Джендър Идеологията в БГ до къде е стигнала към момента?

  • 3 136
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 78
Жената е Галя Танева, случва се в Хисаря мисля.

# 31
  • София
  • Мнения: 13 155
Аха, значи не става дума само за сигнал.
Запознай се по-подробно със случая. Аз съм запозната и в случая се радвам, че спасиха детето.
Толкова по темата.
Повтарям, че по сигнал у нас деца не се отнемат.

# 32
  • София
  • Мнения: 28 579
Това е майката на Буда, нали? Въобще не бих казала, че тя  е пример за неправилно отнемане. Даже точно обратното.
Сещам се и за друг случай. При него, въпреки подаден сигнал от детската градина за насилие, не отнемат детето. За съжаление. После баща му го хвърли от един мост.

Много е жалко, че насилието върху деца не ни плаши, но джендър идеологията ни плаши.

# 33
  • София
  • Мнения: 78
Значи първо те вкарват в лудницата, а после /евентуално/ те освидетелсват - явно такъв е реда. Аз не съм специалист и затова вярвам на адвокат - що се отнася до дела, но явно вие сте - извинявам се за грешката. Все си мисля, че първо трябва да докажат в съда, че сте виновен /или луд/ а после да изтърпите последиците, но явно бъркам.
п.п. А колко деца от т.н. малцинства има в квартала, които имат сериозна нужда от грижи, но хич не ги е еня НПО-тата за тях - чудя се защо... ама и това е законно явно.

# 34
  • София
  • Мнения: 28 579
Всъщност, в темата пишат трима юристи (поне аз знам за толкова, може и да са повече).

# 35
  • София
  • Мнения: 13 155
Както казах, запознай се първо с целия случай, вкл. със смъртта на първото дете на Галя, както и с условията за извеждане на едно дете в риск от дома му. Няма общо с освидетелстването точно.

# 36
  • Мнения: 14 490
Нека не забравяме, че въпросната "идеология" е била подкрепяна в древните Спарта, Рим, Елада, Египет и т.н. Абсолюто осъзнато и като държавна политика. Целта е била подсилване на отношенията във войската, за да се бият не само за победа и за живота си, а и за воина до тях.
Тогава социални мрежи не е имало.

Приемането на хомосексуализма е едно, възможността да решиш, че си от друг пол, съвсем друго. И тоя, другия пол, не е един от двата, известни в Спарта, Рим и Елада.

# 37
  • Мнения: 1 233
Жената е Галя Танева, случва се в Хисаря мисля.
Е точно пък тоя кукумицин ли давате за пример? Детето й не е отнето само заради сигнала, а след доста сериозна проверка. Знаете ли, че първото й дете е починало, донякъде (ако не и само) по нейна вина? А, преди мен вече са го написали. Ако и с това се беше случило същото, щяхте да ревете къде е държавата и защо не го е спасила. А че отгледжа дете, което ще стане социопат, в смисъл, че няма да го е еня за никого другиго, освен за себе си, че ще паразитира на гърба на обществото, че ще се самонастани в чужд имот, както е направила майка му (ама иначе се гордее как била извън системата; как ще си извън системата беее, ти си жива точно благодарение на тая система, иначе в едни други времена и в други общества щеше да си вече мъртва нейде из друмите и никой нямаше и да разбере), това няма ли значение за теб? Трябвало е и първото дете да й отнемат. Съжалявам, ако звучи жестоко, но някои хора просто не трябва да се възпроизвеждат.

Офф, ядосах се, та забравих да пиша по темата от заглавието. И аз не съм забелязала в нашите училища да се злоупотребява с джендър тематиката. По-скоро циркулира из социалните медии доста сериозно, но такъв е светът, в който живеем сега и трябва да се научим да се справяме с него. Т.е. да намерим баланса между това да приемаме различните и това да не се поддаваме на чужди внушения и на опитите някой да ни наложи нещо, което не е присъщо на индивидуалността ни. Това всъщност е голямото предизвикателство на нашето време. Аз нямам проблем с т.нар. джендъри. Приемам всичко и всички, които се борят за своята истина и за правото си да живеят свободно и щастливо. Щом не вредят другиму, какъв е проблемът?

Последна редакция: пт, 19 май 2023, 15:34 от Мила Атова

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Малко извън основната тема на темата, но специално пък за Галя Танева аз съм изумена не толкова от нея, която явно има психически проблеми, колкото от това колко народ скочи в нейна защита, ей така, само защото "ама държавата краде деца!!!" И как тия хора си представят бъдещето на Буда, който няма да е вечно на 3-5 години, примерно...

# 39
  • София
  • Мнения: 17 283
Къде се случва това отнемане (само) по сигнал?

В интернет основно. Там, дето и норвежките гейове се редят на опашка за децата ни.

# 40
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Никой не е против гейовете, това не е в основата на проблема за идеологията. Проблемът е че в училищата явно в даден момент казват на децата, че техният пол е избираем (флуиден) и дневно ги питат от кой пол са днес. Насърчават ги да си избират обръщение което дори може да не е свързано с Тя/Той. Това ги обърква и те започват да се наричат какво ли не, да искат да си менят името и пола. На около 15 години препоръчват на тийновете да ходят на терапевт, терапевтите ако чуят че някой се чуди за пола си започват да препоръчват смяна на пола, хормони и тн. Цялата работа е съвсем организирана от системата. Детето ти ако реши че ще си сменя пола може да го направи без родителско съгласие на 12 години. Ще бъде подкрепено от системата и операцията платена от държавата или фондации. Казва се на децата че смяната на пола е напълно възвращаема, можеш пак да си станеш от предишния пол ако не ти харесва, но това не е така. В крайна сметка се прави едно поколение което няма да има деца защото ще е абсолютно развалено в физически и психически смисъл.
Относно секс образованието - се обяснява на децата за мастурбация и как да правят секс с еднаквия пол - как се ползва страп он и останалите джаджи. Малко ми е в повече това - нямам против децата сами да си откриват топлата вода или да им се даде “Мъжът и жената интимно” за да разберат що е секс, но да им рекламират и показват разни анални съчми не ми е ОК.

# 41
  • Мнения: 1 233
Детето ти ако реши че ще си сменя пола може да го направи без родителско съгласие на 12 години. Ще бъде подкрепено от системата и операцията платена от държавата или фондации. Казва се на децата че смяната на пола е напълно възвращаема, можеш пак да си станеш от предишния пол ако не ти харесва
Това официално ли е? Приет ли е такъв закон? Едва ли. Не врявам и да се случи някога.

# 42
  • София
  • Мнения: 17 283
Малко Приказки под шипковия храст ни разказват тука Simple Smile

# 43
  • София
  • Мнения: 35 104
ЕЖК.....

Може ли някакви официалнни сведения, разпоредби, програми?

# 44
  • София
  • Мнения: 13 155
Все пак, останалите потребители също пътуваме и/или живеем в чужбина и се предполага, че имаме и преки наблюдения.

Общи условия

Активация на акаунт