Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 59

  • 21 937
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
Да и аз не пържа, но всичко това спокойно може да се задуши. Май е хумус, който тя си е правила и казва да й посетим канала за рецептата, но не отидох. Просто ми се стори много приятна солена комбинация за първо хранене в деня.

# 706
  • София
  • Мнения: 6 033
Това си е вариант на английската закуска. Хумус вместо боб, варени яйца вместо пържени и т.н.

# 707
  • Мнения: X
Взех си лентички за мерене на кетоза и сега съм изпаднала в крайност, както с глюкомера, меря по 3 пъти на ден. В слаба кетоза съм, не мога да докарам мазнините последната седмица и то, защото не ми се яде месо или бекон. Спрях за малко и яйцата и сега не знам какво да ям. 2 дни ям сладка закуска с кокос,кокосово масло, ядки и берита и карам на суджук с крема сирене. 🙄

# 708
  • Мнения: X
Суджуци и разни колбаси, пак месо ама, нали чисто месо уж по режима, какво слагат в тия суджуци... аз също съм спряла яйца сега малко и съм на кисело мляко, задушени ябълки натюр хапвам, това и сутрин и вечер си хапвам, вчера задуших гъбки с морков и шушулки зелен грах с пилешко и соев сос и масло за обяд.
Аз пък иначе си смятам, че това си е средиземноморска закуска, не английска вариация Simple Smile с толкова маслинки и доматки и зехтин...

# 709
  • Мнения: 13 777
Ами дори и с пита става Зоново, стига разбира се да толерираш такова съчетание. Че аз заради щж избягвам.
Забележка имам и към гъбите. Аз не ги пържа. Аз ги задушавам. Всъщност направо ги варя, защото слагам малко вода. Но пък не съм съчетавала точно този вид храна.
А този сос не разбрах от какво е. Хумус ли? От какво беше хумуса? Сори за тъпия въпрос.
Без хляба добре изглежда наистина. То и без него изглежда много засищащо, особено ако не си слага човек само по едно яйчице в купата, налЕ Grinning А хумусът е паста дето е основно от нахут, има и сусамов тахан намесен и още това-онова но основната съставка е пасиран сварен нахут. Ама пък то колко ще изядеш от нея... Виж мен ме впечатли тая шепа чесън дето метна жената вътре, тия хора не ходят ли на работа след като са закусили? Много неколегиално ми звучи с тоз чесън Grinning
За обяд или за вечеря ми изглежда по-подходящо на мен това ядене, ама сигурно защото аз не търся храна сутрин, това само ако го видя насреща си в ранен час и ще ми стане тежко. Иначе са все неща дето обичам, супер ядене си е. Е, доматите бих ги изяла пресни, не ме кефят такива удушени в тигана а пък с люспа.

nani_net88, не помня от колко време си на режим, но имай предвид че когато хубаво се адаптираш, тия кетони предимно ще си ги ползваш вместо да ги изпикаваш... та тия лентички са (с извинение) да си пикаеш на парите направо. Бих си купила пържола за тия пари и да не го мисля толкова. Или ако толкова ти е зор да препикаваш нещо, по-добре ленти за рН си вземи, там повече има какво да видиш.
От суджука файда няма ако е купен, а крема сиренето поне го провери с капка йод дали не е пълно с нишесте, че доста от тях са. И аз обичам, ама като съм видяла че капката става тъмнолилава докато мигна... и се разубеждавам уж че не е толкова хубаво.
Скрит текст:
От последния ми експеримент с домашна шунка дето показах, го разрязах на по-малки парчета, увих хубаво и във фризера, че аз направих над 2 кила свински врат да мина с едно цапане. Не е лошо и като се размрази, да ви кажа. Пак така ще направя като изям тези, вадя си по парченце от време на време за разнообразие. От магазина повече не смятам да купувам такива неща а сурова мръвка и с малко планиране да я правя така. То и с подправките може да се варира много, не ми трябват купени луканки и прочие.
Ако ми се видят малко мазнините в храната (не меря и не смятам, но съм на режим от почти 5 години и си знам кое колко време ме държи сита и колко енергия ми дава), гледам в салатата повече зехтин да полея, маслини също слагам повечко, ако обичаш авокадо и това ти е опция също. Като не искаш месо, гъби в масло са добра идея - засищат, имат там протеин някакъв, маслото е ясно че е хубаво нещо и то. Има какво да се яде, до нагласа си е. Е, няма да ти заместят изцяло месото, но ако целта е да не е толкова често - стават. Под месо не знам включваш ли дреболийки от всякакъв вид - дробчета, сърца, воденички и прочие, те са си даже по-хранителни отколкото само мускул да ядеш и също са опция за разнообразие. Знам че е пак месо, но поне за мен вкусът им е много различен и си ги броя за разнообразяване на менюто.

# 710
  • Мнения: 32 495
Всъщнос в нахута си има въглехидрати, така че от хляба няма нужда май.
А за чесъна - ами то като е посготвен и не се усеща  както суровия.

# 711
  • Мнения: 13 777
Не знам, аз и сготвен в такова количество ако ям (знам че това беше храна за няколко човека в клипчето), после си хълцам на чесън доста време още. Затова чесън - само вечер. А нахутът си е сравнотелно въглехидратен, ама от 2 лъжици хумус не ми звучи драматично, а то е тежко нещо, не можеш изяде много от него. Особено без хляб по който да го мажеш...
Ям по малко от време на време, аз дето тахан мога да лапна цяла лъжица дюс и да питам за още, хумус не изяждам по много наведнъж. 2-3 лъжици и спирам сама. Аз, дето през ден-два намилам на някого в темата че малко яде Grinning

# 712
  • Мнения: X
Смях се до сълзи с това “препикаване”. 🤣🤣🤣  В Германия освен черен свински или телешки дроб, не мога да намеря други дреболии. В най- добрия случай е да има замразена пуйка с дробчета в нея. Днес купих гъби и утре ще ги направя със спанак, сирена и масло.

# 713
  • Мнения: 13 777
Ами нямаше много как да го направя да звучи по-красиво Grinning А и си е баш така, в крайна сметка... Свински и телешки дроб също са си много хубаво нещо, ако ядеш такива. Много хранителни, повече от мускулно месо. Не знам какви са ти съображенията да не ти се яде месо де, дали ти е омръзнало или по други причини.

# 714
  • Мнения: X
Ами нямаше много как да го направя да звучи по-красиво Grinning А и си е баш така, в крайна сметка... Свински и телешки дроб също са си много хубаво нещо, ако ядеш такива. Много хранителни, повече от мускулно месо. Не знам какви са ти съображенията да не ти се яде месо де, дали ти е омръзнало или по други причини.

Преди 2 години изкарах тежък ковид и съответно ме удари във вкуса и обонянието. Все още не мога да се възстановя и има храни, към които имам непоносимост- месо, лук, чесън, портокал, дори краставица и т.н. Подбирам си храните според по-поносимия аромат. Толкова много обичах пържени в масло яйца, но сега не ги поглеждам и ям само варени с бучка масло.

# 715
  • Мнения: 27 947
Смях се до сълзи с това “препикаване”. 🤣🤣🤣
+1😆
Освен това, и аз щях да кажа, че няма много смисъл от измерване с лентички за кетони, когато човек е вече адаптиран да ги използва. Няма как постоянно да показват дълбока кетоза.
Ох, добре че мен и при двата ковида ме удряше само откъм липса на обоняние, но след това всичко си ми мирише отново нормално.

# 716
  • Мнения: 71
Здравейте! Трябва да пия метфогамма сутрин,обаче проблемът е,че не мога да закусвам сутрин. Ужасявам се при мисълта за храна сутрин. Какво да правя?
Пия метфогаммата 3×1

# 717
  • Мнения: 32 495
Не закусвай и пий по две хапчета.

# 718
  • Мнения: 685
Доктора ти го е изписал с презумпцията, че закусваш.
Ти обясни ли му, че се ужасяваш( от какво чак ужас, не мога да разбера) да се храниш сутрин?
Елора, какви други режими освен отслабване има? Влезнала ми е мухата за гребен тренажор, но е доста обемен, а и май е доста шумен при използване.

# 719
  • Мнения: 2 162
Ами ще й кажеш истината. Какво толкова. Нито си първия нито последния човек, който не закусва. А хапчето се пие при хранене...

Преди мнооого време кога чух за първи път за кето и открих тази тема и аз бях фен на лентичките. Голямо препикаване падаше. Даже през бременността продължих. Тогава бях включила и различни плодове. Но така и не можаха да ме изкарат от кетоза. Накрая АГ ме обвини, че повръщям и не му казвам и ме заплаши с хоспитализация.

Като ви чета за тоя ковид все си мисля как все още има хора, които смятат, че не съществува и това е било някаква конспирация.

Днес за вечеря се поглезихме с шишчета

Общи условия

Активация на акаунт