За шума в жилищните сгради

  • 9 071
  • 185
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 68 808
Да, стига да имаш двор и комшии не по-близо от 100м от всяка страна и 3м високи огради от камък.

И пак може да ти напали огън и да следи вятърът да иде към теб..ей тъй, нарочно...да ти опуши двора и прането. И такъв познавах....то не попаднеш ли на хора...няма спасение...

# 181
  • Мнения: 393
И аз мислех, че в къща е много по-добре, даже сме в процес на търсене. Потвърждавам, че тропане, влачене на предмети и блъскане отгоре е най-дразнещото нещо.
И се чува най-силно това блъскане и тропане от горния етаж. Няма как да го заглушиш (дори и тапите за уши не помагат). Ако живееш в къща, поне можеш да затвориш прозорците и няма да чуваш чак толкова силно дразнещите шумове, както ако идват от горния етаж и усещаш и вибрациите, а не само шума.
Иначе никъде няма пълно спокойствие, когато човек е заобиколен от егоисти, които мислят само за себе си и не им пука за другите (а това са може би 90% от хората), но все пак за мен в къща е 1000000 пъти по-добре. Ако някога имам възможност да живея отново в къща, не бих се замислила  дори. В блоковете е истински ад.
Ако преди съм се оплаквала от комшията от долния етаж на къщата, който през почивните дни понякога ме събуждаше със силна музика и леглото ми направо се тресеше, то това е било едно нищо пред това, което търпя в момента в блока с тези егоисти отгоре. Преди поне си спях до 9-10 часа през почивните дни, а сега ме будят още в 6-7 сутринта с ходене с набиване на пети, блъскане по пода, тичане, ревове, дране и т.н.

Последна редакция: вт, 16 май 2023, 08:22 от Love💗sea

# 182
  • Мнения: 29 531
Принципно е така, стига да не ти се падне за съсед някой ранобудник, който да реже дърва в 7 ч. сутрин, да има голямо стопанство с животни (смрад и мухи) и/или да готви, пече, пали огън по двора.
Най-добре е в някоя обезлюдена махала, далеч от други хора....стига да има с какво да се издържа човек.

# 183
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Е то от селянията спасение няма, ама ако може, поне да е малко по-поносимо.
В блока също има куковици, които в 7 сутринта пускат разни виещи прахосмукачки.

# 184
  • Мнения: 710
Оооо, прахосмукачките за пелети са новия евъргрийн!

# 185
  • Мнения: 3 608
Относно пералните - има едни гуми, които се поставят под самата машина, точно с цел шумоизолиране и постигане на по-добър баланс.
Не е зле всеки със стара машина и съседи да се снабди с такава и да не тормози никого.

Общи условия

Активация на акаунт