Невъзможност за пенсиониране

  • 6 459
  • 129
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 54 425
Минимална, но евентуално да.

# 91
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Малко е повече от хич.

# 92
  • Мнения: 54 425
И то при положение, че поне 5 години трябва да чака за пенсия за непълен стаж. Пак е нещо.

# 93
  • Мнения: 5 003
396 лева по болест.

# 94
  • Мнения: 777
Сигурни ли сте, че здравословните проблеми, които има майка Ви , не са за поне 50% инвалидност? Пишете, че има  много здравословни проблеми, най добре е да се посъветвате с личния й лекар и да подаде документи в ТЕЛК.

Тези проценти инвалидност да не мислиш, че ще донесат някаква прилична пенсия?

396 + 35 от социалните = 431 лв.
Малко, но
Много е  по-добре от нищо

Последна редакция: пт, 28 апр 2023, 07:24 от mariiva

# 95
  • Мнения: 1 574
Ако знаете на хора в колко тежко състояние отказват ТЕЛК с достатъчно проценти за пенсия ще се хванете за главата. С "обичайни старчески болежки" по-голям е шанса да спечели от тотото.

# 96
  • Мнения: 54 425
Отказват, защото има голяма корупция, братята си купуват ТЕЛК и покрай тях изгоряха и другите.

# 97
  • Мнения: 777
Ако знаете на хора в колко тежко състояние отказват ТЕЛК с достатъчно проценти за пенсия ще се хванете за главата. С "обичайни старчески болежки" по-голям е шанса да спечели от тотото.

Амиии , щом според Вас е по-добре  да не прави нищо и дори да не опита, и то при положение че има много болести.....
Опитваме се да помогнем на жената с идеи, а не да я обезкуражаваме, че няма да получи ТЕЛК , или че сумата ще е малка и т.н.

# 98
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Вярно, не е никак зле пенсията. Преди десетина години намалиха инвалидността на ММ от 80 на 50 и му спряха инвалидната пенсия. Затова съм скептична, че заради старчески болежки ще дадат изобщо процент.

# 99
  • Мнения: 1 595
С 50% ТЕЛК би трябвало да има пенсия, нещо не си разбрала или си измисляш.
Старческите болежки не са "увреждане".

# 100
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Измислям си, със сигурност. Слава богу, ММ отдавна е опериран и здрав и не е опрял да бг пенсия. Половин година след като НЕЛК отказа да ревизира решението на ТЕЛК, емигрирахме и не сме се занимавали повече. 20 години опит с телкове, прегледи, пенсии стигат, за да си поизмисля нещо, все пак.

И именно, старческите болежки не са увреждане, за да се тика авторката в тази посока- да търсят ТЕЛК.

# 101
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Аз съм с телк решение от много години. Вярно е, че намаляват проценти и има голям субективен фактор.  Сега вземат под внимание всички заболявания. За да вземе пенсия на жената трябва да и дадат поне 50 процента. Парите ги изчисляват според годините трудов стаж и осигуровките. Малко са, защото много хора са се разболели твърде млади и  нямат достатъчно стаж. Но все е по- добре от нищо. Има и интеграционна добавка от социалните, за втората група е 76 лв месечно, за третата не знам колко е, но е по- малко от това. Май към 50 лева  беше. Минималната пенсия за втората група е 505 лв, за трета не помня колко беше. Максималната е малко повече, според осигуровките, но също не е значителна сума.
Редовна пенсия ще вземе на 67 г щом няма достатъчно стаж, но ще и спрат инвалидната защото две пенсии не може. Изключение прави само първата група, тогава взема основната пенсия  + 25 процента от нея добавка.
 За съжаление някои хора намират връзки и си плащат и получават, а на истински болните хора не се полагало. Ами това е. Дано да съм била полезна.

Последна редакция: пт, 28 апр 2023, 20:05 от The Iron Lady

# 102
  • Мнения: 777
Вярно, не е никак зле пенсията. Преди десетина години намалиха инвалидността на ММ от 80 на 50 и му спряха инвалидната пенсия. Затова съм скептична, че заради старчески болежки ще дадат изобщо процент.

Информацията Ви е ГРЕШНА!


със сигурност  :  50% ТЕЛК са достатъчни за да получава инвалидна пенсия 396 лв. + 35 лв. интеграционни.
Не е вярно това, което пишете, че при 50% са му спрели инвалидната пенсия. Намалили са я, но не са я спрели.

И няма откъде да знаете, дали майката на авторката има  старчески болежки.  Писано е, че има много заболявания

Последна редакция: сб, 29 апр 2023, 00:07 от mariiva

# 103
  • Мнения: 54 425
Извинявам се, но на 62 хората са все пак в работоспособна възраст. Старчески болежки не е най-удачния термин.

# 104
  • Мнения: 5 003
Има хора и много под тази възраст са нерботоспособни.

Общи условия

Активация на акаунт