Джендър Идеологията в БГ до къде е стигнала към момента?

  • 3 138
  • 67
  •   1
Отговори
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Пускам тази тема за да разбера до къде са стигнали нещата в България с въвеждането на джендър идеологията. Тук в Америка положението е в разгара си и много деца са побъркани вече - повечето 15-17 годишни се  чудят дали да си сменят пола или се определят като някакви неопределени . Даже малките ( втори клас) вече питат вкъщи за пола си и тн. Хората бягат към по- занемарени щати и градове само и само да хванат старовремските представи за половата идентичност преподавана в училище. Има ли в БГ сексуално образование вече в училищата и занимават ли децата с тази нова полова идеология?

Последна редакция: чт, 18 май 2023, 23:20 от PriMadonna

# 1
  • София
  • Мнения: 28 579
Дано да няма сексуално образУвание никъде, че не е добре.
Сексуално образование би било добре да има.

Обаче американците май големи истерици ще се окажат, ако написаното от теб е вярно. Разбира се в никакъв случай не искам да кажа, че преувеличаваш с цел долнопробна провокация.

Последна редакция: чт, 18 май 2023, 23:16 от milenaka

# 2
  • Мнения: 988
За жалост, запада все повече започва да оказва влияние върху България свързано с тези ЛГБТ+ идеологии.
Има много деца, които са объркани и заблудени, но по мои наблюдения по-голяма част от младите хора сме осъзнати и не се повлияваме и сме против подобни идеологии и общества!

В училищата няма сексуално образование...то както се казва децата "знаят" повече от учителите и родителите си по тая тема. Това е тъжно, защото си създават погрешна представа както за секса, така и за своя пол/ сексуалност (които по принцип дори не бива да поставят под въпрос).

Страшно е и ще става по-зле.

# 3
  • София
  • Мнения: 35 107
Няма объркани деца, има объркани родители.

Има сексуално образование - за пола, хигиена на пола, полово съзряване и безопасен секс.

Джендър не е нарация, джендър носи същност.

# 4
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Поправих правописа, мерси че наблягаш Simple Smile.
Не преувеличавам, наистина това се случва тук като средно статистическо явление.
А в какъв смисъл са объркани родителите?

# 5
  • София
  • Мнения: 35 107
И какво?

Едни семейства бягат в прованса, че да защитят момиченцата като такива и момченцата тоже?
Да бягат в Източна Европа, тук сме стожери на християнското семейство и бием различните Cry

Последна редакция: чт, 18 май 2023, 23:55 от Ms.Gorgeous

# 6
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Аз съм за, но май само в Русия се защитават тези ценности. В другите страни БТВ и Нова бълват бълвоч.

# 7
  • София
  • Мнения: 35 107
Май трябва да се прибереш.

# 8
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 895
Нито объркани деца, още по-малко объркани родители съм срещала. Въобще тази тема не е на дневен ред.
А темата тук е точно провокация.

# 9
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
В кой щат си Аида? Не може да не си засегната от това ако нямаш деца в училищна възраст.

# 10
  • Мнения: 988
Объркани родители и аз не съм виждала, то остана и те да подтикват децата си към операция за смяна на пола...но заблудени деца се намират. Ежегодният лгбт парад е доказателство за това.

# 11
  • София
  • Мнения: 35 107
Защото аз познавам объркани родители, много им пречат Балканите и много им помага Канада. И са близки хора, и още си вървят приказките за пе***аси на маса и всеобщ смях, само те се жегват и аз, че може би съм просветена.
Ужасно е трудно, терапии, приемане, децата са из Европа слава Онзи, че тук е страшно.

# 12
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 895
В кой щат ли? Че аз съм в България. Ако искаш да се коментира какво се случва в щатите, да ти преместят темата в съответния чужбински подфорум. Аз коментирам България.

# 13
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Защото ме обяви, че съм правела провокации с темата, а аз споделям какво се случва тук в Америка и питам как е там.
Защо да е провокация - ти пазиш информационния поток от разпространение ли или какво?

# 14
  • София
  • Мнения: 28 579
Тук сме порядъчно закостенели с редки изключения. Всичко е точно.

# 15
  • София
  • Мнения: 35 107
Прибирай се, дет казах. Има от това, има и от онова - как щеш.

# 16
  • Мнения: 1 786
В България все още сме си съвсем добре - почти няма влияние на ЛГБТ според мен - момчетата са си момчета, момичетата са си момичета и никой не се чуди какъв е. Имам наблюдения върху деца от детска градина до абитуриенти. Сред моите лични познати "объркани" няма нито деца, нито родители. Една-единствена странна птица съм срещала последните години, дето не е нито риба, нито рак, ама то не може без хич. Така че от моя личен опит все още това странно явление не вирее сред тъмните балкански субекти.

# 17
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 895
Казах ти как е "там" през моя поглед...
Как е при вас, въобще не ме вълнува, нямам намерение да емигрирам в САЩ.
От край време има хора с различна сексуална ориентация. Приемам ги като хора като мен, като всички останали. Не ги приемам като идеология. За идеологиите да си се дърлят в парламента.

# 18
  • Мнения: 11 094
Аз съм за, но май само в Русия се защитават тези ценности. В другите страни БТВ и Нова бълват бълвоч.
Бе не е само Русия, да ти кажа. Саудитска Арабия, Северна Корея, Еритрея... все прогресивни, високоразвити държави, дето да ти е кеф да заживееш Simple Smile

П.П. За САЩ това, което аз виждам, е точно обратното - Рон ДеСантис забрани в училищата във Флорида да се преподават сексуално образование и полова идентичност. Други щати пък забраняват абортите. И те така. Ама пропагандоните си лаят, белким някое канарче им се върже.

# 19
  • Мнения: 1 847
Аз съм във Флорида имам деца Тин и не съм забелязала НИЩО подобно в тяхното училище. Наблягат на Булинга, правят им разни учения и толкоз...за половете НИЩО.
Светът е шарен, просто го приеми!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 136
Даже бих казала, че е обратното. През последните години САЩ е една от най-консервативните страни. Мои роднини живеят в Тексас и техните деца (14-16 годишни) са ми споделяли, че джендър идеологията далеч не е така разпространена там, както ние си мислим.
Племенникът ми движи в някакви компании залитнали по гангста рап и се смятат за тежкари, докато не му показах какво представляват рок компаниите. Стана му тъпо, че не са такива тежкари в крайна сметка. Grinning

А, какви ценности пазят в Русия, че не разбрах? Аз това, което виждам за децата там е, че ги обучават в пропаганда - накичени с георгиевски ленти, Z знаци и ги строяват като на военен парад. Мерси с такива ценности, ще пропусна.

# 21
  • София
  • Мнения: 13 157
Не може да накараш някого да си смени сексуалната ориентация, когато това не е същността му. Просто съвременното образование спря да крие и да си затваря очите за цялото разнообразие от различни хора, каквито винаги е имало. Различни във всяко едно отношение. И в миналото не са били скрити (за справка - народното творчество и фолклорът), но ние сме хванали няколко поколения на фалшив морал.
Една от най-близките ми приятелки от детството е лесбийка и сме израсли заедно. Е, дори не ми е хрумвало да си сменям пола или да експериментирам с жени. И на нея не й е повлияла средата, а сме почти на 50. Една от най-близките приятелки на големите ми дъщери още в училище се самоопредели ясно. Винаги са били близки. Тя учи също в чужбина, но в друга държава и си ходят на гости. Беше шаферка на голямата ни дъщеря и дойде с приятелката си. Много успешни момичета са и двете и не "рекламират" отношенията си. Моите момичета си имат половинки от "правилния" пол.
Големи драми, голямо чудо.

Последна редакция: пт, 19 май 2023, 07:50 от Fever Ray

# 22
  • София
  • Мнения: 2 136
Даже съм сигурна, че джендър идеологията не може да пробие на българска почва. Не съм завършила отдавна училище и знам настроението на младежта спрямо лгбт общността - предимно негативна. Нинова води битка срещу грешния таргет, докато друг проблем ѝ отбягва - неонацизъм//ултраси, а тези движения вече пробиват сериозно сред младежта.

# 23
  • Мнения: 14 490
Джендър идеология може в България да не се разпространява масово, но децата я попиват от социалните мрежи, или не знам и аз откъде.
В училището на дъщеря ми има две деца, за които се говори, че са решили, че са от другия пол. Може и да са повече де, аз съм чула за две.

Става дума за училище в неголям областен град. Повече не смятам, че е редно да коментирам.

# 24
  • София
  • Мнения: 13 157
Нека не забравяме, че въпросната "идеология" е била подкрепяна в древните Спарта, Рим, Елада, Египет и т.н. Абсолюто осъзнато и като държавна политика. Целта е била подсилване на отношенията във войската, за да се бият не само за победа и за живота си, а и за воина до тях.
Тогава социални мрежи не е имало.

# 25
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 895
Хайде да не си подценяваме децата. Виждат в социалните мрежи и преценяват кое е ОК, кое не. Емили тротинетката едва ли някой го приема като положителен пример.

# 26
  • София
  • Мнения: 78
Единствено което ми пречи и то сериозно, е че може по донос да отнемат дете от майката и после само заради усвояването на едни пари да се прокарва "правилната" линия - иначе всички са за свобода и равенство на разнообразието - ама ако може само "тяхното" разнообразие и "правилен" възглед на живота. Ама виждал ли си детето, опитал ли си се да помагаш, говорил ли си с хората около семейството, говорил ли си с журналиста, направил репортажа - НЕ. Обаче трябва да напишем "становище" и майната им на правотата и последиците. Добре, че все още има добри и съвестни адвокати /които разбира се никой не пита какво и как да е в полза на хората - питат се само партийци и НПО-та/, които да се опитат да помогнат на различните.

# 27
  • София
  • Мнения: 35 107
С донос деца не се отнемат. Така лесно деца не се взимат и бъдете наясно, че никой няма интерес да го прави.

# 28
  • София
  • Мнения: 78
Като го наречеш "сигнал" - става ли нещо различно. За мен всеки документ, който е срещу някой, за "негово добро", и разбира се го правиш само от "човещина и гражданска позиция" - пишеш и подаваш до компетентните органи си е донос, пък вие му викайте ако искате и "петиция за световен мир".

# 29
  • София
  • Мнения: 13 157
Къде се случва това отнемане (само) по сигнал?

# 30
  • София
  • Мнения: 78
Жената е Галя Танева, случва се в Хисаря мисля.

# 31
  • София
  • Мнения: 13 157
Аха, значи не става дума само за сигнал.
Запознай се по-подробно със случая. Аз съм запозната и в случая се радвам, че спасиха детето.
Толкова по темата.
Повтарям, че по сигнал у нас деца не се отнемат.

# 32
  • София
  • Мнения: 28 579
Това е майката на Буда, нали? Въобще не бих казала, че тя  е пример за неправилно отнемане. Даже точно обратното.
Сещам се и за друг случай. При него, въпреки подаден сигнал от детската градина за насилие, не отнемат детето. За съжаление. После баща му го хвърли от един мост.

Много е жалко, че насилието върху деца не ни плаши, но джендър идеологията ни плаши.

# 33
  • София
  • Мнения: 78
Значи първо те вкарват в лудницата, а после /евентуално/ те освидетелсват - явно такъв е реда. Аз не съм специалист и затова вярвам на адвокат - що се отнася до дела, но явно вие сте - извинявам се за грешката. Все си мисля, че първо трябва да докажат в съда, че сте виновен /или луд/ а после да изтърпите последиците, но явно бъркам.
п.п. А колко деца от т.н. малцинства има в квартала, които имат сериозна нужда от грижи, но хич не ги е еня НПО-тата за тях - чудя се защо... ама и това е законно явно.

# 34
  • София
  • Мнения: 28 579
Всъщност, в темата пишат трима юристи (поне аз знам за толкова, може и да са повече).

# 35
  • София
  • Мнения: 13 157
Както казах, запознай се първо с целия случай, вкл. със смъртта на първото дете на Галя, както и с условията за извеждане на едно дете в риск от дома му. Няма общо с освидетелстването точно.

# 36
  • Мнения: 14 490
Нека не забравяме, че въпросната "идеология" е била подкрепяна в древните Спарта, Рим, Елада, Египет и т.н. Абсолюто осъзнато и като държавна политика. Целта е била подсилване на отношенията във войската, за да се бият не само за победа и за живота си, а и за воина до тях.
Тогава социални мрежи не е имало.

Приемането на хомосексуализма е едно, възможността да решиш, че си от друг пол, съвсем друго. И тоя, другия пол, не е един от двата, известни в Спарта, Рим и Елада.

# 37
  • Мнения: 1 233
Жената е Галя Танева, случва се в Хисаря мисля.
Е точно пък тоя кукумицин ли давате за пример? Детето й не е отнето само заради сигнала, а след доста сериозна проверка. Знаете ли, че първото й дете е починало, донякъде (ако не и само) по нейна вина? А, преди мен вече са го написали. Ако и с това се беше случило същото, щяхте да ревете къде е държавата и защо не го е спасила. А че отгледжа дете, което ще стане социопат, в смисъл, че няма да го е еня за никого другиго, освен за себе си, че ще паразитира на гърба на обществото, че ще се самонастани в чужд имот, както е направила майка му (ама иначе се гордее как била извън системата; как ще си извън системата беее, ти си жива точно благодарение на тая система, иначе в едни други времена и в други общества щеше да си вече мъртва нейде из друмите и никой нямаше и да разбере), това няма ли значение за теб? Трябвало е и първото дете да й отнемат. Съжалявам, ако звучи жестоко, но някои хора просто не трябва да се възпроизвеждат.

Офф, ядосах се, та забравих да пиша по темата от заглавието. И аз не съм забелязала в нашите училища да се злоупотребява с джендър тематиката. По-скоро циркулира из социалните медии доста сериозно, но такъв е светът, в който живеем сега и трябва да се научим да се справяме с него. Т.е. да намерим баланса между това да приемаме различните и това да не се поддаваме на чужди внушения и на опитите някой да ни наложи нещо, което не е присъщо на индивидуалността ни. Това всъщност е голямото предизвикателство на нашето време. Аз нямам проблем с т.нар. джендъри. Приемам всичко и всички, които се борят за своята истина и за правото си да живеят свободно и щастливо. Щом не вредят другиму, какъв е проблемът?

Последна редакция: пт, 19 май 2023, 15:34 от Мила Атова

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Малко извън основната тема на темата, но специално пък за Галя Танева аз съм изумена не толкова от нея, която явно има психически проблеми, колкото от това колко народ скочи в нейна защита, ей така, само защото "ама държавата краде деца!!!" И как тия хора си представят бъдещето на Буда, който няма да е вечно на 3-5 години, примерно...

# 39
  • София
  • Мнения: 17 283
Къде се случва това отнемане (само) по сигнал?

В интернет основно. Там, дето и норвежките гейове се редят на опашка за децата ни.

# 40
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Никой не е против гейовете, това не е в основата на проблема за идеологията. Проблемът е че в училищата явно в даден момент казват на децата, че техният пол е избираем (флуиден) и дневно ги питат от кой пол са днес. Насърчават ги да си избират обръщение което дори може да не е свързано с Тя/Той. Това ги обърква и те започват да се наричат какво ли не, да искат да си менят името и пола. На около 15 години препоръчват на тийновете да ходят на терапевт, терапевтите ако чуят че някой се чуди за пола си започват да препоръчват смяна на пола, хормони и тн. Цялата работа е съвсем организирана от системата. Детето ти ако реши че ще си сменя пола може да го направи без родителско съгласие на 12 години. Ще бъде подкрепено от системата и операцията платена от държавата или фондации. Казва се на децата че смяната на пола е напълно възвращаема, можеш пак да си станеш от предишния пол ако не ти харесва, но това не е така. В крайна сметка се прави едно поколение което няма да има деца защото ще е абсолютно развалено в физически и психически смисъл.
Относно секс образованието - се обяснява на децата за мастурбация и как да правят секс с еднаквия пол - как се ползва страп он и останалите джаджи. Малко ми е в повече това - нямам против децата сами да си откриват топлата вода или да им се даде “Мъжът и жената интимно” за да разберат що е секс, но да им рекламират и показват разни анални съчми не ми е ОК.

# 41
  • Мнения: 1 233
Детето ти ако реши че ще си сменя пола може да го направи без родителско съгласие на 12 години. Ще бъде подкрепено от системата и операцията платена от държавата или фондации. Казва се на децата че смяната на пола е напълно възвращаема, можеш пак да си станеш от предишния пол ако не ти харесва
Това официално ли е? Приет ли е такъв закон? Едва ли. Не врявам и да се случи някога.

# 42
  • София
  • Мнения: 17 283
Малко Приказки под шипковия храст ни разказват тука Simple Smile

# 43
  • София
  • Мнения: 35 107
ЕЖК.....

Може ли някакви официалнни сведения, разпоредби, програми?

# 44
  • София
  • Мнения: 13 157
Все пак, останалите потребители също пътуваме и/или живеем в чужбина и се предполага, че имаме и преки наблюдения.

# 45
# 46
  • София
  • Мнения: 35 107
Любимите ми клиенти са: По телевизора казаха едикакво си, вие тукА какво ми говорите?!

Дет ги пращам винаги за абонамент на Държавен  вестник.

# 47
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
А родителите, които се оплакват от първо лице, че детето им било объркано от училището и спори с родителите си за тези неща, и на тях ли да не вярвам? Или на очите си да не вярвам. Зимата ходих на един коктейл и до мен седна едно хубаво момченце на около 12-13, което после се оказа че е една от дъщерите на организаторите която минавала през това. Дали и дават хормони не попитах…

# 48
  • Мнения: 1 233
Пффф, аз тук ще си замълча, защото като малка (много преди модерните времена Wink ) бях т.нар. tomboy. Никой не ме е карал, просто си бях по-бойна, с къса коса, с малко по-момчешки стил на обличане (и сега съм така - аз поли и рокли в гардероба си нямам). Редовно ме бъркаха с момче. По-късно нещата се попромениха. Вече си личи, че съм момиче Grinning, имам си мъж и дете. Сексуалната ми ориентация винаги е била "конвенционална". Та откъде знаеш, че това дете, което си срещнала на коктейла, не е такова?
Уж щях да си мълча, пък пак си казах всичко Rolling Eyes

# 49
  • София
  • Мнения: 28 579
Опитите на отделни хорица по телевизията за 10-минутна слава нямат нищо общо с тези твърдения:
"Проблемът е че в училищата явно в даден момент казват на децата, че техният пол е избираем (флуиден) и дневно ги питат от кой пол са днес. Насърчават ги да си избират обръщение което дори може да не е свързано с Тя/Той."
"На около 15 години препоръчват на тийновете да ходят на терапевт, терапевтите ако чуят че някой се чуди за пола си започват да препоръчват смяна на пола, хормони и тн."
"Цялата работа е съвсем организирана от системата."
"...операцията платена от държавата или фондации"
" се обяснява на децата за мастурбация и как да правят секс с еднаквия пол - как се ползва страп он и останалите джаджи."

Лъжи и пак лъжи са тези твърдения. Омръзнало ми е от поръчкови и кухи истерии. Тази тема е точно това – поредната поръчкова и лъжлива истерия. Норвежките гейове, английските соц. служби, световният заговор срещу българите (щото сме много важни и страшни)... До гуша ми е дошло от толкова лесна манипулируемост. Аман!

# 50
  • София
  • Мнения: 13 157
Абсолютно нормално е един тийн да има терзания за сексуалността си, стила си, външния си вид и т.н.
Не е нормално родителите да смятат училището за виновно и да се оплакват, без да знаят как да реагират. Не е нормално и да се вярва сляпо на медиите.

# 51
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
“Момченцето” беше облечено с мъжки костюм. Това беше официално събитие - коктейл, с дълги рокли. Не просто да си ходиш с дънки и да имаш къса коса.
Миленка и Аида вие като щраусите си заравяте главите в пясъка, защото не ви харесва какво пиша. Темата е от реалността тук. Това, че вие сте се почувствали провокирани е друг въпрос. Честно да ти кажа ако знаех как да докарам децата си в БГ заедно с бившия който не говори една дума български щях. Но не знам как. И ако в бг положението е като при нас , не бих си правила труда да проучвам. Мисля си го да, за това питам и разпитвам тук. Радвам се че в БГ сме си закостенели. Радвам се и че евентуално  Флорида ще ни бъде по реалистична опция за преместване, след като там са по “консервативни” политически казано.

# 52
  • София
  • Мнения: 28 579
Дали аз си зарявам главата в пясъка или ти си измисляш:
Аз съм във Флорида имам деца Тин и не съм забелязала НИЩО подобно в тяхното училище. Наблягат на Булинга, правят им разни учения и толкоз...за половете НИЩО.
Светът е шарен, просто го приеми!

Даже бих казала, че е обратното. През последните години САЩ е една от най-консервативните страни. Мои роднини живеят в Тексас и техните деца (14-16 годишни) са ми споделяли, че джендър идеологията далеч не е така разпространена там, както ние си мислим.
Скрит текст:
Племенникът ми движи в някакви компании залитнали по гангста рап и се смятат за тежкари, докато не му показах какво представляват рок компаниите. Стана му тъпо, че не са такива тежкари в крайна сметка. Grinning

А, какви ценности пазят в Русия, че не разбрах? Аз това, което виждам за децата там е, че ги обучават в пропаганда - накичени с георгиевски ленти, Z знаци и ги строяват като на военен парад. Мерси с такива ценности, ще пропусна.

Може ли линокве към одобрения държавен бюджет за такива операции (нали твърдиш, че има такъв) и към съответните приетите учебни, които "обяснява на децата за мастурбация и как да правят секс с еднаквия пол - как се ползва страп он и останалите джаджи"?

# 53
  • София
  • Мнения: 13 157
И аз съм ходила с мъжки костюм на официално събитие. Реших да съм по-екстравагантна. А като тийн ходех в стил готик. Нито резбата обърнах, нито кръв пия по вещерски сборища.

# 54
  • Мнения: 1 786
Според мен авторката няма предвид кой как се облича, а като какъв се възприема или му внушават да се възприема. И аз ходех в мъжки стил облечена, но никога не ми е и хрумвало, че съм нещо друго освен момиче / жена. И има вече няколко изказвания по тоя повод. Но това не е по темата Simple Smile Това кой как се облича или се е обличал на млади години е за модния форум Simple Smile Та две думи искам да кажа, че примери за стила на обличане са нерелевантни.

# 55
  • София
  • Мнения: 13 157
Напротив. Релевантни са, защото са част от търсенето на себе си. Сексуалността на младия човек му е вродена и в пубертета я открива. Внушението или облеклото не могат да те променят, без да го желаеш. Просто понякога са израз на бунт.
Ако едно дете е хомосексуално, то не може да се върне в "правия път" с промяна на средата или със строгост. Абсолютно идентични на това, че едно хетеросексуални не може да се промени с внушения или с обличане в дрехи на противоположния пол.
Сексуалността не се възпитава. Единствено с неправилното възпитание се стига до двете крайности - прекалена и ненужна демонстрация или срам от собствената същност. Нито една от двете не е нещо положително.

# 56
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Добре, че поискахте доказателства та намерих прекрасен сайт с всичките щатски закони по тези въпроси.

https://sexeducationcollaborative.org/states/district-columbia

Показвам Вашингтон ДС тъй като е столицата на Америка. Има го законите на всички 50 щати за който му се рови да сравнява. Надявам се че разбирате английски достатъчно да вденете какво имат предвид под компрехенсив секшуъл едюкейшън. И как задължават да се наблегне на разни неща. На този сайт дори и учебникът е публикуван и пише какво се очаква децата да знаят и в кой клас.

# 57
  • София
  • Мнения: 13 157
Това не е официална държавна политика и сайтът не е правителствен, а е програма на някаква неправителствена организация. И български подобни има, но никой не се впечатлява.

# 58
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
този сайт съдържа линкове към официалните щатски закони които толкова искате да нищите. Това подчертаното ще те отведе баш на ГОВ. Сайта и ще видиш документа със закона. Моля пак заповядай.

В самия учебник пишеше че към 9 клас ги запознават със закона а прав на детето и дефакто им казват как чрез правната система могат да се отърват от родителите си и да намерят убежище в дом за трансджендъри. Сега не ми се рови да търся правата на детето и закона му, но ако се оплаче детето че е били тормозено вкъщи - това включва майка ти да ти каже че не си мъж ами си жена - това също го инат за тормоз, училището е длъжно да се намеси да викат социалните и започват интервюта с родителите.

Последна редакция: пт, 19 май 2023, 19:06 от PriMadonna

# 59
  • София
  • Мнения: 13 157
В българските училища също се провеждат напълно законни часове по здравно и сексуално образование.
Понеже форумът е за България и тук фигурират подобни текстове в закона, но нито у нас, нито в САЩ това образование включва насоките, които се коментират в заглавния пост, нито се цели сексуална преориентация на децата.

# 60
  • София
  • Мнения: 28 579
Даже не знам откъде да започна.
Това не е офиц. сайт, не е сайт на щатското "МОН". В него пише какво трябва да включва сексуалното образование според тази организация. Давам пример за сравнение:
БПЦ, заедно с МОН от години имат одобрен учебник по Вероучение. Мога да пусна линк към офиц. сайт на БПЦ, в който се описва какво трябва да бъде съдържанието на учебника. Пак повтарям – това е от години. До момента няма въведено Вероучение. Всичко това е пожелателното мислене на БПЦ и дотам. Ти правиш същото. Даваш линк към пожелателното мислене на някаква организация. Само че пожелателното мислене на някакви не е доказателство за влязла в сила учебна програма. Отделен въпрос е, че в този сайт въобще не видях доказателство за одобрения държавен бюджет за операции за смяна на пола (какъвто твърдиш, че има), нито за " обяснява на децата за мастурбация и как да правят секс с еднаквия пол - как се ползва страп он и останалите джаджи". Така че може ли линк към официални държавни/щатски институции, които са приели бюджет за операции за смяна на пола и линк към действаща учебна програма в общинско училище, която обучава учениците "за мастурбация и как да правят секс с еднаквия пол - как се ползва страп он и останалите джаджи"?

# 61
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Миленка ти от писане пропусна два предишни коментара. Секс обучението е приетото и задължително в много щати не е като вероучението в БГ. Нещата са навързани едно с друго и в секс обучението се обяснява за страпон устройствата. То не се издава закон, специално за всеки уред който ще се коментира по време на “допълнителната” сексуална подготовка.

# 62
  • Мнения: 25 620
И какво общо има това с България?
По-добре смени заглавието, докато можеш (а ако не можеш, помоли модератор), на „Джендър Идеологията в САЩ до къде е стигнала към момента?“.
Честно казано, писна ми вече от провокативни и тролещи теми от нашенци, спасили се самосиндикално на запад и хейтващи родината за неща, които им се случват ТАМ.
Носталгия ли борите, местни форуми ли си нямате, що ли?

# 63
  • София
  • Мнения: 13 157
Както казах, в България също има сексуално обучение и то няма общо с написаните глупости. И в САЩ няма.
Не виждам авторката да е качила снимки на учебните пособия на собствените й деца, а всичко е разни сайтчеъа и клюки в стила на това как в подземията на щатския сенат сенаторите пият кръв от отвлечени деца.
Цялата тема е безумна.

# 64
  • София
  • Мнения: 28 579
Момент. Въобще не съм спорила за секс обучението дали го има или го няма (даже в началото писах, че съм с две ръце "за" него). Споря за определени, съвсем конкретни твърдения относно него. За конкретно тези твърдения питам за линкове към държавни/общински учреждения:
1. "в училищата явно в даден момент казват на децата, че техният пол е избираем" – моля за линк към съществуваща офиц. програма, която съдържа такова обучение;
2. "терапевтите ако чуят че някой се чуди за пола си започват да препоръчват смяна на пола, хормони и тн. Цялата работа е съвсем организирана от системата" – линк към официална статистика, която да потвърждава това;
3. "Детето ти ако реши че ще си сменя пола може да го направи без родителско съгласие на 12 години" – линк към приет закон, който да разрешава това;
4. "Ще бъде подкрепено от системата и операцията платена от държавата" – линк към приет закон с дата, от която влиза в сила;
5. "обяснява на децата за мастурбация и как да правят секс с еднаквия пол - как се ползва страп он и останалите джаджи." – линк към действаща учебна програма, в която това е включено. От къде идва тази информация?

# 65
  • Мнения: 1 233
Миленка ти от писане пропусна два предишни коментара. Секс обучението е приетото и задължително в много щати не е като вероучението в БГ. Нещата са навързани едно с друго и в секс обучението се обяснява за страпон устройствата. То не се издава закон, специално за всеки уред който ще се коментира по време на “допълнителната” сексуална подготовка.
Аз не съм компетентна по въпроса какви точно са законите, разпоредбите и изобщо практиките в US училищата, но ако това ще те успокои, всяко ново обществено явление предизвиква масова психоза. Убедена съм, че нещата не са толкова страшни, колкото изглеждат/звучат. Човечеството няма да се затрие току-така. Няма изведнъж всички да станем демони, черни души и извратеняци. Нашите баби и дядовци са мислели по същия начин за много неща, които за мен и теб са нормални. Колкото по-малко хората се поддават на подобни психози, толкова по-бързо ще затихнат тези глупости или по-точно ще придобият вид, в който всеки да се чувства свободен да изразява себе си и в същото време никой да не бъде притискан да прави или вярва в нещо, което не желае. Просто трябва време нещата да изкристализират.

# 66
  • Мнения: 2 988
Като се спомена как само в Русия не било така и инфото точно от фокснюз, децата ще се справят, но май на родителите ще им е нужна професионална психологична, а вероятно и психиатрична помощ след време ако вярват на всичко. В Канада срещам подобни опасения единствено от родители най-вече българи облъчени от руската пропаганда. Останалите нямат подобни притеснения. Темата определено е провокативна.

# 67
  • Мнения: 35 968
Достатъчно по темата. Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт