехабилитатор са от Дом майка и дете, която случайно видя като му сменях памперса. После натривката го потвърди. Обаче бебето не показваше абсолютно никакви признаци на дискомфорт. Периодично получаваше такива инфекции докато не махнахме памперс. Но вече като по-голям не даваше да го пипнеш и обслужиш. Кога му избива зъб разбирах като почне насън да обикаля леглото и да са чука главата в таблата. И то последните 3-4 дни преди да прореже.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 565
Ами тогава е най-очевидното - нервна е. Характер просто. Бебенцата също имат характер, точно като нас. Някои са спокойни, други ревливи. Струва ми се, че имаш грешна представа за майчинството. Преди да родя сина ми ( на 4 и 8 месеца вече) вътрешно се бях настроила, че няма да спя 3 години. Имах тази нагласа, знаех, че е напълно възможно и когато действително се будеше всяка нощ в продължение на 2 години, не ми пречеше. Ролята на майката е да “обслужва “ детето, колкото и грубо да звучи. Да, има бебенца еднорози, които са като куклички и само ядат и спят. Има обаче и страшни нервачета, които вдигат къщата на главата си. Каквото ти се падне, това е. Не мисля, че правиш нещо грешно. Щом иска да бъде на ръце постоянно - ами избери си, или я носиш на ръце постоянно, или я слушаш как реве. Няма магическа формула, с която ревливо бебе ще стане спокойно.

# 37
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 253
То и аз писах, че вероятно има грешна представа, но авторката си е навила нещо на пръста и не приема най- очевидното- бебето иска близост и друг хоризонт.
Дали е нормално да реве постоянно- когато не му е комфортно, да. Щом си сигурна ,че не са колики и рефлукс, нахранено е, сухо е, не е претоплено и т.н., то тогава остава това- ревливо бебе, което иска да е носено. Не е чудо невиждано, даже е често срещано, но по принцип е редно да се водим от нуждите на бебето. Близостта за толкова малко бебе е просто фундаментална.

# 38
  • Мнения: 6 895
Всеки човек е различен и аз си мислех че понеже с баща й сме били много кротки и постоянно спящи и тя ще е така но не😁добре че това мина някъде като наближи две, към година и нещо искаше пак някой да я носи ако се измори но при мен не минава номера или в количка или върви
Буги😁Значи има надежда за второто да ми е кротко...някой ден

# 39
  • Мнения: 24
Може и да имам грешна представа -да. Но не мисля, че е нормално да е в лошо настроение почти цял ден. За мен проблемът се корени в лошия сън през деня, споменах го в първия си пост. Както и да е, по този въпрос ще работя с консултант.

# 40
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 253
Може и това да е. Ти като майка най- добре можеш да усетиш.
Моят съвет е да не гледаш другите бебета и да не ги сравняваш със своето. Някои са спокойни, други ревливи, трети имат проблем със съня, четвърти имат нещо друго и така.
Моите също постоянно ревяха.

# 41
  • Мнения: 5 273
Е, нашетов будно състояние беше доволно и неревящо, ама това не му пречеше да ме буди всяка нощ до 2 годишна възраст, понякога и по 3 пъти. За сметка на него, сестра му вече 10 години е все недоволна.

# 42
  • Мнения: 267
Да Ви кажа, аз мислех, че бебетата само спят и ядат. Изобщо незнаех, че съществуват колики, рефлукс. В болницата бях с 2 момичета, които нон-стоп говореха по телефона денонощно, от тях не се спеше, а "дриска" в болницата беше "агънце" яде/спи. Нямах търпение да се прибера и да си почина. Изписаха ни на 7ми ден, до към 12ти ден всичко беше супер, след това, като ни "нае". До ден днешен си показва гадното характерче. Една шепа дупе е, ама опасно. По между другото, с голямо учудване открих, че тия бебета и през ноща се будят😀🤣🤣

# 43
  • Мнения: 2 352
Ами всъщност аз доволно дете/бебе не съм видяла. Постоянно за нещо мрънкат, направо ме хващат нервите понякога. Заиграй се 10-15мин и дойде и с мрънкане -Мамооо, искам водааа. Ще кажеш, че вода не съм дала в този живот да пие, чаша винаги има на масата..ама не трябва да дойде и да го измрънка. Или като не разреша нещо или няма как да стане на момента- ама, не аз искам. Този разговор може да продължи до безкрай, няма значение какво се обяснявам аз. Забелязала съм, че всички деца са така, или поне повечето. А, пък между 1-2г е най- зле, голямо бучене беше. Иска нещо, ама не може да го каже и само мрънка и сочи с пръст. Ти трябва да научкаш какво е точно нещо, което иска. Преди първата годинка, също не беше много различно, все за нещо мрънка.
Абе общо взето са вечно мрънкащи и недоволни. Дори и котешки Каваци да правиш, след 5-10мин ще измислят друго нещо, за което да мрънкат.

# 44
  • Мнения: 5 137
taytay, ако имате балкон можеш да я изкараш там, щом в количката кротува. По нашите ширини не е толкова популярно, но на север си ги оставят навън да спят без проблем, защото на бебетата (в общия случай) им допада да са на по-хладно и чист въздух.

Общи условия

Активация на акаунт