Паническо разстройство - 58

  • 26 512
  • 768
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Изследванията ми са готови и всичко е в норма. И сега, къде да търся причината? Да звъня ли за смяна на лекарствата, след като всичко е на ред, или да ги пия още 3 месеца и после да се чудя как да свалям кг. Депресията ми ще ме доведе до депресия.
Кг, качени от ползване на АД, се свалят трудно, защото АД "бутат" метаболизма. Говоря от опит.

# 16
  • Мнения: 58
И аз да се включа, понеже ПА ми в момента, заради които сега съм на АД бяха точно такива. През деня ми нямаше абсолютно нищо, но започнах да се събуждам посред нощ с ПА, която беше висока кръвно и учестен пулс. След напревени всички изследвания и консултации със специялисти се оказа, че съм си изчерпала абсолютно всичкия серотонин, и от там идват и ПА. Аз се успокоявам, че ми няма нищо реално, че всичко е в главата ми, че няма да получа инфаркт или да припадна. Ако усетя, че  получавам ПА през деня, ставам и започвам да върша нещо, било то и да мия чинии. Много ми помага общуването с хора, разходките, ако не ходя на работа имам чувството,че ще полудея. С годините се научих да се справям по мой си начин, вярно че не винаги ми се получавам, но пак не е както в началото. Поне невролога ми беше честен, че е възможно да качвам кг.от АД пия ги 4-ти месец, и ако се чувстам добре да пробвам да намаля дозата на половина.

# 17
  • Мнения: 950
Това,което описваш не е ли по скоро пристъп на тревожност?Само високо кръвно и учестен пулс?

# 18
  • Мнения: 1 915
И как установиха с изследване,че си "изчерпала всичкия серотонин"? Не знаех ,че има такова изследване....Да не говорим,че мозъка все още не е разгадан напълно и всичко е в сферата на предположенията само.....

# 19
  • Мнения: 58
Това,което описваш не е ли по скоро пристъп на тревожност?Само високо кръвно и учестен пулс?
Скрит текст:
Пристъпите на паника и тревожност може да изглеждат подобни и споделят много емоционални и физически симптоми. Можете да изпитате както тревожност, така и паническа атака едновременно. Например, може да изпитате безпокойство, докато се тревожите за потенциално стресова ситуация, като важна презентация на работа. Когато ситуацията настъпи, безпокойството може да кулминира в паническа атака.Тревожността е обикновенно обвързана с очакването на стресова ситуация, преживяване или събитие. Тази тревожност може да постъпи постепенно. Симптомите могат да включват: Страх, притеснение, дистрес.
Пристъпите на паника се появяват внезапно и включват силен и често непреодолим страх. Те са придружени от много трудни физически симптоми, като учестен пулс, задух или гадене. Паник атаките ги категоризират като неочаквани или очаквани.Неочакваните пристъпи на паника възникват без очевидна причина.
Очакваните пристъпи на паника се предизвикват от външни стресори, като фобии. Тревожността е обикновенно обвързана с очакването на стресова ситуация, преживяване или събитие. Тази тревожност може да постъпи постепенно.Пристъпите на паника се появяват внезапно и включват силен и често непреодолим страх.
Горното съм го копирала. При мен първо е бил стреса, стреса всеки ден в продължение на месеци да вярвам и да чакам, че мой близък ще оздравее дори, и да знаех, че това няма как да се случи. ПА дойдоха може би месец, след като той почина. Аз си трупам стреса и в един момент, когато нещата се успокоят бам идват ПА. Никога, когато съм била най-стресирана не съм получавала ПА. Имам чувството, че тя чака всичко да отмине, да се успокоя и тогава да атакува, и когато си мислех, че съм се научила, как да я игнорирам, и да се справям с нея тя пак успя да ме пребори в момента, когато съм най уязвима през ноща.
И как установиха с изследване,че си "изчерпала всичкия серотонин"? Не знаех ,че има такова изследване....Да не говорим,че мозъка все още не е разгадан напълно и всичко е в сферата на предположенията само.....
Най-вероятно по метода на изключване, по симптопите които имам, и от какво съм започнала да получавам ПА. Когато казах на невролога ми, че мисля да го изследвам той ми каза "Няма смисъл аз съм изключил всичко друго ти си успяла да го изчерпаш всичкият". Споделям какво ми е казал лекарят ми, не давам лекарски заключения. А и нали на Золофт и всичките му там производни селективни инхибитори това им е функцията обратното захващане на серотонина.

# 20
  • Мнения: X
И как установиха с изследване,че си "изчерпала всичкия серотонин"? Не знаех ,че има такова изследване....Да не говорим,че мозъка все още не е разгадан напълно и всичко е в сферата на предположенията само.....
Според мен е на принципа проба-грешка. Всичко друго е изследвано, изписва се АД (за обратен захват на серотонина), има подобрение, воала, напипан е проблемът. Следва трудна промяна на начина на живот и мисленето.

Последна редакция: ср, 10 май 2023, 15:38 от Анонимен

# 21
  • Мнения: 498
caprice , аз мога да те посъветвам просто да си до съпруга си. Да му показваш обичта си, грижа, внимание, съпричасност към случващото му се. Благодаря на Господ, че моя съпруг застана плътно до мен. Изкара безсънните нощи с мен, успокояваше ме, даваше ми кураж, че ще минем заедно през това. Не искам да си представям, ако не беше проявил нужното ми внимание, как бих се чувствала и постъпила. Всъщност след 20г. заедно точно в този момент аз разбрах, че той наистина държи на мен, обича ме и ме подкрепя. До преди това явно не съм си давала такава сметка. На моменти дори си казвам, че явно Господ затова ме е поставил пред такова изпитание, да осъзнаем и да погледнем връзката си, която се заздрави още повече, дори с такъв лош период.

# 22
  • Мнения: 305
Всеки нещо го измъчване мен сега килограмите. Записвам се в новата тема

# 23
  • Мнения: 64
А защо в главата мислите ми са като в памук сякаш отнесени забравям често. Ямр скенер кръвни изследвания са в норма. Пия Дулсевия 60 мг и Флуанксол

# 24
  • Мнения: X
А защо в главата мислите ми са като в памук сякаш отнесени забравям често. Ямр скенер кръвни изследвания са в норма. Пия Дулсевия 60 мг и Флуанксол
Защото си с паническо разстройство.

Всеки нещо го измъчване мен сега килограмите. Записвам се в новата тема
И мен, но съм си казала, че психическото ми здраве е на преден план.

# 25
  • Мнения: 97
Здравейте,
при мен пак се появи тревожност, особено сутрин, леко главоболие, вечер се събуждам по няколко пъти. Вчера вдигнах и кръвно, а проблем с кръвното не съм имала от 10 месеца. Мислех си, че вече всичко е наред с мен и ето пак се започва. Пия серопрам - 1 таблетка сутрин и вечер 2/3 тритико от 75 мг. Ще трябва да звъня на лекарката. Сигурно ще ми вдигне дозата на серопрама. Някой от вас приема ли повече от 1 табл. серопрам.

# 26
  • Мнения: 498
evigg Аз съм на серопрам сутрин 1, на обед 1/2. Вече 2 месеца съм така. Ще пия и този месец и като направя три пълни месеца психиатъра ме вика на консултация и вероятно ще го намалям. Страх ме е.

# 27
  • Мнения: 97
evigg Аз съм на серопрам сутрин 1, на обед 1/2. Вече 2 месеца съм така. Ще пия и този месец и като направя три пълни месеца
психиатъра ме вика на консултация и вероятно ще го намалям. Страх ме е.
Как се чувстваш с тази доза ? Аз имах огромно подобрение и сега с тази тревожност, не знам. Чух се с лекарката, каза да вдигна тритикото. Другата седмица ще ходя при нея.

# 28
  • Мнения: 498
evigg, мисля, че съм добре. Не се чувствам на 100% аз си и стабилна, но се надявам да имам още подобрение. Сякаш съм в някакъв застой и в очакване да се излекувам. Някъде от месец съм само на Серопрам. Преди това имах флуанксол и ксанакс вечер за сън. Сега пия Атаракс 1/2 за съня и ме е страх да го спра, за да не се върне безсънието.
В този ред на мисли, някой да сподели, дали има пристрастяване към Атаракс?

# 29
  • Мнения: 127
caprice , аз мога да те посъветвам просто да си до съпруга си. Да му показваш обичта си, грижа, внимание, съпричасност към случващото му се. Благодаря на Господ, че моя съпруг застана плътно до мен. Изкара безсънните нощи с мен, успокояваше ме, даваше ми кураж, че ще минем заедно през това. Не искам да си представям, ако не беше проявил нужното ми внимание, как бих се чувствала и постъпила. Всъщност след 20г. заедно точно в този момент аз разбрах, че той наистина държи на мен, обича ме и ме подкрепя. До преди това явно не съм си давала такава сметка. На моменти дори си казвам, че явно Господ затова ме е поставил пред такова изпитание, да осъзнаем и да погледнем връзката си, която се заздрави още повече, дори с такъв лош период.
Абсолютно, както Лиана казва - просто бъдете до него и му казвайте, че няма да е вечно така, че нещата ще се стабилизират. Зная, че може би го правите вече, но не се отказвайте, защото Вие сте му най-близкия човек, ако вие се откажете от всичко, занего няма да има стимул и мотивация да се оправи и да продължава да търси помощ, а и нали за това градим семейства и създаваме деца - за да сме заедно, да си помагаме, без любов не се живее...ох станах много емоционална, извинете! Съпругът ми също е до мен, разбира се има моменти, в които му е трудно, но не ги показва често, дори снощи ми каза, че това е неговият защитен механизъм - да не говори за тях. Но ме изслушва, предлага ми всякакви методи за лечение и разсейване, говори ми в колата и ме надъхва и помага, когато знаете, че имате тази подкрепа. Не се отказвайте, трудно е за всички, но не е невъзможно! Благодаря Ви!

Общи условия

Активация на акаунт