Как да се гримираме като професионалисти у дома? Попитайте Галина Иванова!

  • 31 736
  • 131
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 62
Здравей Гал! Би ли направила видео, как си се отървала от кистозното акне. Heart

Здравей!
Доста съм говорила в инстаграм за това ☺
При мен проблемът беше от дългогодишно лечение с кортикостероиди, които се проявяват и като хормонален проблем. Оттам и акнето, което беше хормонално.
Успях да се преборя с белезите и петната след това, както и да се грижа по време на самите прояви на акне, те да не оставят дълбоки и трайни белези.

Хигиена, мощна хидратация и никакво пресушаване. Това е най-общата рецепта за спокойна и здрава кожа. Но е добре и дерматолог да се намеси и да се слуша преди всичко ☺

# 106
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 357
Привет! Simple Smile

Едно въпросче от мен с оглед дали правилно постъпвам ..В забързаното ежедневие винаги нанасям след сутрешното измиване на лицето хидратиращ крем с УВ фактор ,след което по мое усмотрение нанасям с четка буквално по цялото лице пудра под форма на Метеоритите на Герлен,която ми действа добре ,изсушаващо и матиращо на фона на мазната ми кожа ...Но правилно ли постъпвам и това достатъчно ли е ,т.е ок ли са нещата крем+пудра? ФДТ никога не съм използвала,понеже кожата ми е розово-бяла и не мога да си намеря точен подтон,а и нямам гаранция ,че няма да лъскам като баница и да теча към изхода на деня от консистенцията му ...
с две думи хидратирам с подходящ крем за мазна кожа и запечатвам с метеоритите ,как ви се струва и ако не ,бихте ли посочили друг взаимозаменяем продукт,за което много благодаря! Flowers Tulip

# 107
  • Мнения: 62
Здравейте!

В грима няма правилни или неправилни неща и дали ще ползвате грим и колко ще ползвате зависи само от това как се чувствате Вие и какво е времето за поставянето на продуктите!
Относно хидратацията с UV защита! Поздравявам Ви, че не пропускате нанасяне на SPF (надула съм главите на всички с тази слънчева защита, но е толкова важно да се защитим!)!
Аз винаги бих препоръчала през деня да нанасяте два отделни продукта - хидратиращ крем и след това отделен продукт с фактор. Така ще получите хем повече хидратация, хем ще защитите по-сигурно кожата си с продукт, който съдържа основно SPF филтри.
Но Вашият вариант също е добър! Въведете само някой тоник с Вит.В3 или Вит.С преди крема с UV! Ще дадете много на кожата си, без да усещате натрупване!

Сега за метеоритите! Те са великолепни и са първият такъв продукт в света на грима! Обаче последното нещо, което правят на лицето, е да матират 😇 Те изглаждат и дори дават едва забележим гланц на кожата, а са създадени, за да неутрализират “лошите” пигменти и уморените тонове. Затова са и в няколко цветови комбинации на перличките.
Ако Вие слагате тях и кожата Ви не се омазнява, то тя със сигурност не е мазна. Дори е вероятно да е нормална и дори суха.
Имам видео в инстаграм как да подберете точния цвят фондьотен и вече дори дрогерийните брандове козметика предлагат доста голяма вариация от цветове! Сигурна съм, че ще откриете Вашия!
Обаче не е задължително да носите фдт или друг продукт с покритие за лице!
В дните, в които искате малко повече изравняване на тена или пък прикриване на несъвършенство на лицето, то си намерете гъвкав и лесен за разнасяне на лицето коректор, който да нанесете около очите и в Т-зоната. Дори не е нужно да покривате цялото лице! Фиксирайте пак с “метеоритите”. Те във всеки случай са прекрасен избор ☺
И сега… Фондьотенът се подбира според неговото покритие и неговия завършек. Сама избирате дали да е по-покривен, или по-прозрачен. А според типа на кожата Ви избирате неговия завършек - ако е сияен, е за нормална-суха кожа; ако е матов, със сигурност хората с мазни кожи биха го предпочели. Ако изберете матов фдт и все пак се отделя себум и кожата бързо се омазнява, със сигурност на кожата ѝ е нужна хидратация! В такъв случай подсилвате грижата си или ползвате грим, който е по-скоро за нормална или суха кожа.

Както казах, в грима няма правилно или неправилно, няма и нищо задължително!

ХОХО,
Гал


Привет! Simple Smile

Едно въпросче от мен с оглед дали правилно постъпвам ..В забързаното ежедневие винаги нанасям след сутрешното измиване на лицето хидратиращ крем с УВ фактор ,след което по мое усмотрение нанасям с четка буквално по цялото лице пудра под форма на Метеоритите на Герлен,която ми действа добре ,изсушаващо и матиращо на фона на мазната ми кожа ...Но правилно ли постъпвам и това достатъчно ли е ,т.е ок ли са нещата крем+пудра? ФДТ никога не съм използвала,понеже кожата ми е розово-бяла и не мога да си намеря точен подтон,а и нямам гаранция ,че няма да лъскам като баница и да теча към изхода на деня от консистенцията му ...
с две думи хидратирам с подходящ крем за мазна кожа и запечатвам с метеоритите ,как ви се струва и ако не ,бихте ли посочили друг взаимозаменяем продукт,за което много благодаря! Flowers Tulip

Последна редакция: пн, 23 окт 2023, 11:03 от Рaдост

# 108
  • Мнения: 537
Здравейте, Може ли да слагам глицерина на аквафор под фондьотена. Кожата ми е много суха.

# 109
  • Мнения: 4 712
Галина, здравей, ще помоля за мнение как и с какво е най-добре да се слага слънцезащита на лицето - слънцезащитен крем като начало на грима, във ФДТ или ББ крема, или като спрей за фиксиране със SPF?
Разчитам на твоята препоръка, евентуално и за конкретен, ако може по-бюджетен продукт.
Благодаря ти много! Sparkling Heart

# 110
  • Мнения: 62
Здравейте, прекрасни дами!
Хелоуин е зад ъгъла и вълненията са големи!
В тази статия давам лесни и идейни предложения за страшни преобразявания, за “бюти” Хелоиунски грим или пък за съвети за малки и по-пораснали деца!

https://www.bg-mamma.com/?topic=1600304

Ще се радвам да споделите какъв образ сте избрали за себе си в страшната нощ на 31.10 срещу 01.11!

# 111
  • Мнения: 62
Здравейте, Може ли да слагам глицерина на аквафор под фондьотена. Кожата ми е много суха.

Здравейте!

Предполагам, че говорим за възстановяващия мехлем Aquaphor на Eucerin.
Съдържанието на глицерин е прекрасно за суха и много суха кожа като Вашата, но той е с прекалено плътна текстура и употребата му върху лицето е препоръчителна в определени случаи. А за ежедневно носене и то под грим… по-скоро не… Марката предлага специални серии, които със сигурност ще добавят хидратация, ще я задържат и ще ги усещате леко на лицето си. Такива са UreaRepair или AtopiControl.
Съветвам Ви да нанасяте 1-2 пъти в седмицата вечер на лицето Aquaphor като последна стъпка след всички останали хидратиращи продукти. Идеален е за така наречения slugging, при който се поставя плътна маслена текстура (вазелин, масло…) върху грижата на лицето и усилва действието ѝ.
А за сухото лице може да си вземете маслен (олио) продукт и да втривате в лицето добре с пръсти преди фондьотен. На пазара има доста такива вече и често съдържат Вит.С и масла от различни източници - маруля, жожоба, ший, цитрусов плод и т.н.
За да подсилите общата хидратация на кожата си, може да подбирате и бялата си козметика според съдържанието на глицерин в нея. Това е съставка, която издърпва водата от дермата към епидермиса, т.е. водата от по-дълбок слой на кожата се качва нагоре към повърхността и се задържа там. Така кожата е по-гъвкава, сочна и се усеща осезаемо по-хидратирана. В много фондьотени също се съдържа глицерин, което пак е добре дошло за Вас.
Аз самата като гримьор винаги пазя в куфара си няколко “маслени серума”, както е модерно да се наричат течните маслени продукти напоследък, само защото флаконите им имат пипета. Това не бива да Ви заблуждава. Те са последен продукт на лицето и могат да задържат хидратацията и да омекотят кожата, но не могат да добавят. Затова винаги слагайте още нещичко под тях, пък било то и само есенция или серум.
Та да, аз винаги пазя като карта в ръкава си един такъв маслен продукт, с който превръщам сухата кожа (и тази с фини линийки) в гладка и еластична основа, върху която фондьотенът застава гладко и се задържа дълго.
Този трик важи и за силно дехидратирана кожа, а често с есенната и мазната кожа са точно такива! Тогава течните сухи масла за лице са идеални!

Очаквам да споделите, след като пробвате тези съвети ☺

ХОХО,
Гал

Последна редакция: пн, 06 ное 2023, 10:34 от Рaдост

# 112
  • Мнения: 62
Галина, здравей, ще помоля за мнение как и с какво е най-добре да се слага слънцезащита на лицето - слънцезащитен крем като начало на грима, във ФДТ или ББ крема, или като спрей за фиксиране със SPF?
Разчитам на твоята препоръка, евентуално и за конкретен, ако може по-бюджетен продукт.
Благодаря ти много! Sparkling Heart

Здравей!

Започвам с това, че слънчевата защита е важна, важна, важна! И продължавам с поздравления, че се ползва и се търси оптимален вариант за нейното използване ☺

Под ВВ крем или оцветен хидратант (tinted moisturizer) е трудно да нанасяме слънчевата защита, защото тя се води последен продукт, който създава филм върху кожата ни. Съответно ВВ кремът и цветният хидратант са в отбора на грижата за кожата, които трябва да проникнат в нея, а слънцезащитата им пречи…
Може да се ориентираш лесно към бюджетна грижа за кожата, защото в момента повечето за лице в дрогерията са такива и дори има текстури според типа и нуждите на кожата ти! Просто влез и избери! Под грима ползвай леки млечни текстури, които да са съобразени с типа кожа и които би ползвала и като самостоятелна грижа на лицето, без грим. Повечето вече са съобразени с носенето на грим върху тях. Само изчакай добре да засъхнат на лицето, преди да нанесеш фондьотен или пудра.
Когато носим SPF под грима идва проблемът с неговото пренанасяне през деня. Аз винаги-винаги препоръчвам спрей, който да не е на алкохолна или маслена основа (ще откриеш такъв в аптеките, но не е бюджетен). Той поставя фини пудри на лицето доста равномерно и дори прави грима да изглежда току-що нанесен!
Има начин да нанесеш и млечна по-рядка текстура. Просто я разстели между дланите си и внимателно я постави чрез леко притискане на лицето. Не разтривай, не търкай и плъзгай ръцете по кожата.
Отново, тази текстура не бива да е маслена или прекалено матираща.

XOXO,
Гал

Последна редакция: пн, 06 ное 2023, 10:35 от Рaдост

# 113
  • Мнения: 4 712
Здравей, много благодаря за последните 2 много полезни поста и ще помоля за конкретни, ако е възможно по-бюджетни продукта. Heart
Подходящ хидратиращ  спрей със SPF, който освежава грима
Подходящ хидратант или маслен серум за дехидратирано лице за под грима

# 114
  • Мнения: 62
Здравей, много благодаря за последните 2 много полезни поста и ще помоля за конкретни, ако е възможно по-бюджетни продукта. Heart
Подходящ хидратиращ  спрей със SPF, който освежава грима
Подходящ хидратант или маслен серум за дехидратирано лице за под грима

Здравей!

Вероятно е станало ясно, че темата е по-скоро за грим и козметични съвети и избягвам конкретните препоръки на продукти в тази платформа 🤗 Но не е като да не съм давала такива, когато ме питат в прав текст за даден продукт - най-малкото сме го обсъждали.
Назовавала съм спрея в тази тема по-рано.
Предлагам да ми пишеш лично съобщение, за да препоръчам продукти 🤗

Последна редакция: пн, 06 ное 2023, 10:36 от Рaдост

# 115
  • Мнения: 3 259
Здравейте, на 37 години съм, със смесена кожа. Използвам от скоро серум за свиване на порите и отгоре тониращ серум на Maybelline с витамин Ц (след рутината за сутрешно почистване). Тъй като вече започвам да имам бръчки по челото, искам да използвам и серум с хюлуронова киселина (евентуално дневен/нощен крем). Би следвало да го включа в рутината си, но не ми е ясно кога. Бих се радвала за допълнително разяснение.

# 116
  • Мнения: 62
Здравейте, на 37 години съм, със смесена кожа. Използвам от скоро серум за свиване на порите и отгоре тониращ серум на Maybelline с витамин Ц (след рутината за сутрешно почистване). Тъй като вече започвам да имам бръчки по челото, искам да използвам и серум с хюлуронова киселина (евентуално дневен/нощен крем). Би следвало да го включа в рутината си, но не ми е ясно кога. Бих се радвала за допълнително разяснение.

Здравейте!

След почистване на лицето сутрин може да се погрижите за порите си или да използвате Вит.С. Не ги ползвайте заедно, различни действия и различни текстури имат.
Включете хиалуроновата киселина, когато желаете, но задължително я вкарайте вечерта като част от вечерната рутина.
Задължително след серум се нанася крем или грим, който съдържа грижа за кожата, иначе ефектът от серума не е налице ☺
Вечер кожата има нужда основно от хидратация. Може да ползвате хидаратиращи продукти с добавен Вит.В3 за контролиране на себумното отделяне, редуциране на порите и повишаване на защитата на кожната бариера.
Бръчиците може да ги отложите във времето точно с подобряване нивата на хидратация в кожата.

ХОХО,
Гал

# 117
  • Мнения: 192
Здрасти Гал!
Аз те следях във ютюб. Бяха любимите ми моменти когато гледах Панча и кучето.
Много ни липсваш. Знам че заради работата ти с работилницата за грим си заета но прави поне едно видео на месец! Искам да споделяш картините ня сина ти който е наследил твоя талант.
Поздрави!

# 118
  • Мнения: 1 896
Здравейте, на 37 години съм, със смесена кожа. Използвам от скоро серум за свиване на порите и отгоре тониращ серум на Maybelline с витамин Ц (след рутината за сутрешно почистване). Тъй като вече започвам да имам бръчки по челото, искам да използвам и серум с хюлуронова киселина (евентуално дневен/нощен крем). Би следвало да го включа в рутината си, но не ми е ясно кога. Бих се радвала за допълнително разяснение.

Здравейте!

След почистване на лицето сутрин може да се погрижите за порите си или да използвате Вит.С. Не ги ползвайте заедно, различни действия и различни текстури имат.
Включете хиалуроновата киселина, когато желаете, но задължително я вкарайте вечерта като част от вечерната рутина.
Задължително след серум се нанася крем или грим, който съдържа грижа за кожата, иначе ефектът от серума не е налице ☺
Вечер кожата има нужда основно от хидратация. Може да ползвате хидаратиращи продукти с добавен Вит.В3 за контролиране на себумното отделяне, редуциране на порите и повишаване на защитата на кожната бариера.
Бръчиците може да ги отложите във времето точно с подобряване нивата на хидратация в кожата.

ХОХО,
Гал
Здравей,може ли.една препоръка и от мен на 37 съм и аз ,сутрин-може серум с вит.с може и ниацинамид,може и хилаурон.След това кремче моят е с пептиди.И след него задължително слънцезащитен.Вечер сваляне на грима аз използвам мицеларна вода,измивен гел или пяна за измиване,олио не ползвам излизат ми пъпки от него, защото и моята кожа е смесена.След като измия лицето и премахна грима слагам тонер за лице,серум с ниацинамид ,околоочен крем и после крем за лице.🙂(серум с ретинол е за бръчици)

# 119
  • Мнения: 62
Здравейте, на 37 години съм, със смесена кожа. Използвам от скоро серум за свиване на порите и отгоре тониращ серум на Maybelline с витамин Ц (след рутината за сутрешно почистване). Тъй като вече започвам да имам бръчки по челото, искам да използвам и серум с хюлуронова киселина (евентуално дневен/нощен крем). Би следвало да го включа в рутината си, но не ми е ясно кога. Бих се радвала за допълнително разяснение.

Здравейте!

След почистване на лицето сутрин може да се погрижите за порите си или да използвате Вит.С. Не ги ползвайте заедно, различни действия и различни текстури имат.
Включете хиалуроновата киселина, когато желаете, но задължително я вкарайте вечерта като част от вечерната рутина.
Задължително след серум се нанася крем или грим, който съдържа грижа за кожата, иначе ефектът от серума не е налице ☺
Вечер кожата има нужда основно от хидратация. Може да ползвате хидаратиращи продукти с добавен Вит.В3 за контролиране на себумното отделяне, редуциране на порите и повишаване на защитата на кожната бариера.
Бръчиците може да ги отложите във времето точно с подобряване нивата на хидратация в кожата.

ХОХО,
Гал
Здравей,може ли.една препоръка и от мен на 37 съм и аз ,сутрин-може серум с вит.с може и ниацинамид,може и хилаурон.След това кремче моят е с пептиди.И след него задължително слънцезащитен.Вечер сваляне на грима аз използвам мицеларна вода,измивен гел или пяна за измиване,олио не ползвам излизат ми пъпки от него, защото и моята кожа е смесена.След като измия лицето и премахна грима слагам тонер за лице,серум с ниацинамид ,околоочен крем и после крем за лице.🙂(серум с ретинол е за бръчици)

Здравей!
Не разбрах каква препоръка точно да дам 😇
От изброената рутина вмъквам две неща - Вит.с и пептиди не се ползват в една рутина, защото се неутрализират и нито единият продукт действа, нито другият. Също така те имат доста подобно един на друг действие.
Пробвай пак с маслен дегримьор или олио, моля те, точно смесената кожа има най-големи ползи от него, а и гримът се почиства два пъти - с олиото разтваряш всичко, а с измивен продукт отстраняваш остатъците. Излизат пъпки заради недобро почистване след олиото или никакво такова 🤗

ХОХО,
Гал

Последна редакция: вт, 16 яну 2024, 21:34 от Галина Иванова

Общи условия

Активация на акаунт