Краят на годината наближава ОСМОКЛАСНИК със съучениците си се сближава

  • 31 044
  • 752
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 418
Здрав,успешен и щастлив да ти е рожденика,Нелс!А за теб по-малко работа и повече време за празнуване🎂
У дома кипеше мързел,но след намесата ми нещата рязко се промениха.След вчерашния дъжд,младежът реши,че ще си носи маратонките на химическо ,но аз не спонсорирах тази идея(80лв.)та отива,оказва се ,че наистина не съм го излъгала за цената и падна мрънкащо търкане в банята.Накрая реши,че ще се бори др.година за стипендия,не се знаело в кой момент ще му потрябват пари,а пусто няма спестени,защото ги изхарчи за комп.джаджи.

# 256
  • Мнения: 663
Нелс честит и здрав да е рожденника!

# 257
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Нелс, честит празник на умното ти момче! Много успехи, весели моменти и положителни емоции от мен и щерката.

# 258
  • Мнения: 638
Влизам набързо да ви честитя празника и се връщам да чета. Но когато няма, няма, ама пък като се отпушите и няма наваксване 😂

Честит празник на Българската азбука!

Честит да ти е младежа Нелс!

И понеже още никой не се е разписал след мен, си редактирам поста 😉

Честити да са рождениците на Дени и Краси!

Изпуснах да пожелая успех на децата но матурите, но пък стискам палци, проверяващите да са по ларж и да дават високи оценки! ( Макар да съм сигурна, че вашите деца са направили всичко както трябва 😘).

Горгонзолче, много кофти епизоди 😞 Добре, че са само ламарините и вие сте добре. А за брекетите, явно му ги е стегнала доста този път. Ние не сме имали чаааак такъв епизод. Последните 2 пъти имаше съвсем леки корекции и почти без болка. Трябваше да ходим сега, във вторник, но младежа е с АБ и отложихме за 01.06 😁 Дано нямате други такива драматични корекции вече, а само прекрасна усмивка. ☺️

Тони, по-често да се разписваш, защото виж как ни шашкаш така като те няма 😘🤗

Утре ваканцийката свършва и младежа е на училище. Предстоят класна по НЕ и по Математика. И като цяло сякаш това ще е края на учебната година. Като гледам Школо, има достатъчно оценки по всички предмети.
Всъщност имат някакъв изпит и по НЕ, но той щял да си бъде като тест, не писмен и устен.

И накрая, за учещите НЕ 😁😂 каква "приказка" чух онзи ден по радиото. Не запомних, кой то е казал.
Вечността е измислена, за да може НЕ да бъде научен!

Последна редакция: чт, 25 май 2023, 09:20 от zaichenceto_bialo

# 259
  • София
  • Мнения: 3 484
За родителите на зрелостници цък тук
НАП им напомня, че трябва да плащат осигуровки!

# 260
  • Мнения: 412
Момичета, благодаря за пожеланията!

Късмет на зрелостниците, дано получат отлични оценки. Весело изкарване на баловете.

Моят човек отказа да участва в един международен конкурс в Поморие, в края на юни. Много ме е яд, трябваше да го натисна, неговата нерешителност ме влудява. И другите представители на зодия Близнаци ли са толкова нерешителни?

Никой не е писал след мен, така че малко ще редактирам:
Скрит текст:
Кълбо от нерви съм. Първо, защото половинката влезе в болница. Ще махат някакво подутина, която преди 3 години уж рязаха в Софиямед, но си оставиха ръцете. И второто е - бях споменала, че сестричката е на 6, но тази година ще кандидатства за първи клас в определено училище. Кандидатите от 3 група за това училище се увеличават със скоростта на светлината. Това са деца, на които родителите им сега сменят адресни регистрации в района на училището. Тази сутрин видях няколко деца, които миналата седмица бяха 4 гр+5 т, а тази вече са 3 гр. Имам чувството, че някой върти схеми и далавери в община Триадица, а района на училището е изключително малък.
Срам не срам, но ще питам - има ли някой собствен апартамент или познат, който би направил тази услуга - да регистрира мен и детето временно на негов адрес, но да е в карето Витошка  - Скобелев / Христо Ботев и Шандор Петьофи - Неофит Рилски.
Миналата година не изхабих толкова много нерви по седмокласната кампания, колкото сега по първокласната.

Последна редакция: чт, 25 май 2023, 12:07 от nells

# 261
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Здравейте, банда, и поздрави от Венеция.
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 25 май 2023, 16:24 от Светлица

# 262
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Браво на дъщеря ти, Светлице!🌻
Честито и на рождениците, които пропуснах! От здраве и късмет да се не отърват!🎉

Вчера ми беше много емоционален ден - от празничното шествие с осмокласниците (и дежурните: "Ама трябва ли? Ама защо с униформи? Ама кога ще тръгнем? Ама колко още ще вървим?") до бала с прекрасните пораснали дванайсетокласници, които преди 5г. мърморясваха по същия начин.😄
Виж, миналата година нямаше примрънкване, хлапетата май просто се радваха, че са навън в толкова голяма група и то без маски.

# 263
  • София
  • Мнения: 12 409
Светлица, браво на дъщеря ти. Желая ѝ много успехи!
Зарязала съм набора и се готвя усилено с малкия за матурите в четвърти клас. Joy Той ще кандидатства и много му трябват оценките.
Нелс, стискам палци да приемат дъщеря ти в желаното училище. Винаги има шанс.

# 264
  • София
  • Мнения: 3 484
nells, не са далавери в общината. Самите хора си организират смяната на адреснта регистрация.
Скрит текст:
Баща ми също живее до желано училище и ако се проследят регистрираните у тях през годините, направо си е за страх. А когато те остаряха и на приятелите им децата пораснаха се изредиха и моите познати. Даже са ме предупреждавали, че у нас "текучеството" е голямо, идвали са да потвърждавам подписи... Ама какво да направиш, като на някои деца училището им се полага, а други нямат достъп. Даже моите деца не искаха да приемат без да им сменя регистрацията. Че и досега с мъжа ми живеем на различни адреси откак голямото реши да ходи на училище.
Дотолкова вече вкъщи ни беше писнало да се обсъжда "радиуса на училището", че малкото когато кандидатстваше все питаше дали училището си има радиус. И познайте - оказа се, че 107 си има радиус и след 4 клас, а СМГ и 125-то нямаха радиус. Имам колежка, когато разбра, че наборчето след 4 клас ще кандидатства в 107 веднага ми предложи регистрация. Явно навсякъде около училищата си е напрежение. А служителката в общината ми каза, че им е писнало всяка година да записват децата за училище и през септември да ги отписват, за да могат да запишат другите за следващата година.
и най-важното!!!
Скрит текст:
Аз не видях защо поздравявате на Светлица дъщеря й и сега умирам от любопитство.

Последна редакция: чт, 25 май 2023, 17:28 от Вампирче

# 265
  • Мнения: 412
Светлица, браво на девойката! Желая  и още много успехи!

Вампирче, много благодаря за коментара!
Скрит текст:
С баткото нямах този проблем. Яви се на изпит за предучилищна в 145 - то, изкара и го приеха. Сега е някакъв кошмар, а ние сме от другата страна на НДК.
Аз като клюкарка да обясня - дъщерята на Светлица се е явила на трети кръг на състезанието по АЕ, май Хипо се казваше и е спечелила 1 или 2 място. Тук вече не съм сигурна, бързах и нямах време да пиша.

# 266
  • София
  • Мнения: 3 484
Браво на малкото Светулче!

# 267
  • Бургас
  • Мнения: 16 156
Нелс,честити 15 години!
На Светлица,не разбрах какво честитим,но и от мен Честито!

# 268
  • Мнения: 2 111
Светлица, браво на девойката, все тъй да жъне успехи.

Карзчеееее, ма то днес твоето дяте нямаше ли повод, ако не се лъжа, но все пак да си честитя. Ако съм се объркала, значи съм зле, гони мъ деменцията.

Последна редакция: пт, 26 май 2023, 23:14 от Тони🍀

# 269
  • София
  • Мнения: 3 484
Хайде вече да обявяваме победителя в мълчанката, че искам да попитам дали маратонките на Адид@с са умалени!
Ходихме да набора да купуваме и трябваше три пъти да искаме по-голям номер. А нещо да е пораснал - не е.

Общи условия

Активация на акаунт