ДЕВЕТИ клас 2022/2023 - Тема 3

  • 41 117
  • 731
  •   1
Отговори
# 180
  • България, София
  • Мнения: 1 755
vox, загубата е много тежка.
Ужасно съжалявам. Видях новината, но не знаех, че е учителка на твоя младеж.
Светъл човек е била и светла диря е оставила. Ще остане в сърцата на хората, които са я познавали.

Аз за скок с бънджи имам много сериозни резерви.
Притеснявам се за травми по гръбнака.
За скок с парашут съм навита Simple Smile

# 181
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 605
За скок с парашут от самолет имат определени изисквания за килограми на скачащия. Едно време исках се занимавам допълнително с парашутизъм и да скачам, но не ме допуснаха, защото искаха минимум 50 кг, а аз бях 48-49 кг. Скок с парашут от мост - не съветвам! Ходих да снемам един приятел, който скочи от Аспаруховия мост. За мен рисковете са по-големи, от тези при скок с бънджи.
А, относно скок с бънджи - много зависи от самия човек, който ще скача и дали адреналина ще му понесе. А и все пак при скока е с главата надолу.

За мен най-стресиращото беше не самия скок, а това, че долу чакат линейки и една лодка (ако се скача на Аспаруховия мост) и вибрациите на самия мост и на парапета горе са много силни от движението на колите наоколо.

Последна редакция: ср, 10 май 2023, 14:24 от zaek

# 182
  • Мнения: 2 524
Много е мъчно , дори за непознат, когато си отива стойностен човек и то без време. Съболезнования.

Иначе не адмирирам нищо, което включва думата "скок", добре че и моят не е екстремист.

# 183
  • София
  • Мнения: 3 827
Моята девойка е екстремен човек и всяка високо адреналинова дейност я привлича. Аз съм другата крайност, но ако тя пожелае да скочи с бънджи или парашут не бих я спряла, защото знам, че за нея това ще бъде  незабравимо преживяване и ще е безкрайно доволна.

# 184
  • Мнения: 1 829
Благодаря, момичета! Лошото е, че моите момчета са екстремисти! Търсят вечно високия адреналин. Спрях се на скок от Проходна ( само 42 м.) Витиня и Аспарухов мост са твърде сериозно изпитание за майката. Скок с парашут не разрешават на лица под 18г. Поне на сайта, на който аз търсех подарък.

# 185
  • София
  • Мнения: 2 039
И аз като дете исках да скачам от Аксаковския мост, но баща ми не ми разреши. И него много го беше страх за мен. После нещо ми мина вече мерака. Но с парашут и аз бих скочила.

# 186
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 605
shimbite, провери в сайта на клуб Адреналин - те предлагат тези услуги https://adrenalin.bg/bg/index.html . По принцип са варненци, но организират и в други части на страната.
При тях съм ходила едно време, че и офисът им беше до моя офис и се познавахме.   

# 187
  • Мнения: 13 811
Vox
Съболезнования. Каквото и да кажа нито ще е утешение нито ще върне хубавия човек. Силни прегръдки.

За скоците. Преди цял един живот, На първата ми работа след унито, на колежка, дъщеря й се уби при скок с парашут. Беше човек, който не скача за пръв път, по онова време имаше такива клубове и те с брат си, сина на колежката имаха внушителна бройка скокове.... Беше колкото мен, в средата на 20-те години. Няма да ви пиша покъртителни подробности. От тогава не мога да слушам за парашут.

# 188
  • София
  • Мнения: 2 039
За съжаление лошите вести са навсякъде около нас. Шанса за такъв край е все пак много по-минимален, отколкото на друго място.
Аз навремето след катастрофа и загуба на мои близки хора се
 бях зарекла никога да не шофирам. Живота обаче ме подтикна да преодолея страха си.

# 189
  • Пловдив
  • Мнения: 1 267
Паднах с колелото на 1 май и си поличух фрактура на фибуралния малеол(външното кокалче на глезена, доколкото схванах от снимката). Не знаех, че имам малеол, докато не го фрактурирах.
Joy
Не се оплаквам. Но по темата-неприятностите дебнат отвсякъде и даже не е необходима някаква екстремност.
Така че предпазливост и превенция не са излишни, но...като има да става, ще стане.
💗

# 190
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 605
Бързо възстановяване,JID!

# 191
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
JiD, бързо възстановяване.
Преди месец и половина кучето ме дръпна и паднах. Не се ударих, само усуках нещо левия крак. Вече сума ти дни едва ходя. Колежката ми вика - Бавно ще мине, не си първа младост...  Та те така. Rolling Eyes

# 192
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Като има да става, понякога се случва от нищото. Аз така се пребих на равното - счупен нос на две места и двете ръце пред роптура на де що има връзки. Понеже ги движех, изобщо не им обърнах сериозно внимание, а се концентрирах върху носа и посинялото и подуто лице - чудна гледка. Даже не казах на докторите, че съм паднала и на ръцете. И след един месец… майкоууу, като се подуха и отекоха, та снимки, процедури, лекарства, терапии… почти година. И сега, малко да ги натегна, веднага се обаждат. Та наистина нещата понякога идват от нищото. Аз паднах буквално на равното, на тротоара. Нещо си извих глезена и полетях напред.

# 193
  • България, София
  • Мнения: 1 755
Свекър ми има една приказка: Белята става бързо. Хубавите неща - бавно.
Много е вярно. Човек от нищото може да пострада.

JiD, бързо възстановяване Hug

Бебчо, надявам се всичко около набора и малчовците да е наред.
Драсни някой ред, когато можеш. Мислим ви.

# 194
  • София
  • Мнения: 17 592
Само не съм сигурна как AI ще им напишат есетата на ДЗИ в 12 клас. Simple Smile




И аз това се чудех... Wink


Марти, много неща бях чувала за GPT4, но не и, че готви, разкажи по-подробно...

Впрочем какво ползвате за връзка с бота (но не от мобилни устройства)?

Общи условия

Активация на акаунт