За шума в жилищните сгради

  • 9 080
  • 185
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 29 768
Стига да спазваш часовете и нивото на шума, няма да имат избор.

# 151
  • Мнения: 387
Iron Lady това имах предвид.Ето и сега свири с пълна сила,докогато му е кеф.Въпросното дете е младеж на 20 години,това му е нещо като хоби.Никой друг в блока не вдига такъв шум,така че да пречи нон-стоп на останалите.Нормален шум от битова дейност си има постоянно-блъскане на врати,шум от сбирки понякога,и музика е имало силна вечерно време,и бецета реват и т.н.Не говорим за това.

# 152
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Жалба подавахте ли?

# 153
  • София
  • Мнения: 1 623
Детето на съседите свири на пиано, учи в музикално училище. Ми хубаво свири детето, на мен изобщо не ми пречи, но ММ много се дразни и като го чуе отива в другата стая.  Искаше да говори с родителите, ама това е пиано, не е цигулка да си я занесе в другата стая. В блока срещу нас известно време живя певица от музикалния театър пееше на отворен прозорец, нашия като е отворен се чуваше. Виждала съм хора които са спрели пред блока за да я слушат, та направо концерт си правеше. След време разбрах, че съседите не били доволни от концертите й и тя се изнесла.

# 154
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 158
Колкото и да е хубаво, когато се случва всеки ден или достатъчно често започва да дразни и вече не е хубаво.

# 155
  • Мнения: 29 768
Детето на съседите свири на пиано, учи в музикално училище. Ми хубаво свири детето, на мен изобщо не ми пречи, но ММ много се дразни и като го чуе отива в другата стая.  Искаше да говори с родителите, ама това е пиано, не е цигулка да си я занесе в другата стая. В блока срещу нас известно време живя певица от музикалния театър пееше на отворен прозорец, нашия като е отворен се чуваше. Виждала съм хора които са спрели пред блока за да я слушат, та направо концерт си правеше. След време разбрах, че съседите не били доволни от концертите й и тя се изнесла.

Да не си в моя квартал? Певица и при нас имаше, в съседния блок, но малко настрани идваше и не се чуваше много добре. Понякога я чувах на отворен прозорец и ми харесваше, понеже си беше професионалистка. Но май беше оперна певица, поне такова ми се струваше изпълнението.

# 156
  • София
  • Мнения: 1 623
Хубаво пееше, на мен ми харесваше. Съсед ми беше казал, че пее в музикалния театър, може да не е разбрал и да пее  в  операта.
Детето до нас свири всеки ден, но аз имам висок праг на търпимост и проблеми нямам, а давам и  нощни смени и понякога той свири докато  аз спя, дори не съм си помислила да правя забележки.
 

# 157
  • Мнения: 1 251
Детето до нас свири всеки ден, но аз имам висок праг на търпимост и проблеми нямам, а давам и  нощни смени и понякога той свири докато  аз спя, дори не съм си помислила да правя забележки.

Ей такива като тебе развалят духа на темата. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 158
  • Мнения: 2 352
Много неприятно... Колкото и хубаво да свири/пее си е загормозяващо да го слушаш по няколко часа на ден, всеки ден. Аз дори и да е мое детето не бих могла да го изтрая Grinning

# 159
  • Мнения: 69 067
Отдавна се знае, че най-добрата музика е...тишината. Grinning

# 160
  • Мнения: 387
Soul Free не се отказва,а😄😄😄

# 161
  • Мнения: 29 768
Soul Free не се отказва,а😄😄😄

Нещо имаш да ми казваш ли?!?!

# 162
  • София
  • Мнения: 1 623
Много неприятно... Колкото и хубаво да свири/пее си е загормозяващо да го слушаш по няколко часа на ден, всеки ден. Аз дори и да е мое детето не бих могла да го изтрая Grinning
Хората се съобразяват, момчето свири между 10 и 12 или 16 и 18 часа,  като свири около час, час.. и 10-15 мин. зависи от това коя смяна е на училище. Родителите гледат да е по време през което повечето хора са на работа. Аз не го слушам всеки ден, защото не си стоя непрекъснато у нас. Но да, има хора на които им идва в повече. На едно събрание, група съседи предимно пенсионери които си седят у дома бяха против упражненията на детето,  май упражненията съвпадаха със сериалите, но всички млади го подкрепихме. Може да имам талант детето, все от някъде трябва да започне, защо да не му дадем шанс? Ако не е добър в това което прави, няма да продължи дълго.   

# 163
  • Sofia
  • Мнения: 2 373
Може да имам талант детето, все от някъде трябва да започне, защо да не му дадем шанс? Ако не е добър в това което прави, няма да продължи дълго.
За мен това е дивашко в днешно време да се прави. Дори и да си в къща и без съседи. Достатъчно е да тормозиш другите членове на семейството, при условие, че на пазара има всякакви инструменти - китара, пиано, барабани които са почти безшумни и се връзват към усилвател и слушалки. Само този, който свири чува. За певците, пък има студиа и класове за упражнения за тая цел.

Добре, че по-рядко чуваме за упражняващи се с народни танци и хора, където ще има хем подскачане, викане, пеене и силна музика.

# 164
  • Мнения: 387
Soul Free,не се ли сещаш?😄

Общи условия

Активация на акаунт