Проблем във взаимоотношенията

  • 5 965
  • 114
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: X
Ами то с 3 или 4 деца как да смеят да се разведат?! Wink И аз да бях народила 3-4 деца в първите години с бившия, също сега щях да имам "стабилен" брак, тоест нямаше да има къде да мърдам. Радвам се, че не съм в такова положение.
За съжаление си е така за многодетните майки, но малко хора го мислят или признават.
Ами то затова хората (и животните) не се учат на живота с "проба-грешка", от типа, аз първо да бръкна в контакта, за да разбера, че не е хубаво дългосрочно.
Опитът и знанията се предават и чрез родителите и обществото.
Като проимаш деца, ще видим колко ще им предадеш.
Ти му повтаряш нещо не 10, не 50, а стотици пъти, и то вместо да го проумее вика "абе какво ми четеш лекции"
И да не кажеш, че е само говорене - и демонстриране с пример пак работи трудно при подрастващите. Прави се нещо в къщи от всички, мислиш че като гледа ще се научи и то така да прави - не. Обратното - нещо, което в къщи никога не се прави или казва, се появява донесено от училище и приятели, явно.
Това си е нещо като бунт на младите, част от израстването. Не е само сегашното поколение - винаги си е било така.
После в една възраст се научават - най-често от собствен опит, понякога горчив.
Абсолютно съм съгласна, и от особено с деца претийн и тийнове.

 Толкова е смешно когато хора без деца тръгват да ти обясняват как техните деца Никога не биха вършили това, или как те като родиттели  никога нямало да им позволят еди какво си, а те щели да им уважат желанията. Веднага разбираш, че не са родители, или са баби и дядовци, чиито деца са отглеждани от баба или масовото отгелждани от институциите с минимална връзка.

За мен лично връзка на 1-2 години и без перспектива като живеене заедно, общ дом, заявка за брак с годеж/сватба и дете, не са ми сериозни.

Елислава, чудесно, не съм и твърдяла, че е невъзможно. Просто е плод на различни неща, отколкото една връзка на по-късен етап.

Иначе и на мен ми харесва това да растете и да се развивате заедно с партньора. Затова винаги съм била с мъже на моите години.
+1

Ние сме сме намерили на по 23-25 и се оженихме ( на 25 и 27) след почти 1.6 години след началото на връзката ни, дете ( на 26 и 28)  след година от вторият ни  църковен ни брак или след 3 години от началото на връзката ни.
Почти връстници сме, като и двамата растяхме заедно, и след 18 години равносметката е по-добра от очакваното.

Последна редакция: вт, 04 апр 2023, 14:27 от Анонимен

# 91
  • Мнения: 1 257
Скептична съм към израстването заедно. Повечето късно-ученически и ранно-студентски  връзки около мен се разпаднаха, коя по-рано, коя по-късно, кои без деца, кои със. Оцеляха две-три, но в тях има ясно изразен лидер, който води двойката, а другият е "оформен" да израсне в желаната посока. За мен лично е по-ценен зрелия избор - когато имаш известен опит, и най-вече знаеш кой точно си ти, надраснал си пуберските обвинения към родителите, училището, квартала, държавата, излекувал си си страховете и комплексите.

# 92
  • Мнения: 1 377
То добре има мнения, че връзка без живеене заедно не е сериозна, и аз разбирам донякъде защо, обаче в едно съвсем недалечно време пък връзка без брак, дори да живеят заедно, се е смятала за “лека, разгулна, несериозна, резервна, нещо не наред” и че “мъжът не иска да поеме отговорност към жената.”

Времена, нрави и разни хора.
Аз не бих определяла връзка между двама млади неженени като сериозна или не по това.

Даже съм по-склонна да определя като несериозно липсата на брак при двойка с деца. Винаги ми е в акъла как жената иска, но мъжът нещо не е съвсем отдаден или убеден. И като се оженят като децата станат на 20, ми е малко “е, хайде, явно няма да срещна по-готина”. Но се въздържам да коментирам пред двойката.

А на сватба с бременна булка половината гости вероятно си мислят как на жениха му се е “наложило да се жени” и романтиката на сватбата е изместена от задължението за сватба. А пък те може наистина да се обичат. 

Гледни точки много.

Последна редакция: вт, 04 апр 2023, 20:27 от Linda*kiss

# 93
  • София
  • Мнения: 12 734
Едното (липсата на брак) се е определяло като несериозно по-скоро по морални (времена и нрави) причини.

Другото се определя така по-скоро по практични причини - липса на фактически опит на терен, който пречи да се изгради реална представа за другия човек и навиците му. Без стиковането на които, няма как да има съвместен живот и развитие.

# 94
  • Мнения: 1 377
Явно навремето не се е придавало тежест на битовото напасване и не се е смятало за показател колко мъжът харесва сериозно жената. Допускали са, че може и просто от немай къде двойката да живеят заедно, но не от любов или със сериозни намерения, а за други потребности.
За по-важно се е смятало мъжът да покаже недвусмислено желание за заявяване на жената - брак.
Бракът също има своите де юре практични обоснованости. Деца може да има едновременно от няколко. И няколко едновременно могат да знаят той какво обича да закусва, кога пере и дали си хвърля дрехите в коша.
Битът е важен и разкрива характера на човек. Но не съм сигурна дали определя връзката. Явно има и други критерии, по които хората си правят изводи за двойките.

Последна редакция: ср, 05 апр 2023, 08:01 от Linda*kiss

# 95
  • Мнения: 2 191
То добре има мнения, че връзка без живеене заедно не е сериозна, и аз разбирам донякъде защо, обаче в едно съвсем недалечно време пък връзка без брак, дори да живеят заедно, се е смятала за “лека, разгулна, несериозна, резервна, нещо не наред” и че “мъжът не иска да поеме отговорност към жената.”

Времена, нрави и разни хора.
Аз не бих определяла връзка между двама млади неженени като сериозна или не по това.

Даже съм по-склонна да определя като несериозно липсата на брак при двойка с деца. Винаги ми е в акъла как жената иска, но мъжът нещо не е съвсем отдаден или убеден. И като се оженят като децата станат на 20, ми е малко “е, хайде, явно няма да срещна по-готина”. Но се въздържам да коментирам пред двойката.

А на сватба с бременна булка половината гости вероятно си мислят как на жениха му се е “наложило да се жени” и романтиката на сватбата е изместена от задължението за сватба. А пък те може наистина да се обичат. 

Гледни точки много.

наскоро обсъждахме в компания въпроса за брака (става въпрос за онлайн компания с хора от различни държави) и ми направи впечатление, че повечето мъже  не искат да се женят
“Защо трябва да подписвам хартийка за да докажа любовта си”
И като попитах защо, отговорът беше, че жените само искат да им вземат половината пари…
много разочароващо, аз съм романтик и за мен бракът е един вид да искаш да се отдадеш на някого… би ми било тъжно ако приятелят ми заяви това

# 96
  • Мнения: 1 377
Те така казат, защото понякога не са попаднали на точната. Много рязко могат да станат романтици.
Затова казвам, че ако един мъж знае за риска да му вземеш парите, и все пак се омъжи за теб, това също говори за убедеността му в жената или за силата на желанието му, че тази връзка ще сработи, че това е идеалната за него жена и даже не иска да го мисли.
Някои биха казали, че и без брак може да се отдадеш на някого в моногамна връзка.
Просто други си правят изводи като няма брак.
Не че бракът е гаранция за любов и просперитет. Но може да говори за подхода и намерението на мъжа. Защото има и мъже, които искат деца. Но реално не си представят да са женени с жената. И така си битуват. А на следващата предлагат брак веднага. Справка - Сашо Кадиев ги говореше същите неща.

Последна редакция: вт, 04 апр 2023, 22:13 от Linda*kiss

# 97
  • Мнения: 18 326
По подразбиране мъжът има пари, които да му вземеш? Ако няма, да предлага ли брак? Романтично ли ще е, ако жената има пари, а беден мъж настоява за брак, или подозрително?

# 98
  • София
  • Мнения: 12 734
Едно време не са произлизали най-добрите резултати от сляпото бракуване. А и тогава се е заживявало с цяла рода. Нормите са се приоритизирали пред качеството. В други времена живеем.

# 99
  • Мнения: 954
Темата от къде започна и на къде зави ... и има и достатъчно други теми за брака, но и аз да си кажа мнението тук. За мен брак не иска някой, независимо дали говорим за мъж или жена, който просто не се вижда с половинката в далечното бъдеще и иска да е отворен, ако нещо по-добро се зададе. Всичко друго са оправдания и увъртания.

# 100
  • Мнения: 6 352
И аз съм на същото мнение като Unicorn88. И след много години неискащият може да склони за брак, защото осъзнава, че няма други опции и няма да намери по-добър партньор.

# 101
# 102
  • Мнения: 2 718
Темата от къде започна и на къде зави ... и има и достатъчно други теми за брака, но и аз да си кажа мнението тук. За мен брак не иска някой, независимо дали говорим за мъж или жена, който просто не се вижда с половинката в далечното бъдеще и иска да е отворен, ако нещо по-добро се зададе. Всичко друго са оправдания и увъртания.
И как точно ще му попречи бракът, ако нещо по-добро се зададе?

# 103
  • София
  • Мнения: 4 668
Има и други варианти. Примерно ако мъжът има пари и имущество, дори и да е уверен, че иска жена си завинаги, рискува много при брак. Защото не знае на какъв акъл е жената, а още по-зле, не знае на какъв акъл ще е тя след 10-15 години.
Примерът е чисто теоретичен, моля, без остроумия на лично ниво.

# 104
  • Мнения: 954
Темата от къде започна и на къде зави ... и има и достатъчно други теми за брака, но и аз да си кажа мнението тук. За мен брак не иска някой, независимо дали говорим за мъж или жена, който просто не се вижда с половинката в далечното бъдеще и иска да е отворен, ако нещо по-добро се зададе. Всичко друго са оправдания и увъртания.
И как точно ще му попречи бракът, ако нещо по-добро се зададе?

Ами точно горния пример дава отговор. Мъжът не иска да се жени, защото когато, а не ако се разделят с жена му, тя ще му вземе половината пари. Разводът също отнема време, нерви и финанси. А в съжителството хем си има партньорка, хем може да си тръгне от днес за утре без последствия. Не че нещо ще му попречи, ако е в брак, но ще има и известни загуби, а защо да си ги причинява, ако може да мине и без тях.

Общи условия

Активация на акаунт