Невъзможност за пенсиониране

  • 6 453
  • 129
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 54 420
Това не ги прави старци.

# 106
  • Мнения: 1 031
Това не ги прави старци.
Зависи от гледната точка. Преди 10-ина години 62 г ми мъж пита сина ни (на 16 г) дали му изглежда стар. Отговорът беше - Да работиш не ми се виждаш стар.

Какво и да говорим след 60 години си стар, а не на средна възраст.

# 107
  • Мнения: 5 003
То след 50 не си млад. 55 години е нормална възраст за пенсиониране.

# 108
  • Мнения: 2 030
Но на 60 годишен мъж, пенсионната възраст е 65 години. Има още 5 години да работи.
За какви 55 години  говорите? Може би в миналия век.

# 109
  • Мнения: 5 003
Говоря до колко години човек е работоспособен.След тази възраст не върши толкова работа, колкото се мотае и пречи на околните.

# 110
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Много е индивидуално. Но като общо на 60 и след вече физическите сили и издръжливост не са същите като преди. А като се добавят и болежките, пък съвсем. На 62 не бих казала, че човек е в много работоспособна възраст. По- скоро работи от няма на къде.

Последна редакция: пт, 28 апр 2023, 20:08 от The Iron Lady

# 111
  • Мнения: 14 635
Прегледах отгоре,отгоре темата,имам време до пенсия.Нищо не ми е ясно с евентуална бъдеща пенсия.Някъде по-назад четох нещо за стажа преди '97год.,не се признава или какво?Друго,което често чувам е работникът и работодателят,деляли осигуровките.На някои работещи им удържали от заплатата,или  давали на ръка за половината осигуровки на шефа? Open Mouth Моят шеф ни  осигурява и нищо не ни удържа,нито му даваме пари на ръка за осигуровки.Защо са тези схеми,за да осигуряват на по-ниски заплати работещите,или държавата така подпомага някои бизнеси?Много ми тъмнее това осигуряване.

# 112
  • Мнения: 2 887
Естествено, че се признава стажа преди 1997 г. Още повече, че преди 1989 г. няма заигравки като осигуряване на МРЗ, на 4 часа и подобни далавери.

# 113
  • Мнения: 54 420
Признава се стажа преди 97 г., но за него вече се гледа само времето, не внесените осигуровки. Пенсията се изчислява на база осигуровки след 97 г.
За другото не мога нищо да кажа, не съм работила за такива работодатели, от сивия сектор.

# 114
  • Мнения: 1 574
Той е златен тоя шеф щом нищо да не ви удържа, и аз искам един такъв, който да ми дава чиста брутната заплата Simple Smile

# 115
  • Мнения: 54 420
По-скоро не им дава фиш, иначе там се виждат какви са осигуровките от служителя.

# 116
  • Мнения: 14 635
Той е златен тоя шеф щом нищо да не ви удържа, и аз искам един такъв, който да ми дава чиста брутната заплата Simple Smile
Да,правилно ме бъзикаш,но ме разбра.Не ни дава брутната заплата естествено,а нето.Обаче нищо не ни иска и не даваме кеш за осигуровките.Той ги внася.

Последна редакция: пт, 12 май 2023, 22:31 от Silverstone

# 117
  • Мнения: 54 420
Да, но за да стане нето, той си удържа вашата част от осигуровките. Не трябва да ви иска и кеш допълнително.

# 118
  • Мнения: 1 031
[Да,правилно ме бъзикаш,но ме разбра.Не ни дава брутната заплата естествено,а нето.Обаче нищо не ни иска и не даваме кеш за осигуровките.Той ги внася.
Аз пък не знам случай, в който работникът да ги внася. Много са ви объркани понятията. Може би имате предвид, че ако работникът иска да се осигурява на по-висок праг доплаща на работодателя, но и в това няма никакъв смисъл.

# 119
  • Мнения: 1 574
Вероятно се бърка с фиктивните назначения, когато някой си плаща сам всички осигуровки към държавата, за да го води някой на работа за стаж.
Винаги ми е било интересно това защо не е законно между другото, защо да не можеш да се осигуряваш за пенсия, без да работиш, ако си плащаш?

Общи условия

Активация на акаунт