Джендър Идеологията в БГ до къде е стигнала към момента?

  • 3 137
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 35 107
Прибирай се, дет казах. Има от това, има и от онова - как щеш.

# 16
  • Мнения: 1 786
В България все още сме си съвсем добре - почти няма влияние на ЛГБТ според мен - момчетата са си момчета, момичетата са си момичета и никой не се чуди какъв е. Имам наблюдения върху деца от детска градина до абитуриенти. Сред моите лични познати "объркани" няма нито деца, нито родители. Една-единствена странна птица съм срещала последните години, дето не е нито риба, нито рак, ама то не може без хич. Така че от моя личен опит все още това странно явление не вирее сред тъмните балкански субекти.

# 17
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 895
Казах ти как е "там" през моя поглед...
Как е при вас, въобще не ме вълнува, нямам намерение да емигрирам в САЩ.
От край време има хора с различна сексуална ориентация. Приемам ги като хора като мен, като всички останали. Не ги приемам като идеология. За идеологиите да си се дърлят в парламента.

# 18
  • Мнения: 11 094
Аз съм за, но май само в Русия се защитават тези ценности. В другите страни БТВ и Нова бълват бълвоч.
Бе не е само Русия, да ти кажа. Саудитска Арабия, Северна Корея, Еритрея... все прогресивни, високоразвити държави, дето да ти е кеф да заживееш Simple Smile

П.П. За САЩ това, което аз виждам, е точно обратното - Рон ДеСантис забрани в училищата във Флорида да се преподават сексуално образование и полова идентичност. Други щати пък забраняват абортите. И те така. Ама пропагандоните си лаят, белким някое канарче им се върже.

# 19
  • Мнения: 1 847
Аз съм във Флорида имам деца Тин и не съм забелязала НИЩО подобно в тяхното училище. Наблягат на Булинга, правят им разни учения и толкоз...за половете НИЩО.
Светът е шарен, просто го приеми!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 136
Даже бих казала, че е обратното. През последните години САЩ е една от най-консервативните страни. Мои роднини живеят в Тексас и техните деца (14-16 годишни) са ми споделяли, че джендър идеологията далеч не е така разпространена там, както ние си мислим.
Племенникът ми движи в някакви компании залитнали по гангста рап и се смятат за тежкари, докато не му показах какво представляват рок компаниите. Стана му тъпо, че не са такива тежкари в крайна сметка. Grinning

А, какви ценности пазят в Русия, че не разбрах? Аз това, което виждам за децата там е, че ги обучават в пропаганда - накичени с георгиевски ленти, Z знаци и ги строяват като на военен парад. Мерси с такива ценности, ще пропусна.

# 21
  • София
  • Мнения: 13 155
Не може да накараш някого да си смени сексуалната ориентация, когато това не е същността му. Просто съвременното образование спря да крие и да си затваря очите за цялото разнообразие от различни хора, каквито винаги е имало. Различни във всяко едно отношение. И в миналото не са били скрити (за справка - народното творчество и фолклорът), но ние сме хванали няколко поколения на фалшив морал.
Една от най-близките ми приятелки от детството е лесбийка и сме израсли заедно. Е, дори не ми е хрумвало да си сменям пола или да експериментирам с жени. И на нея не й е повлияла средата, а сме почти на 50. Една от най-близките приятелки на големите ми дъщери още в училище се самоопредели ясно. Винаги са били близки. Тя учи също в чужбина, но в друга държава и си ходят на гости. Беше шаферка на голямата ни дъщеря и дойде с приятелката си. Много успешни момичета са и двете и не "рекламират" отношенията си. Моите момичета си имат половинки от "правилния" пол.
Големи драми, голямо чудо.

Последна редакция: пт, 19 май 2023, 07:50 от Fever Ray

# 22
  • София
  • Мнения: 2 136
Даже съм сигурна, че джендър идеологията не може да пробие на българска почва. Не съм завършила отдавна училище и знам настроението на младежта спрямо лгбт общността - предимно негативна. Нинова води битка срещу грешния таргет, докато друг проблем ѝ отбягва - неонацизъм//ултраси, а тези движения вече пробиват сериозно сред младежта.

# 23
  • Мнения: 14 490
Джендър идеология може в България да не се разпространява масово, но децата я попиват от социалните мрежи, или не знам и аз откъде.
В училището на дъщеря ми има две деца, за които се говори, че са решили, че са от другия пол. Може и да са повече де, аз съм чула за две.

Става дума за училище в неголям областен град. Повече не смятам, че е редно да коментирам.

# 24
  • София
  • Мнения: 13 155
Нека не забравяме, че въпросната "идеология" е била подкрепяна в древните Спарта, Рим, Елада, Египет и т.н. Абсолюто осъзнато и като държавна политика. Целта е била подсилване на отношенията във войската, за да се бият не само за победа и за живота си, а и за воина до тях.
Тогава социални мрежи не е имало.

# 25
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 895
Хайде да не си подценяваме децата. Виждат в социалните мрежи и преценяват кое е ОК, кое не. Емили тротинетката едва ли някой го приема като положителен пример.

# 26
  • София
  • Мнения: 78
Единствено което ми пречи и то сериозно, е че може по донос да отнемат дете от майката и после само заради усвояването на едни пари да се прокарва "правилната" линия - иначе всички са за свобода и равенство на разнообразието - ама ако може само "тяхното" разнообразие и "правилен" възглед на живота. Ама виждал ли си детето, опитал ли си се да помагаш, говорил ли си с хората около семейството, говорил ли си с журналиста, направил репортажа - НЕ. Обаче трябва да напишем "становище" и майната им на правотата и последиците. Добре, че все още има добри и съвестни адвокати /които разбира се никой не пита какво и как да е в полза на хората - питат се само партийци и НПО-та/, които да се опитат да помогнат на различните.

# 27
  • София
  • Мнения: 35 107
С донос деца не се отнемат. Така лесно деца не се взимат и бъдете наясно, че никой няма интерес да го прави.

# 28
  • София
  • Мнения: 78
Като го наречеш "сигнал" - става ли нещо различно. За мен всеки документ, който е срещу някой, за "негово добро", и разбира се го правиш само от "човещина и гражданска позиция" - пишеш и подаваш до компетентните органи си е донос, пък вие му викайте ако искате и "петиция за световен мир".

# 29
  • София
  • Мнения: 13 155
Къде се случва това отнемане (само) по сигнал?

Общи условия

Активация на акаунт