Невъзможност за пенсиониране

  • 6 362
  • 129
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4 876
Той е златен тоя шеф щом нищо да не ви удържа, и аз искам един такъв, който да ми дава чиста брутната заплата Simple Smile
Дава им нетната уговорена заплата и им внася осигуровките на колкото са се уговорили.
Нетната може да е твърда сума за месеца или определена сума за работен ден, както са се уговорили, а в производството е колкото си изработиш.

# 121
  • Мнения: 54 041
Ами то на всички им дават нетна заплата,  с удържани данъци и осигуровки.
С тази разлика, че някои ги осигуряват на МРЗ, което е в техен минус.

# 122
  • Мнения: 2 014
Естествено. Аз не мога да разбера някои от последните коментари, освен верните, написани от DeVa.
Всеки получава нетна заплата. Нали брутната си има задължителни удръжки за Държавно обществено осигуряване (ДОО) и плосък Данък общ доход (ДОД).

Последна редакция: сб, 13 май 2023, 10:39 от kristinia

# 123
  • Мнения: 4 876
Като отидат на интервю договарят чистото, което ще вземат и на колко ще ги осигуряват, не договарят брутна.Затова пишат, че осигуровките са от работодателя, а той си ги е калкулирал и пак са от работника.

# 124
  • Мнения: 54 041
Като отидат на интервю договарят чистото, което ще вземат и на колко ще ги осигуряват, не договарят брутна.Затова пишат, че осигуровките са от работодателя, а той си ги е калкулирал и пак са от работника.

Това си е техен проблем, че са невежи. Затова, като започнат работа в някоя свястна фирма са много изненадани, още на първата заплата, че парите са по-малко от обявените. Защото са им казали брутни суми.
Където съм ходила на интервюта, винаги са ми казвали брутна заплата. Мога сама да си сметна нето колко ще е.

# 125
  • Мнения: 3 250
Това, че можеш е добре. Но представи си 64 годишния бай Иван шпакловчика да може?  Защо? Не е ли по-лесно и коректно на хората да им се казва колко ще получат за месец? Какъв процент от работещите се интересуват от БТВ?

# 126
  • Мнения: 12 622
Би трябвало на въпросното интервю за работа бай Иван да пита - ама това ще получавам чисто, или е с осигуровките? И ще разбере.

# 127
  • София
  • Мнения: 1 604
Аз си мислех, че всеки на интервюто като му кажат заплатата пита дали е бруто или нето. Едва ли има човек, който да не е наясно, че част от заплатата му се удържа за разни данъци и осигуровки.

# 128
  • Мнения: 12 288
То и всеки работодател и наясно че трабва да декларира цялата заплата и осигуровките да са върху нея ама ето на - не става винаги точно така ами правят шмекерии една немалка част.
Иначе изобщо не са само хората без кой знае какво формално образование, сума народ не може да си прочете фиша за заплатата и да разбере кое какво е по него.

# 129
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
. Едва ли има човек, който да не е наясно, че част от заплатата му се удържа за разни данъци и осигуровки.

Е, съвсем ясно е, че има такива хора.

Общи условия

Активация на акаунт