Проблем във взаимоотношенията

  • 5 957
  • 114
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 12 649
Въпросът е защо жена трябва да се навие на горното и да разчита, че мъжът ще е на същия акъл след 10 години Wink Особено когато това включва тя да жертва кариера и развитие за да създава удобства, за той да се вихри, обаче после всичко остава за него, а тя започва от нула.

# 106
  • София
  • Мнения: 4 668
Де жа вю.

Аз ще кажа, ами кой я кара да си взима млад, несигурен и неясен мъж.

А ти ще кажеш, дойдохме си на думата Simple Smile

А сега сериозно,
Ако не си 1000% сигурен, че ще останеш с партньора си в брака, докато смъртта ви раздели, е хубаво да обмислите заедно и планирате предбрачен договор.
Може и да няма романтика, ама ... то и бракът сам по себе си си е официален подпис, права и задължения. Които в стандартното си положение не са изгодни за страните, затова и хората бягат от брак.
Аз съм "за" брак, "за" поемане на отговорности. Но нещата трябва да се уговорят справедливо, например, при развод мога да осигуря 1 апартамент, не да се разведе и да ми вземе 30, нещо, което е градено примерно за 30 години. Примерът е хипотетичен. Всеки да си прецени какво би се лишил при развод след 10 години и да си иска подходяща компенсация, която разбира се, и партньорът е готов да приеме.
И да ги няма тия модерните непризнавания на предбрачни договори в САЩ, където се казва "ми тя жИната била притисната до стената да се бракува за милионера, дайте ѝ половината милиони, дето с кръв и пот са постигани, независимо тя какво е подписвала.
Изисквайте (брак), (предбрачен договор), каквото решите. За да няма после "ама това, ама онова".

# 107
  • Мнения: 6 245
Е, то кой е сигурен, че ще е цял живот с партньора си. Всичко се случва. Не говоря за очевидно неправилно избиране на партньор, а за лош късмет и кофти обстоятелства. Пък и хората малко или много се променят. Аз много искам всичко да ми е сигурно, ама не става.

# 108
  • Мнения: X
Има и други варианти. Примерно ако мъжът има пари и имущество, дори и да е уверен, че иска жена си завинаги, рискува много при брак. Защото не знае на какъв акъл е жената, а още по-зле, не знае на какъв акъл ще е тя след 10-15 години.
Примерът е чисто теоретичен, моля, без остроумия на лично ниво.
Или се страхува и не създава семейство за да не му вземат имотите, или рискува и се грижи за да има здраво семейство.


Въпросът е защо жена трябва да се навие на горното и да разчита, че мъжът ще е на същия акъл след 10 години Wink Особено когато това включва тя да жертва кариера и развитие за да създава удобства, за той да се вихри, обаче после всичко остава за него, а тя започва от нула.
Все по- малко жени въобще се навиват ма такава схема и все по- малко ще стават.

# 109
  • Мнения: 2 191
И що все тия пусти мъже не искали брак Rolling Eyes ами ако жената не иска? Ако има предложение/я, но не иска, тогава кво е това? Или на баба ти Линда мозъка не приема такъв вариант ...

хаха, сигурно ще я заклеймят като к@чка

аз бих се навила на предбрачен договор


а без брак не бих раждала деца, че имам позната, която беше зарязана 1 година след като роди и сега е в трудно положение


лошото е, че уж си мислиш, че познаваш човека до себе си и той не би те напуснал ей така, нооо…. не знам как някой може така лесно да си изостави детето, жената ясно

Последна редакция: ср, 05 апр 2023, 06:52 от TheSickn3ss

# 110
  • Мнения: 18 298
И като има брак няма да си тръгне, ако иска? Ще, ще, само ще трябва да си платят по един хонорар на адвокат и да се разправят малко повече. Издръжка за детето се дължи и в двата случая (с брак или без).

# 111
  • София
  • Мнения: 12 649
Тангра, те понеже дъртите са сигурни и задължително знаят какво искат Joy И все едно дъртите ергени не са стиснали имотите, все едно има на кого да ги оставят.

# 112
  • Мнения: 1 339
И що все тия пусти мъже не искали брак Rolling Eyes ами ако жената не иска? Ако има предложение/я, но не иска, тогава кво е това? Или на баба ти Линда мозъка не приема такъв вариант ...
Научи се да изказваш мнение без да влизаш в лични нападки на непознати като показваш първичен език и комплексите, които те тресат. Докладвах мнението ти за груб език.

Никъде не съм казала, че жената може да не иска да се жени. Но в такъв случай тя вероятно няма да живее с него или да има деца с този мъж.

Последна редакция: ср, 05 апр 2023, 08:22 от Linda*kiss

# 113
  • Мнения: 18 298
Не е вероятно, защото може да го обича, но да не иска брак (подпис). Чудна работа!
И странни жени! Relaxed

# 114
  • Мнения: 35 961
Достатъчно по темата.

Общи условия

Активация на акаунт