За шума в жилищните сгради

  • 9 092
  • 185
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 43
Мен още ме е яд, че навремето не си купих апартамтн на последен етаж. Покрив може да ремонтираш, ама със селянията човешка оправия няма.

# 166
  • Мнения: 69 177
Чува се и отдолу.
Над мен няма никой, празен е апартамента, ама долните....си ги чувам да пищят итропат.

# 167
  • София
  • Мнения: 962
Мен още ме е яд, че навремето не си купих апартамтн на последен етаж. Покрив може да ремонтираш, ама със селянията човешка оправия няма.

Аааа, това не оправя нещата. Ние сме на последния, но от два етажа надолу си се чува всичко.

# 168
  • Мнения: 10 729
Едно е да се чува отдолу, друго е да се тропа отгоре и да се предава звук и вибрации...

# 169
  • София
  • Мнения: 962
Най-вероятно е така, но мисълта ми беше за това, че последният етаж също не е решение за шума. Вентилатори в баните, перални, климатици, силен звук на телевизора, музика - всички тези вибрации и звуци си се предават и нагоре. Само тропането не е върху главата, а отдолу.
Мен ме дразни най-много този постоянен шум от вентилаторите, когато всичко утихне през нощта. Направо ми "бърка в мозъка" и ме побърква, като изтезание е, изобщо не мога да заспя.

Последна редакция: пн, 15 май 2023, 12:30 от elita

# 170
  • Мнения: 43
Едно е да се чува отдолу, друго е да се тропа отгоре и да се предава звук и вибрации...

Точно така. Това са най-дразнещите и неприятни шумове, които играят по нервната ми система - тропането, независимо от какво естество.
Хубавото е, че съседите над нас са доста страхливи, и като им направя забележка спират.

# 171
  • Мнения: 29 900
На последния етаж пък се чува моторът на асансьора. То и по-надолу се чува, но на последния е най-силно и неприятно. Особено като натисне някой копчето и се стартира двигателя, се чува един силен звук.

# 172
  • Мнения: 395
Най-вероятно е така, но мисълта ми беше за това, че последният етаж също не е решение за шума. Вентилатори в баните, перални, климатици, силен звук на телевизора, музика - всички тези вибрации и звуци си се предават и нагоре. Само тропането не е върху главата, а отдолу.
Мен ме дразни най-много този постоянен шум от вентилаторите, когато всичко утихне през нощта. Направо ми "бърка в мозъка" и ме побърква, като изтезание е, изобщо не мога да заспя.
На мен пък тичането часове наред над главата ми като стадо коне, блъскането по пода с топчета и други предмети, както и ходенето като слонове с набиване на пети, които ме събуждат рано сутрин (включително и през почивните дни), са ми голям проблем. Не мисля, че щях до го имам, ако тези “хора” живееха под нас.. Шумът от вентилатори, перални, климатици и телевизори за мен е едно нищо пред тормоза, на който съм подложена всеки ден…
Ако някой тепърва ще купува жилище или ще се мести, най-доброто решение, което може да вземе, е да избере жилище на последен етаж, а най-добре си е в къща естествено. Просто няма база за сравнение.

# 173
  • Sofia
  • Мнения: 2 374
Мен ме дразни най-много този постоянен шум от вентилаторите, когато всичко утихне през нощта. Направо ми "бърка в мозъка" и ме побърква, като изтезание е, изобщо не мога да заспя.
Бихте ли обяснили от къде идва и защо го чувате? Да не би спалнята ви да е до банята и от къде идва този шум, че ми е трудно да си го обясня или чувате вентилатора на комшиите?

Ако някой тепърва ще купува жилище или ще се мести, най-доброто решение, което може да вземе, е да избере жилище на последен етаж, а най-добре си е в къща естествено. Просто няма база за сравнение.
Този който не е имал такъв проблем си мисли, че на другите проблемите не съществуват. Ето вас ви тормозят тези над вас и за това искате последен етаж. Други ги тормозят тези ДО тях и искат да нямат комши.
А други с къща искат да се махнат от там на всяка цена, защото комшията им:
- надува циганска музика по цял ден на двора;
- кучето му се скъсва да лае по цяла нощ;
- вдигнал си е висока постройка и им закрил южното изложение;
- ще се съдят че им е заграбил 50кв.м от двора още преди 30 години..

Абе изобщо всеки си мисли, че някъде другаде е по-добре..

# 174
  • Мнения: 395
Мен ме дразни най-много този постоянен шум от вентилаторите, когато всичко утихне през нощта. Направо ми "бърка в мозъка" и ме побърква, като изтезание е, изобщо не мога да заспя.
Бихте ли обяснили от къде идва и защо го чувате? Да не би спалнята ви да е до банята и от къде идва този шум, че ми е трудно да си го обясня или чувате вентилатора на комшиите?

Ако някой тепърва ще купува жилище или ще се мести, най-доброто решение, което може да вземе, е да избере жилище на последен етаж, а най-добре си е в къща естествено. Просто няма база за сравнение.
Този който не е имал такъв проблем си мисли, че на другите проблемите не съществуват. Ето вас ви тормозят тези над вас и за това искате последен етаж. Други ги тормозят тези ДО тях и искат да нямат комши.
А други с къща искат да се махнат от там на всяка цена, защото комшията им:
- надува циганска музика по цял ден на двора;
- кучето му се скъсва да лае по цяла нощ;
- вдигнал си е висока постройка и им закрил южното изложение;
- ще се съдят че им е заграбил 50кв.м от двора още преди 30 години..

Абе изобщо всеки си мисли, че някъде другаде е по-добре..
При нас има дразнещи шумове и от съседите до нас, и от тези под нас, но не могат да се сравняват с блъскането от тези НАД нас. Живяла съм и в къща и общо взето съм се сблъсквала с почти всичко изброено. За мен най-нетърпимо е да ти тропат на главата по цял ден всеки ден. Колкото и търпелив човек да си, нервите ти няма да издържат.

# 175
  • Sofia
  • Мнения: 2 374
Да, крайно неприятно е, когато съседите ти са егоисти и пълни тъпанари, и не се съобразяват, а мислят само за себе си.

На всякъде ги има и си е жив късмет да попаднеш на разбрани и нормални хора.

# 176
  • София
  • Мнения: 225
На последния етаж пък се чува моторът на асансьора. То и по-надолу се чува, но на последния е най-силно и неприятно. Особено като натисне някой копчето и се стартира двигателя, се чува един силен звук.

Живея на последния етаж. Наистина, асансьорът се чуваше, но не толкова силно. Бях свикнала с този шум дотолкова, че не го отразявах. А съм много чувствителна на шум. Миналата година му направихме основен ремонт, смяна на мотор, въжета и всичко. Толкова е тих, че не мога да разбера кога върви и кога е спрял, дори когато съм пред вратата на последния етаж и искам да го викам.

Та шумът от асансьора е последна грижа...

# 177
  • Мнения: 752
Само минавам да кажа, че къщата не е решение като давам пример с мой имот: от едната страна съседите строят и коват греди и дъски за покрив с пистолет за пирони. От другата страна живее и работи дърводелец. От третата страна имотът е къща за гости - всякакви изтървани я наемат. Отсреща телефони не признават, там комуникират с викане. През една къща отглеждат 3 каракачанки - пеша не излизам от двора си. През 2 къщи от другата страна комшията има трактор, а аз нямам представя кое налага да го пали всяка божа сутрин в 6. И тея всичките си мислят, че са нормални.

Чалгата на двора всяка събота и неделя и пиянските крясъци на виладжиите се подразбират. А аз съм си сухарка и просто искам да си живея тихо и кротко. Явно прекалено много искам.

# 178
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
И аз мислех, че в къща е много по-добре, даже сме в процес на търсене. Потвърждавам, че тропане, влачене на предмети и блъскане отгоре е най-дразнещото нещо.

# 179
  • Sofia
  • Мнения: 2 374
Да, стига да имаш двор и комшии не по-близо от 100м от всяка страна и 3м високи огради от камък.

Общи условия

Активация на акаунт